hidden hidden hidden hidden

08-02-2013 DUB MY JUNGLE! // PLAYAMAN / Dubseed / Optik / NU Crew @ Literki, Kraków

Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomo¶ć
natural.uniteDoł±czył: 05 Gru 2012
Posty: 15

PostWysłany: 04-02-2013 15:14    Temat postu: 08-02-2013 DUB MY JUNGLE! // PLAYAMAN / Dubseed / Optik / NU Odpowiedz z cytatem


Kiedy? 08.02.13
Gdzie? Klub Literki, ul. B.Joselewicza 21 /Duża sala barowa/
O której? 22.00
Za ile? 10 PLN
————————————————————————————————————————————

Ósmego lutego będziemy mieli okazję spotkać się w nieco innych okoliczno¶ciach muzycznych. ¦ci¶lej mówi±c, stawiamy tym razem na bardziej zróżnicowan± selekcję. Pocz±wszy od roots reggae przez szerokie odchłanie dubu i dubstepu, na ragga-jungleowym przyspieszeniu kończ±c. Wspólnym mianownikiem tego wieczoru będzie więc dĽwięk afrykańskiego bębna, nierozerwalnie zł±czony z obfitymi partiami niskich częstotliwo¶ci. B±dĽcie gotowi na kompletny zestaw witamin potrzebny do złapania odpowiedniego rytmu na co dzień. Swoje kejsy na tę okazję przynios± zasłużeni bardziej i mniej dj’e i selektorzy: PLAYAMAN, DUBSEED, OPTIK, KUZYN, JAH BASS, GREGORY P. Wszyscy niestrudzeni wojownicy i wojowniczki sound systemowego grania: ł±czymy siły i bez zbędnych wymówek meldujemy się w komplecie w Literkach! UNITED WE STAND!

Podpisano:
Phat Saturday, Natural Unite.

————————————————————————————————————————————

>> Playaman [Respecta Kru, Broken Music]

Swoj± przygodę z dekami zacz±ł w roku 1997. Pierwsz± muzyczn± inspiracj± były brzmienia UK acid techno. Szybko jednak pojawiła się miło¶ć do muzyki jungle oraz reggae, z któr± Playaman zwi±zany jest do dzi¶. W roku 1999 wraz z djem Tukom± założyli Junglizm Ragga Crew (JRC), które miało na celu promocję muzyki jungle i wszystkiego co z ni± zwi±zane. W tym czasie powstał pierwszy mixtape „Junglizm is Massive vol.1". Lata 2000-2002 to dwuletni pobyt w Holandii (Den Haag), gdzie wraz z lokaln± ekip± o7o Crew organizowali imprezy klubowe oraz na squotach. Kolejne lata to ciężka praca nad promocj± junglowych brzmień w swoim kraju. W tym czasie razem z djem Mellow Yakuzo zakładaj± Respecta Kru. Rok póĽniej w krakowskim klubie Roentgen pod szyldem RK rusza cykl imprez „Junglizm is Massive" (2004-2007), w ktorym na przestrzni kilkunastu edycji zagrali czołowi ¶wiatowi arty¶ci nurtu, m.in.: Bong Ra, Shitmat, Debaser, U-Ome, Enduser, Aaron Spectre, Mel Smith, RCola, Mz. Revolution, Mad Dem Sound, Tester, General Malice, R.A.W aka Bboy3000 i inni. W 2005 roku szeregi Respecta Kru zasilaj± dj Mono, dj Kwazar, mc Cheeba oraz dwóch vj`i Jah LapTop oraz Hurden Husket. Nieustannie od strony medialno/promocyjnej ekipę wspiera wiseGirl. Rok 2005 to rownież okres, kiedy z inicjatywy Playamana rusza Respecta Records Store, internetowy sklep z winylami, specjalizuj±cy się w połamanych, undergroundowych brzmieniach. Kolejne lata to nieustaj±ce podróże oraz promocja junglowych klimatów, wiele zagranych imprez w Polsce i za granic±. Kolejnym przełomowym okresem okazał się rok 2008. Po raz pierwszy w polskiej historii reggae festiwali, udało się uruchomić pod szyldem Respecta Kru, oficjaln± scenę z muzyk± jungle oraz dubstep. I to od razu na dwóch największych polskich festiwalach, Reggaeland w Płocku oraz Ostróda Reggae Festiwal. Głównymi gwiazdami byli: MC DemolitionMan, Souljah, Rcola, Tricky D. Działania te zostały bardzo dobrze ocenione przez głównych organizatorow oraz muzyczne media. Końcowka 2008 roku była bardzo pracowita dla Playamana oraz całej ekipy Respecty: ogólnopolski Jungle Kingdom tour w kooperacji z najlepszymi polskimi reggae nawijaczami (Junior Stress, Bob One, Cheeba, Pablopavo) oraz andrzejkowa impreza z udziałem sław muzyki jungle: dj Terry T oraz Tenor Fly. Rok 2008 to kolejna rewolucja. Respecta jednoczy siły z kultowym Karrot Kommando, z którym współpracuje przy imprezach i wybranych projektach muzycznych. 5 lipca 2010 roku ukazał się długo oczekiwany pierwszy kr±żek RESPECTA RECORDS! Kompilacja RESPECTA SOUNDS to 7 utworów polskich producentów i wokalistów, prezentuj±cych nowe oblicza połamanych, bujaj±cych basem brzmień. Na jednej płycie spotkali się Kwazar, Cheeba, S.w.i.m, Screwball, Pixel, duet Hajer Boss, CJ Reign oraz Tom Encore. Efektem kooperacji jest potężna dawka jungle, ragga jungle, 2 step i dubstep, której nie usłyszycie nigdzie indziej!

>> Dubseed [Dub Temple, Dubstep Ahead]

DJ i promotor od kilku lat aktywnie zaangażowany w animowanie krakowskiej sceny reggae, dub i dubstep. Jako organizator cyklicznych imprez Dub Temple oraz Dubstep Ahead!, których odbyło się już kilkadziesi±t edycji, a także dzięki konsekwentnej rozbudowie własnego sound systemu, zdołał wyrobić sobie siln± pozycję oraz zyskać stał± publiczno¶ć. Do tej pory udało mu się go¶cić na swoich sesjach wielu uznanych dj-ów, producentów i soundsystemów z zagranicy oraz praktycznie cał± polsk± czołówkę zwi±zan± ze scen± dub i dubstep. Dubseed Sound System dysponuje w tej chwili moc± 30kW RMS, a o ilo¶ci wydmuchiwanego z 18" odwrotek basu kr±ż± już legendy. Prezentowana przez Dubseed muzyka to efekt fascynacji brzmieniem brytyjskiej sceny sound systemowej oraz medytacyjn±, dubow± odmian± dubstepu.


>> Optik [Radiofonia]

DJ od 1999 r., współzałożyciel Mekkatech Soundsystem - składu, który jako jeden z pierwszych w Polsce wprowadzał do klubów tzw. now± elektronikę: micro- i minimal house, dub techno, minimal dub i neoelectro. Poczynaj±c od 2000 r. wraz z Mekkatech Soundsystem i we współpracy z zaprzyjaĽnionymi składami organizował ciesz±ce się dużym uznaniem cykle imprez w Chrzanowie i okolicach oraz odwiedził szereg klubów w całej Polsce "zarażaj±c" fascynacj± nowymi gatunkami nowe pokolenie DJów i fanów elektroniki. Obecnie najczę¶ciej można go usłyszeć w Krakowie - mie¶cie, w którym aktualnie rezyduje, w tym w Radiofonii, w audycji Set Dnia. W setach stara się eksperymentować ze stylistyk±, sprzętem i technik±. Udany set to dla niego mariaż nastrojowo¶ci, dubowej przestrzeni, eksperymentu i energii. Obecnie, wierny swoim korzeniom, eksploruje pogranicze dubu i techno.

>> Kuzyn [Natural Unite]

>> Jah Bass [Nukru, Phat Saturday, Phat Thursday]

>> Gregory P [Natural Unite]

————————————————————————————————————————————
Flyer by Krank

————————————————————————————————————————————
Medi patro:

www.facebook.com/dubsenses
www.facebook.com/dubmassiveorg/
www.facebook.com/nukru
www.facebook.com/natural.unite
www.facebook.com/dpKRAKOW
www.facebook.com/kulturatka
music is a mission not a competition!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wy¶lij prywatn± wiadomo¶ć OdwiedĽ stronę autora
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Tu też może być ciekawie

22-12-2012 PHAT SATURDAY // RAZOR REKTA[UK], Blackleg, Grabbadub @ Alchemia, Kraków
22-12-2012 PHAT SATURDAY // RAZOR REKTA[UK], Blackleg, Grabbadub @ Alchemia, Kraków
10.05.2014 Cross The Dancehall #6 ( 1th B-day) "Champion inna di town" - Riddim Tuffa Sound (SK/UK)
02-03-2013 NATURAL UNITE #7 - JONAH DAN, Will Tee, Robbie, NU Crew, KRAKÓW
21-04-2013 // DUB MY JUNGLE! // DUB SMUGGLERS [UK] @ Literki


Powered by phpBB 2.8a © 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i dalej, dalej... phpBB Group i reszta