hidden hidden hidden hidden

03-03-2012 Progressive Sounds @ Soundbar, Lublin

Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
muzyga.plDołączył: 22 Lut 2012
Posty: 2

PostWysłany: 23-02-2012 21:49    Temat postu: 03-03-2012 Progressive Sounds @ Soundbar, Lublin Odpowiedz z cytatem
"Muzyka progressive w końcu powraca do Lublina! A to dzięki długo oczekiwanej imprezie Progressive Sounds, która odbędzie się 3-go marca w lubelskim klubie Soundbar! Usłyszycie wyłącznie klasyczne brzmienie gatunku progressive, serwowane z najlepszego nagłośnienia w mieście. Nie zabraknie także najnowszych produkcji od gości specjalnych tej imprezy. Będą nimi CJ Art oraz Paul Kwitek. Producenci odnoszący sukcesy wydawnicze na całym świecie. Za dekami pojawią się również Dj Einar (HouseRadio.pl) oraz przedstawiciel serwisu MuzyGa.pl - JojO.Na imprezę zapraszają: Klub Soundbar, MuzyGa.pl i DeeperSense.pl"


Progressive Sounds
Gdzie: klub Soundbar, Lublin, ul.Aleje Racławickie 2a
Kiedy: 03.03.2012
Start: 22.00
Muzyka: progressive house / deep & dark progressive / tribal
Wejście: 10zł do 23.00 / później 15zł

Zagrają:

CJ Art [ FriskyRadio / Mistique Music / Joof Rec. / Contrast Rec. / deepersense.pl ]
Paul Kwitek [ Existence Records / Paulkwitek.com ]
Einar [ houseradio.pl ]
jojO [ muzyga.pl ]

Strona wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/364273833592054/


Conieco o DJ.

Paul Kwitek


Paul Kwitek jest producentem i kompozytorem w Existence Records, kanadyjskiej wytwórni, którą przed laty założył po wyjeździe z rodzinnego Lublina. Jego twórczość wpływa na dynamiczną ewolucję muzycznych języków trance’u. house’u, ambientu i chilloutu, wyznaczając nowe trendy muzyki elektronicznej. Debiutancki album Kwitka, Qualia, to zaskakujące połączenie energicznej elektroniki, filmowych melodii z genialnie wplecionymi brzmieniami natury – niezwykła głębia i dojrzałość Qualii odzwierciedlają wyjątkowy charakter twórczości Kwitka.
Paul kształtuje szeroki muzyczny krajobraz, łącząc zaraźliwe pulsujące taneczne rytmy z dźwiękami przyrody, egzotycznymi instrumentami i wciągającymi uduchowionymi wokalami. Jego techniki skutkują w wyjątkowych doznaniach muzycznych, które są nierozerwalnie związane z abstrakcją wyobraźni, czystą energią i emocjami z wnętrza duszy.
Żywe zainteresowanie muzyką pojawiło się u niego, gdy jako kilkuletni chłopiec opuścił rodzinny Lublin i wyemigrował z rodziną do Kanady. Tam spędził młodość chłonąc różnorodność kanadyjskiego tygla kulturowego i włączając nowo poznane brzmienia do swoich pierwszych muzycznych eksperymentów z keyboardami, magnetofonami i rejestratorami dźwięku.
W tym czasie zaczął wkraczać w świat techno i elektroniki podczas różnorakich imprez w Toronto, gdzie grywał jako DJ w najlepszych klubach w mieście. Ukończył studia na kierunku inżynieria dźwięku w Trebas Institute w Toronto, ale przełomowy moment dla jego twórczości nastąpił w 1995 roku, gdy wyprodukował swój pierwszy utwór.
Od tamtej pory bezustannie komponuje, za każdym razem zdobywając uznanie wśród krytyków i rosnącej rzeczy fanów. Ciągle prowadzi muzyczne poszukiwania, dzięki czemu ciągle rozszerza zasób swych muzycznych inspiracji o coraz to nowe brzmienia. Nie boi się łamać utartych schematów, łączy ze sobą często odległe stylistycznie klimaty, uzyskując nową jakość i unikalny dźwięk.
Do najbardziej znaczących wydawnictw Kwitka należą Katun (2009) i Qualia (2010). Obydwa wpisały się w kanon klasyki muzyki elektronicznej, od czasu premiery zdobywając fanów na całym świecie. Swoistymi „hymnami”, jasnymi punktami twórczości kompozytora stały się Black Ocean (z Roxanne Morganstern), Voodooman (z Michelle Chivers) czy Complicated Nature – wszystkie wydane przez Existence Records.
Niezwykłe wyczucie dźwięku oraz niespotykane, refleksyjne podejście do produkcji pozwoliły Kwitkowi współpracować z takimi osobistościami jak dwukrotnymi zdobywcami Grammy, grupą Deep Forest, czy guru world music Wesem Madiko. Remix hitu Deep Forest, Lullaby, wyprodukowany przez Paula Kwitka stał się natychmiastowym przebojem, trafiając do list przebojów najważniejszych sklepów muzycznych w sieci, między innymi iTunes, Beatport i Napstera.
Obecnie Kwitek wciąż doskonali swoje muzyczne zdolności, angażując się mocniej w występy i koncerty na żywo, a także regularnie wydaje podcast dla największej wirtualnej rozgłośni dedykowanej muzyce elektronicznej, czyli FriskyRadio. Poszukuje nowych artystów jako A&R (Artists and Repertoir Manager) w Existence Records. Nadchodzące projekty wytwórni obejmują między innymi wieloformatowe wydawnictwo od Wesa Madiko obejmujące książkę, film oraz soundtrack, nowy album od Deep Forest, a także kolejną płytę samego Paula Kwitka.

http://www.paulkwitek.com

Qualia
Qualia to debiutancki długogrający album kompozytora, producenta i Dja Paula Kwitka. Qualia oferuje bogatą paletę muzycznych barw, ambientowych tekstur i symfonicznych warstw dźwięków. Wszystko to w iście filmowej oprawie. To mocna dawka rytmicznych piosenek, jak chociażby tytułowy utwór, piętrzących się emocji w Green Tea czy Crows, a także zaraźliwych melodii, które odnajdujemy w Corridor.
Z drugiej strony Qualia sporą dozę refleksyjności. Paul Kwitek tworzy płynne, imponujące muzyczne opwieści, przekraczające granice nastroju, wyobraźni, duchowości. Wszystko dzięki mistrzowsko przemyślanym kompozycjom jak From a Letter, Inna, In The Past czy 3rd World.
Nietypowe efekty dźwiękowe, pulsujące rytmy i ekscyktująca instrumentacja, składają się na unikatowy asemblaż Kwitka. To sprawia, że jego twórczość zdecydowanie może zostać uznana za jedną z najbardziej oryginalnych i frapujących przykładów współczesnej muzyki elektronicznej.
Będąc zarówno wytworem muzycznego eksperymentu, jak i dziełem sztuki, Qualia wykorzystuje różnorodne osobowości, brzmienia miast, dźwięki maszyn, odgłosy przyrody, by przetworzyć je w harmonie i efektowne rytmy. Wokalu na płytę użyczyły Neah, Roxanne Morganstern i Indi Kaur, każda z nich wnosząc kojący i ponadczasowy charakter muzyki.
Qualia jest dostępna na rynku od października 2010 roku nakładem Existence Records.http://paulkwitek.bandcamp.com/album/qualia


Existence Records
Existence Records zostało założone w 2003 roku, z myślą o młodych talentach, które wkrótce miały okazać się jednymi z najlepszych światowych DJów. W ciągu ośmiu lat działalności wytwórnia zdołała osiągnąć sukces trudny do powtórzenia przez innych wydawców. Współpraca z globalnym dystrybutorem daje Existence Records okazję współuczestniczyć w najważniejszych wydarzeniach muzycznych na świecie.
Od samego początku Existence Records (obecnie Existence Music Group) zatrzęsło sceną muzyki elektronicznej. W dobie płyt winylowych Existence było jedną z pierwszych cyfrowych wytwórni, udostępniających swoją muzykę globalnie. To oznaczało działanie na zupełnie inną skalę niż dotychczas. Polityka wytwórni otworzyła muzykę elektroniczną na tysiące nowych słuchaczy z całego świata.
W 2006 roku A&R wytwórni, Paul Kwitek, podpisał w imieniu wytwórni kontrakt ze światową legendą muzyki ambientowej, zespołem Deep Forest. Efektem tej umowy było wydanie serii remixów znanego hitu zdobywców Grammy z lat 90. Wydawnictwo zawierało w sumie szesnaście remixów Sweet Lullaby. Ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę, a fani z całego globu szturmowali internetowe sklepy muzyczne, dzięki czemu nowe wersje utworu Deep Forest stały się natychmiastowymi hitami.
Kolejnym ważnym punktem w historii wytwórni było wydanie na rynek albumu Paula Kwitka. Debiut producenta, Qualia, okazał się sporym muzycznym zaskoczeniem. Połączenie żywych instrumentów z elektroniką wyznaczyło pewien standard twórczości kompozytora na nadchodzący czas. Wydana w 2010 roku Qualia stanowi przedsmak kolejnego albumu Kwitka, który ma się ukazać nakładem Existence Records już w 2012 roku.
Deep Forest to nie jedyna wielka gwiazda tworząca pod egidą Existence Records. W 2010 roku do zespołu Existence dołączył guru world music, laureat Grammy i World Music Awards, Wes Madiko. Afrykańczyk, znany szerzej z tworzenia muzyki do disneyowskiego Króla lwa, a także ze swojego ogólnoświatowego hitu Alane, tworzy dla Existence swój nowy wieloformatowy projekt. Wspólnie z Paulem Kwitkiem pracuje nad soundtrackiem do filmu swojego autorstwa, opartego na książce-wprowadzeniu do historii znanej z Króla lwa.

http://existencemusic.com/wordpress/

Zapraszam do odsłuchu seta promocyjnego
http://www.mixcloud.com/existencemusic/paul-kwitek-december-2011-promo-mix/

oraz do zapoznania się z twórczością Paula Kwitka
http://soundcloud.com/paul-kwitek


CJ ArtPod aliasem "CJ Art" kryje sie producent i DJ urodzony w Warszawie, który graniem i produkcja zajmuje sie od kilku lat. Szczególnie milym dla niego faktem bylo dostanie sie do finalu w konkursie "Global DJ Broadcast Contest", który byl zorganizowany przez jednego z najbardziej znanych djów w Miami - Markusa Schulza. Znalazl sie w scislej czolówce u boku takich osób jak Terje Bakke, James Cosgrove czy Rein de Vries. Byl to rok 2004. Kolejna muzyczna przygoda miala nadejsc niebawem. Rozpoczela sie ona od przyjazni Artura z utalentowanym warszawskim producentem, Tymoteuszem Cypla. Razem stworzyli projekt pod nazwa "Spiral In-Groove", a owoc ich wspólpracy - nagranie "Soundctuary" - zostalo wydane w 2006 r. z udzialem brytyjskiej wytwórni slynnego John'a '00' Fleminga: JOOF Rec. Utwór grany byl w wielu rozglosniach radiowych i klubach na calym swiecie, m. in. przez tak wielkich DJów, jak: John '00' Fleming, Oliver Prime, Maor Levi, Mike Foyle, Leon Bolier i wielu innych. Wspólpraca z John'em zaowocowala takze remixem Spiral In-Groove do jego utworu "Fused" (JOOF Rec.). Dzieki przyjazni z Tymkiem producencka pasja Artura odrodzila sie. Wkrótce potem przyszedl czas na kolejne - tym razem solowe - wydawnictwa pod róznymi aliasami (CJ Art, Tetragrammaton, Sophrosyne) m.in. w takich labelach, jak Progrezo Records, L2 Music, Vise Versa Music czy Phatt Sounds. Prócz wspominanych wczesniej osób, jego prace wspieraja znajomi producenci z zagranicy - np. Kintar, DJ Tarkan, Royal Sapien, Rasti Tkac, Mo-Shic, FeralCode, Snake Sedrick, Gerardo Boscarino, dPen, StereoK, Cristian Paduraru, Gabe de Wielen... - i zaprzyjaznione osoby z polskiej sceny: Viscid, Marcooz, Sonorone, Gudowski... Art nie znosi, gdy czuje sie zalezny od jakiejs wytwórni, dlatego wlasnie ceni sobie wspólprace z Phatt Sounds. Nie potrafi zamykac sie w okreslonych przez EDM ramach i skostnialych standardach. Wyznaje glównie zasade: „muzyka musi byc wyposazona w glebie... da sie to wykonac nawet przy pomocy dobrze dobranych dwóch prostych dzwieków, które porusza szare komórki". Wraz z Marcoozem prowadzi audycje pt. „Spectrum" w friskyradio.com, której mozna posluchac w kazdy pierwszy poniedzialek miesiaca.

http://www.phatt.pl/
http://www.art.phatt.pl/
http://soundcloud.com/cjart
http://www.facebook.com/cjartt


EinarJego fascynacja muzyką klubową narodziła się w połowie lat 90-tych wraz z pojawieniem się na antenie radia RMF FM kultowej już dziś audycji "Technikum Mechanizacji Muzyki".
W tym samym czasie rozpoczęły się również wycieczki do klubów w całej Polsce, które to utwierdziły go w przekonaniu‚ iż muzyka klubowa odegra ważną rolę w jego życiu.
Pierwsze imprezy na których grywał, były to domówki w gronie znajomych, grał wówczas na słabej jakości gramofonach paskowych, ale właśnie to, jak twierdzi po czasie, była najlepsza metoda nauki miksowania.

Pierwszego seta w klubie Einar zagrał dopiero po 3-4 latach, w roku 2000. Muzyka, jaką wówczas grał, to disco, vocal i funky house. Od tamtego czasu można go było usłyszeć w wielu klubach w Polsce, jak i również w kilku miejscach za granicą.

Obecnie to, co najchętniej grywa, to deep progressive i progressive house. Od lekkich, płynących i głębokich dźwięków po te bardziej energetyczne z lekko wibrującym elektro w tle i nutką… jazzu.

Od kilku lat w każdą trzecią niedzielę miesiąca o 18:00 prowadzi cykliczną audycję w Houseradio pt. Progressive Therapy, która cieszy się niesłabnąca popularnością...

Jego sety dostępne śą na stronie ---> http://www.einarmixes.blogspot.com/

jojOhttp://soundcloud.com/jojo-11/sets/jojo-still-in-progress-017-02
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Tu też może być ciekawie

Duży jednorazowy zarobek!!!
NUDA? Wklej Se OBRASSKA !! :P
Strzel se gif'a
nuda ???.wklej se linka .....
POSZUKIWANA DZIEWCZYNA.....:)


Powered by phpBB 2.8a © 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i dalej, dalej... phpBB Group i reszta