hidden hidden hidden hidden

O Radości i Namietnościach

Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Kanapa
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
Bluzz

PostWysłany: 22-12-2011 1:02    Temat postu: O Radości i Namietnościach Odpowiedz z cytatem

"Bracie mój, jeśli cnotę posiadasz, a jest ona twoją cnotą, masz ją nie społem z kimkolwiek, lecz dla siebie wyłącznie.
Lecz - oczywiście! - ty pragniesz ją po imieniu nazywać, pieścić, za uszy ją psotnie targać i z nią baraszkować.
I oto patrz! Posiadasz imię jej na spółkę z ludem, stałeś się tłumem i trzodą wraz z cnotą swoją!
Lepiej byś uczynił, mówiąc: "Niewypowiedzialne i bezimienne jest to, co męką jest i słodyczą ducha mego, głodem wnętrzności mych".
Niech cnota twa za wysoka będzie, aby się z nią przez imię spoufalać; a gdy cię zmuszą do mówienia o niej, nie wstydź się, że się wówczas jąkasz."

tak mnie naszło, fragment pewnej księgi...

Live Your Life As If It Would Be Your Last
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Bluzz

PostWysłany: 07-01-2012 20:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nikt?
Powrót do góry
czarnyJanek

PostWysłany: 07-01-2012 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kanapa jest moderowana, zatem ja nie.

Zarząd czuwa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
Janii

PostWysłany: 23-01-2012 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co tutaj napisane to nie rozumiem NICZEGO
Powrót do góry
czarnyJanek

PostWysłany: 25-01-2012 18:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tako rzecze Staryfrustrat...

Zarząd czuwa...
Powrót do góry
Bluzz

PostWysłany: 25-01-2012 22:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Ukochałem las. Ciężko żyć po miastach: zbyt wielu tam jurnych. Czyż nie lepiej wpaść w ręce zbrodniarza niźli w marzenia chutliwej kobiety?..."
Tako rzecze Zaratustra
Jak dla mnie oczywistym jest, że każdy trend może nieść ze sobą coś dla własnej osoby odpowiedniego jak i pewne zagrożenia, ważne jest, jak to napisała Kłoskowska: by wiedzieć, gdzie kończy się ich a zaczyna moje! (A. Kłoskowska "Kultura Masowa. Krytyka i obrona.")
W tym, co jest wokół nas, ja widzę dużo zbieżności z tym, co głosił F.N.
....

Powrót do góry
czarnyJanek

PostWysłany: 03-02-2012 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bluzz napisał:
"Ukochałem las. Ciężko żyć po miastach: zbyt wielu tam jurnych...."

Tu się Staryfrustrat nijak nie ma do teraźniejszości.

Jurni po lasach teraz grasują

A ty koleżko masz przerost ego

Zarząd czuwa...
Powrót do góry
Bluzz

PostWysłany: 16-02-2012 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. nie jestem Twoim koleżką
2. nie sądź a nie będziesz sądzony

Powrót do góry
czarnyJanek

PostWysłany: 17-02-2012 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1) To znaczy, że gdybym napisał zamiast "koleżko" "chłopaku" to byś zapewne się bronił iż nie jesteś moim chłopakiem

mam napiasać " proszę pana" ? - będziesz się oburzał, że nie jesteś nikogo panem

napiszę - "człowieku" - nie jestem twoim człowiekiem..

Więcej dystansu bo cię żaden kazachski drwal nie zechce

2) Powiedz to tym, którzy siedzą za jointa.

Zarząd czuwa...
Powrót do góry
Bluzz

PostWysłany: 24-02-2012 20:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. zapętliłeś się bez sensu
2. nie widzę związku
3. "Wszystko w gębę kłaść i wszystko trawić - prawdziwie świński to obyczaj! Zawsze "ta-ak" mówić, tego się osieł tylko nauczył oraz kto jest z jego ducha!"

Powrót do góry
czarnyJanek

PostWysłany: 25-02-2012 13:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zatem łopatą:

1) ( odnośnie zapętlenia się bez sensu)
Pisząc "koleżko" wcale nie twierdzę, że jesteś MOIM koleżką.
Analogicznie:
gdybym napisał "chłopaku" również niepisałbym w intencji, że jesteś moim chłopakiem

Jeżeli jest to dla ciebie zbyt skomplikowane to się poddaję.

2) Ci, którzy sądzą biedaków za jednego jointa ( wiesz, chłopaku, organy ręki sprawiedliwości) również mogą w przyszłości zostać osądzeni przez innych za jakieś równie absurdalne "przestępstwa".
I taką argumentację radziłem ci sprzedać, koleżko,chłopaku, siedzącym za jointa aby ze łzami w oczach mogli przekonywać śledczych i innych fanatyków wpływając na ich psyche poprzez żerowanie na odruchu samozachowawczym.

Taki związek.

Taki żart.

Wystarczy jedynie pomyśleć a nie:
3) Cytować innych samemu niewiele mając do powiedzenia.

Koleżko.
Chłopaku.

Zarząd czuwa...
Powrót do góry
Bluzz

PostWysłany: 26-02-2012 13:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Koleżka. Proponuję jednak Tobie nabrać troszkę dystansu do życia w wirtualnym świecie...
Jeśli dla Ciebie fakt, że ktoś może nie lubić, gdy ktoś zwraca się do niego per "koleżka" jest równoznaczny z wmawianiem jednocześnie temu komuś rzeczy, które napiętrzyły się w Twojej głowie...
i tu cytat:
"1) To znaczy, że gdybym napisał zamiast "koleżko" "chłopaku" to byś zapewne się bronił iż nie jesteś moim chłopakiem
mam napiasać " proszę pana" ? - będziesz się oburzał, że nie jesteś nikogo panem
napiszę - "człowieku" - nie jestem twoim człowiekiem.."

...to masz problem z samooceną.

2. Wyskakujesz jak filip z konopii z jakimiś frajerami, którzy dali się złapać z jednym jointem i dostali za to kibel. Bez sensu i absolutna dywersyfikacja tematu w rejony dla Ciebie wygodne. Wiesz, wszystko jest dla ludzi, byle zachować dystans... Jeśl masz za dużo jointów w kieszeni to może je komuś daj i nie pal tyle, żeby wylewać żale z siebie bez okazji...

3. Cytowanie innych skłania do dyskusji, ale żeby o czymś dyskutować trzeba mieć o tym choć minimalne pojęcie.
Czy może lepiej być "panem 6507 postów wszystkowiedzącym Jankiem"? no offence mate
Idąc dalej... ludzie w pewnych rejonach naszej pięknej planety narzekają, że nie mają co jeść i siedzą i myślą od lat jak tu zrobić, by było lepiej... i gówno z tego wychodzi.
Czy nie uważasz, drogi Janku, że większą pomocą byłby dla nich dostęp do wiedzy niźli wysłanie paczki z Caritas?
Można się zapętlać utwierdzając się w swoim sposobie myślenia, ale do czego to prowadzi?
Zacytowałem akurat tego autora, bo ostatnio go odkrywam na nowo, co nie oznacza jednocześnie, że ze wszystkim się zgadzam. Poszukuję.
Czy to takie trudne do ogarnięcia?
Jeśli choć jedną osobę, która ów cytat przeczyta, zainspiruje to właśnie do MYŚLENIA, a nie jedynie do agresji i jej pochodnych, to cieszy mnie to
Żeby dyskutować, trzeba mieć o czym...
Gdybyś poprzedni post napisał KAPITALIKAMI, to może bym go inaczej zrozumiał.

Przyjacielu.
Powrót do góry
czarnyJanek

PostWysłany: 28-02-2012 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O!

Dystansu to życia ( a zwłaszcza w wirtualnym świecie) posiadam ci ja z naddatkiem.

Stwierdzenie " Nie jestem twoim koleżką" wraz z " " skłania mnie w odbiorze do konstatacji, iż mój interlokutor bardziej zwraca uwagę na fakt możliwych konotacji niźli na samą formę.
W przeciwnym wypadku ( dając tym samym bardziej czytelny przekaz) napisałby bez ogródek, że nie lubi danego zwrotu.
Ty postąpiłeś odwrotnie i stąd mój smutek wielki nad zatroskaną twą duszyczką.

I samoocena nie ma tu nic do rzeczy, jedynie ogólne zasady komunikacji tracą tu swój autorytet.

Odnośnie, jak to nazwałeś " frajerów, którzy dali się złapać z jednym jointem i dostali za to kibel" to niestety utwierdziła mnie ta fraza, że jesteś personą operującą zasłyszanymi ogólnikami ( co ma bezpośredni związek z żonglowaniem cytatami, tak przez ciebie umiłowanymi).
Rzekomi "frajerzy" niejednokrotnie okazują się normalnymi ( tak, proszę pana), przypadkowymi ofiarami złego systemu postrzegania prawa i jego stosowania.

Mamy tu dziewczynę, której chłopak przez pomyłkę zostawił parę skrętów w kieszeni, a która kiedyś w przeszłości nie wytrzymała napastliwości kioskarza i dała mu w dziób i za obronę swej godności dostała wyrok w zawiasach. A potem te skręty,

Sfrustrowaną nauczycielkę nakrytą w dworcowych zakamarkach, która odreagowuje z jointem w ręku.
Skazaną wyrokiem w zawieszeniu za błędy młodości na studiach.

Parę gówniarzy próbujących czegoś z biurka ojca itp. objętych nadzorem policyjnym za rzekomą próbę gwałtu na 70-letniej staruszce, która kategorycznie przy tym obstawała wraz ze swoimi dziewuszkami, koleżankami, niezadowolonymi z rozpasania młodzieży i z m"misją" leczenia wszelkiego grzechu nawet kosztem krzywoprzysięstwa w imię Boga.

W żadnej mierze nie nazwałbym ich frajerami.

Ty natomiast widzisz jedynie tę stronę zagadnienia i jest to oznaka zadufania i pobieżnego oglądu.
Niczym promiskuityczna magma szukająca kolejnej protoplazmy do przelecenia.

I między innymi w tym kontekście odbieram twe cyrkowe sztuczki, gdyż wygodne są w skupianiu odbiorców wokół zaśniedziałych strof.

Wartość dyskusji nie osadza się na jej sztucznej bazie, którą chcesz stworzyć z cytatów, dających ci onanistyczne samozadowolenie, lecz z siły spostrzeżeń. A te obejdą się bez sztuczności - zapewniam.
To oczywiście jest fajne, dowartościowujące i bardzo błyskotliwe - wierzę, że daje ci przyjemnośc i gratuluję - lecz spostrzeż jakże mało skłaniające do dyskusji.

Dlatego, że obrażasz inteligencję uczestników tego forum tanimi chwytami.
Z nich nic. poza pompą, nic nie wynika.

Lecz rób jak uważasz.
Baw się ( to jedyna chyba dobra strona tej działalności - naiwna, pierwotna, nieskrępowana radocha - i tu szacuneczek)

Ad 3:
Żałosne.
Daj dostęp do wiedzy Somalijczykom zamiast paczek z Caritasu.
Zastanawiające jest ilu z nich dotrwa do końca choćby namiastki jej poznania.

Wyślij im płytki z nauką języka angielskiego, francuskiego, węgierskiego itp. aby mogli błagać o jedzenie dla swych dzieci w wielu językach.

I szczyć się działanie człowieka oświeconego.

Równie pobieżna ocena wraz wysnutymi wnioskami jak i twa osławiona "cytomania".

Idź w tłum. Zagrzewaj do boju. Skłaniaj do dyskusji.

Tylko rób to, na Hesusa, o ile nie z mądrością jakąś, to chociaż śmiesznie.

Bless.

BTW.
Nie jaram.

Zarząd czuwa...
Powrót do góry
Bluzz

PostWysłany: 28-02-2012 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sposób dyskutować mi z Twoim odbieraniem istoty rzeczy. Mogę jednak dodać, że w mojej skromnej opinii jest on błędny.
Nie troskam się tym jednak wielce więc nie smuć się proszę
Samoocena ma tu tyle do rzeczy, że występuje cytowana już przeze mnie Twoja nadinterpretacja tekstu przeze mnie napisanego, która świadczyć może o Twoim (nie moim) jednostronnym i płytkim zarazem sposobie postrzegania z mocnym akcentem ignorancji...

Co się tyczy "frajerów z jointem w kieszeni"...
Jeśli żyjesz w jakimś ustroju, systemie czy jak by to inaczej nie nazwał, powinieneś się do niego dostosować. Czy się z tym zgadzasz, czy nie, jesteś jego częścią. Jeśli decydujesz się żyjąc w tym, nazwijmy to roboczo: systemie, działać wbrew zasadom w nim panującym, to musisz liczyć się z konsekwencjami swojego postępowania. To dla mnie jasne. Nie ma wolności bez odpowiedzialności! I nie ma tu miejsca na Twoje JA! Chcesz zmienić prawo? Idź do sejmu i o to walcz. Chcesz jarać zioło i masz w nosie politykę - rób to tak, żeby Cię nie złapali.
Przykłady, które podajesz w tej materii świadczyć mogą jedynie o: 1. bezmyślności, 2. nie znajomości własnego otoczenia, 3. ignorancji.

Zarzucając mi zadufanie, sam widzisz tylko fragment całości.
Nie widzę nic złego w proiskityzmie ale odnosi się on do zwierząt. I tu znów widać Twoją nad wyraz rozrośniętą skłonność do spłycania rzeczy.

Jeśli nie potrafisz czegoś zrozumieć, musisz temu przypiąć etykietkę, wtedy jest prościej.

"Cyrkowe sztuczki"? W jakim rozumieniu znów, wytłumacz mi proszę, tak jak lubisz - łopatą, gdyż mój umysł bonobo nijak tego nie jest w stanie zrozumieć.
Dodać mogę, że gdyby chodziło mi o wygodę, napisałbym jakieś brednie, wkleił sobie linka w hajtparku i wtedy zapewne nie obraziłbym inteligencji czytelników tego forum, ponieważ nie zrobiłbym NICZEGO ponad odtwórczość.
(Przy okazji: nie wiem, dlaczego mieszasz w to czytelników tego forum. Chcesz zyskać ich przychylność? Jedyni czytelnicy tego forum, których inteligencja może poczuć się obrażona, to ci, którzy na ten post odpisują.)

3. Widzisz tylko fragment. Wyciągasz na wierzch somalijczyków. Nie znam ich codziennej sytuacji i daleko mi do rozwiązywania problemów tego świata. Myśl globalnie - działaj lokalnie. Kijem rzeki nie zawrócisz.
Twój przykład: "Wyślij im płytki z nauką języka angielskiego, francuskiego, węgierskiego itp. aby mogli błagać o jedzenie dla swych dzieci w wielu językach." wyraża Twoje jakże antagonistyczne podejście do tematu, który w sumie jest Ci obcy tak samo jak mi.
Zła interpretacja: wolisz rzucić "rumunce" piątaka niż zastanowić się, dlaczego ona prosi o piątaka

Peace!

Powrót do góry
czarnyJanek

PostWysłany: 01-03-2012 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

O!
O!

Nadinterpretacja... Hesus.
Jak można dadinterpretować " Nie jestem twoim koleżką"
Zaczyna być zabawnie
Tak jak sugerowałem - zacząłeś nawet robić postępy.

Ale potem...

Bluzz napisał:
Jeśli żyjesz w jakimś ustroju, systemie czy jak by to inaczej nie nazwał, powinieneś się do niego dostosować. Czy się z tym zgadzasz, czy nie, jesteś jego częścią. Jeśli decydujesz się żyjąc w tym, nazwijmy to roboczo: systemie, działać wbrew zasadom w nim panującym, to musisz liczyć się z konsekwencjami swojego postępowania. To dla mnie jasne. Nie ma wolności bez odpowiedzialności! I nie ma tu miejsca na Twoje JA! Chcesz zmienić prawo? Idź do sejmu i o to walcz. Chcesz jarać zioło i masz w nosie politykę - rób to tak, żeby Cię nie złapali:)

W obliczu powyższego nie ma sensu dalej przekopywać nawozu twych zdań.

" Nie ma miejsca na Twoje JA"...

W pełnej rozciągłości stosujesz się do tego postulatu.
Szkoda.
Mogło być ciekawie.

I dopiero teraz przypinam etykietę.
I teraz jest prościej.

Myślałem, że będziesz ciekawym adwersarzem.
A tu posmak szczawiu.
Kopia masła w krainie nabiału.

BTW:

1)Dać wiedzę Romom, wiatrom świata, okiełznanym w Wielkiej Drodze - mistrzostwo.
2)Nie wiem skąd ten postulat, że promiskuityzm ( a nie proiskityzm ) nie odnosi się również do ludzi. Zawiódł cię wujek Google.

Śpij dobrze.
Bless.

Zarząd czuwa...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Kanapa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: