hidden hidden hidden hidden

26-06-2010 DRUM'N'BASS ALL STARS - Fabryka - Krakow

Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
B.CDołączył: 15 Paź 2004
Posty: 1780
Skąd: z breakbeatowa

PostWysłany: 22-06-2010 18:10    Temat postu: 26-06-2010 DRUM'N'BASS ALL STARS - Fabryka - Krakow Odpowiedz z cytatem


26.06.2010

Zagrają:

EX-Wookie (ex-Sonic Trip/Audio Dealers) - Łódź

Jeden z ojców łódzkiej formacji Sonic Trip, która wypromowała drum&bass w Polsce. Jako dj+producent występuje już od 1998 roku. Stanął za deckami już blisko 700 razy grając na imprezach i wielkich eventach muzycznych w Polsce i poza jej granicami. W roku 2000 wydał pierwszą polską płytę winylową z muzyką drum&bass. Na jego koncie znaleźć można również kilka kompilacji wydanych na płytach kompaktowych. Dwie z nich: „RE:MIX” oraz „1st Selection Of Made In Poland”, – czyli mix polskich producentów. Jego muzykę można było usłyszeć na wielu innych składankach, takich jak: Beach Bols, The House Night, X-cite czy płytach promocyjnych: magazynu Laif, Kolastyna oraz na promocyjnym krążku firmy Sony w remixie utworu Kasi Klich "Nic nie robić". W roku 2003 zainspirowany breakbeatem zaczął tworzyć, grać i promować ten właśnie gatunek.
Po wielu latach wspólnego grania z Sonic Trip, ExWookie razem z Infinitym założyli wspólny projekt Tanksquad. Praca obu panów zaowocowała powstaniem kilku nowych utworów. Wspólnie nakręcili video do numeru „Lost”. Brał również udział przy tworzeniu wideoklipów Sonic Trip do utworów: Darkside, Nic Nie Robić i Przełom. Współpracowali ze studiem nagrań „Reda Studio” gdzie stworzyli między innymi remix utworu z udziałem kultowej wokalistki Miry Kubasińskiej ( Breakout ).
ExWookie dotychczas wystąpił na: Festiwal w Opolu (scena klubowa), urodziny Radiostacji, urodziny polskiego MTV, łódzkie Parady Wolności, impreza w warszawskim Instytucie Energetyki – Nokia Cup, Creamfields 2003, 2006 i 2007, dwukrotnie Mayday Polska oraz jego niemiecka edycja w Dortmundzie (2005 rok). Gościł na Festiwalu Nature One w Niemczech oraz w kultowym klubie Icon w Berlinie. Grał obok największych, światowych gwiazd sceny elektronicznej, takich jak: Chemical Brothers, Bad Company, Westbam, Dr Motte, Freestylers, Black Sun Empire, Stereo Mc’s, Goldie, Aphrodite, Aquasky, Luna C, EZ Rollers, Chicane, John B, J Majik, Kosheen, Paul Van Dyk, Breakfastaz, Dj Assault, Deekline i Ed Rush.
Jako pierwszy w Polsce zakupił Dubplate Cutter – maszynę do wycinania płyt winylowych. Jego wieloletnie doświadczenie przełożyło się na zorganizowanie pięciu edycji Made In Poland – ogólnopolskiego konkursu wyłaniającego najlepszych domorosłych producentów muzyki klubowej. Od 2005 roku organizuje Boat- City Festiwal gdzie w centrum Polski promuje klubowe brzmienie.
Przełomem i kolejnym etapem muzycznym ExWookiego jest formacja Audio Dealers, którą od 07.07.07 współtworzy z Lollie Dill a w 2009 dołączył do nich producent i dj N.Kick. Grają i tworzą breakbeat oraz electro pop. Przy projekcie ruszył label ADR (Audio Dealers Records), z którym współpracują: Blaze, Break The Box, Chris Starkilla i Wonter.

Sprawdź te strony: www.exwookie.com, www.myspace.com/exwookie, www.myspace.com/adrlab, www.audio-dealers.com

Simba (Tensionkru/Element records./R.B.M.A.) - Warszawa

Simba, czyli Maciek Kurczewski to pochodzący z Warszawy producent i
didżej drumnbassowy. Muzyczny samouk. Założyciel kolektywu Tensionkru.
Od bardzo wczesnych lat próbował swoich sił w tworzeniu i odtwarzaniu
muzyki. W wieku 16 lat zajął się tym na tyle poważnie by obok didżeja
Pereza stać się jednym z prowadzących drumnbassowe pasmo nocne w
legendarnej Radiostacji.
Część przygotowywana przez Simbę nosiła nazwę Napiente Struktury
Uamane. Mniej więcej w tym samym czasie za sprawą konkursu Pepsi Faza
światło dzienne ujrzało jego pierwsze, muzyczne wydawnictwo - utwór
"Say it". Od tego momentu, nie tylko produkcja muzyki, ale również
częste występy w klubach na stałe weszły do jego obowiązków, ale i
pasji.
Kolejny przełom na jego muzycznej drodze przypada na rok 2002. Wtedy
to ledwie pełnoletni Simba zostaje wybrany do grona uczestników
prestiżowych warsztatów Red Bull Music Academy w Sao Paulo.
Po powrocie z Brazylii razem z didżejami Pi i Zygulim aktywizuje
powołany kilka miesięcy wcześniej kolektyw Tensionkru i rozpoczynają
regularne organizowanie imprez drumnbassowych. Do dziś za sprawą
działalności grupy Polskę odwiedzili wybitni przedstawiciele światowej
sceny dnb: Adam F, Matrix & Futurebound, John B, Dillinja, Concord
Dawn, Ill.Skillz, Gridlok i wiele innych znakomitości.
Równolegle do działalności w Tensionkru Simba rozwija swój własny
warsztat produkcyjny. Ma na swoim koncie kilka wydawnictw polskich,
oraz remix utworu "Czemu gdy...", który w postaci winylowej, w 2004 roku
ukazał się nakładem nowozelandzkiego labelu Uprising.
W lipcu 2009 roku Simba podpisał kontrakt z wytwórnią Element Records,
co poza oczywistymi korzyściami otworzyło mu wreszcie drogę do
profesjonalnej dystrybucji swoich produkcji.W ostatnim czasie
aktywował się na scenie skupionej wokół gatunków takich jak bassline
house, garage, 4x4, fidget.


Atmosphere (Kettle-Drum) - Łódź

Swoją przygodę z muzyką klubową rozpoczął od berlińskiej Love Parade w 1998 roku. Dwa kolejne lata fascynacji elektronicznymi brzmieniami zaowocowały powstaniem formacji Kettle-Drum, którą Atmosphere założył wspólnie z Rentonem oraz Verticalem. Jego sety to spektrum przeróżnych brzmień drum and bass. Można w nich usłyszeć ciężkie uderzenia tech step. żywe, pełne energii clown stepy, a nawet spokojne, melodyjne utwory. W 2002 roku wystąpił na pierwszych, klubowych Juwenaliach w Łodzi, które zgromadziły czterotysięczną widownię. To wydarzenie na długo odcisnęło w pamięci ludzi, nazwę Kettle-Drum, a tym samym jej członka, Atmosphera, który zaczął zdobywać coraz większą publikę, występując na kolejnych imprezach. Atmosphere to jeden z najbardziej aktywnych organizatorów imprez drum and bass w Polsce. Największym projektem, który wprowadził w życie była impreza SAS Project, z udziałem najlepszych na świecie Mc Shabba D oraz Mc Skibadee. Jego wieloletnie doświadzenie jako organizatora i dja, przełożyło się na powstanie Masters of Ceremony, cyklu imprez, który ma na celu prezentować szerokiej publice czołówkę mcs z całego świata. Na swoim koncie ma również występy z czołówką światowej sceny drum and bass. Suportował m. in.: Andy C,Bad Company(Maldini & Vegas), Pendulum, Ed Rush, SubFocus,Culture Shock, Shimon,Cuntersrtike, Simon Bassline Smith, Grooverider, Twisted Indywidual, SS, Noisia, Dylan, Miss Nexi, Ratpack, Resonant Evil, Baron, Generation Dub, New Breed Crew, Sketch & Code, Danny Bird, Mc Fatman D, Mc Kasha, Mc Biggie. Oprócz występów u boku sław z zagranicy, klubowa Łódź kojarzy Atmospherea przede wszystkim z cyklem polskich imprez pod nazwą Halloween, których odbyło się już pięć i każda zgromadziła średnio około tysiąca osób.
Od roku 2005 Atmosphere wraz z Rentonem oraz Dukeem stworzył projekt Santa Cruz Recordings, pod szyldem, którego zorganizował już dwa cykle imprez klubowych mających na celu zaprezentowanie artystów z poszczególnych wytwórni. Były to Ram Records Show oraz Renegade Hardware Show. Pomimo zaangażowania się w Santa Cruz Rec., Atmosphere nadal uważa się za członka Kettle-Drum i jak mówi nic nigdy tego nie zmieni.

Push (Lazy Bitches/Absurd Squad) - Katowice

Dj Push czyli Iga pochodzi ze Śląska, z Katowic. W 2002 roku w klubie ZANZIBAR zaczęła grać tzw. drum and bass. Współpracuje ze śląskimi formacjami: Rythmus Crew, Seleecta, Drumsilezja. Była rezydentką krakowskiego klubu ABSURD, obecnie rezyduje w klubie INTEGRACJA. Wspólnie z Mc Jean (Żanetą Luberą) twoży formację LAZY BITCHES. Żaneta na co dzień występuje w formacji Nie-Bo oraz w licznych spektaklach teatralnych w Krakowie. Skład damski ze zdwojoną siłą urzeka publikę. Te subtelne kobietki łączą energię zawartą w muzyce d’n’b ze zniewalającym wokalem czyniąc tę muzykę jeszcze bardziej przestrzenną i głęboką. Razem na scenie są bardzo żywiołowe i jeszcze przyjemniejsze w obserwacji. Dziś Iga ma za sobą dziesiątki imprez w całym kraju i za granicą (między innymi w Czechach Holandii i Wielkiej Brytanii). W lipcu można było ją usłyszeć na antenie londyńskiego drumandbassowego radia LIFE fm. Grała z takimi osobistościami jak: Artifficial Inteligence (UK), Bad Company (UK), Dreecnai (Niemcy), Human Sampler (live act, Niemcy), Kosheen (UK), Larry (Słowacja), Miss Reprezent (UK), Mosphat (Niemcy), Nookie (UK), Tectonic (Szwecja), Zion Train (UK) oraz przedstawicielami polskiej sceny: Razorpoint (live act), Fokus (PFK). Można ją było usłyszeć w nietypowych miejscach takich jak Festiwal Filmowy w Kazimierzu nad Wisłą czy w tramwaju jeżdżącym po Krakowie na ekskluzywnej imprezie Drum the Tram.

Takitam FDJ (BasslineBots) - Kraków

Takitam FDJ (TT FDJ). Urodzony w 1983 r. w Krakowie, muzyka zawsze mu towarzyszyła w życiu, zwłaszcza elektroniczna. Od Jean Michel Jarre'a, Mike Oldfield'a, Vangelis'a, Kraftwerk, Orbital i The Prodigy po Omni Trio, Photek, Plaid, Squarepusher czy Aphex Twin. Prawdziawą przygodę z połamaną muzyką w 2002 roku zainspirowany imprezami drum and bass w klubach takich jak Strefa 22 czy Roentgen. Jego kariera ruszyła pełną para po rocznym pobycie w Londynie, gdzie zaopatrzył się w pokaźną kolekcją płyt i nowe doświadczenia. Od października 2006 roku był "rezydentem" nieistniejącego już i legendarnego krakowskiego klubu Roentgen. Grywał na imprezach z: Shy FX, Benny Page, Muffler, Lomax, Cls&Wax, Dope Ammo, Morebeat, L Plus, Beast 67, Suki, P.no, Hi Fidel Cartel, Kettle-drum, MK Fever, Bassiv, Edee Dee, K-Size, Dukee, Nitrogen TH, Squal, One Way, Gretzky oraz wieloma innymi z całej Polski. Jego styl muzyczny nie jest łatwy do określenia. W swoich setach zawiera bardzo wiele gatunków dnb (atmospheric, jazz step, liquid funk, clownstep, dark step, tech step, trance step, jump-up), co powoduje, ze nie sposób sie nudzić słuchając jego mixów, zwłaszcza, że gra bardzo dynamicznie, wierząc że na densflorze musi być energia. Zawsze stara sie, by jego muzyka miała pozytywny wydźwięk i więcej wspólnego z muzyką niż hałasem, który niestety często jest dziś popełniany. Możesz się spodziewać zatem "kolorowych" dźwięków pełnych harmonii. Jest inicjatorem wciąż rozwijającego się cyklu imprez "yeahana!" na które zaprasza dj z całej europy. Wspólnie z Gretzkim grają b2b jako BasslineBots powodując pisk i poruszenie na densflorze.
www.nuskoolbreaks.pl
www.myspace.com/flipdafloor
www.myspace.com/gangsteppaz
www.myspace.com/badcommunity
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Tu też może być ciekawiePowered by phpBB 2.8a © 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i dalej, dalej... phpBB Group i reszta