hidden hidden hidden hidden

12-03-2010 Cracow's Soundsystem Meeting@Art Club Błędne Koło - IMPREZA CHARYTATYWNA

Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
brtDołączył: 01 Wrz 2007
Posty: 154
Skąd: Kraków

PostWysłany: 04-03-2010 18:32    Temat postu: 12-03-2010 Cracow's Soundsystem Meeting@Art Club Błędne Koło Odpowiedz z cytatem

Art Club Błędne Koło
Kraków, ul. Bracka 4
http://www.blednekolo.pl
http://www.myspace.com/bkreggae


PIĄTEK 12.03 CRACOW’S SOUNDSYSTEM MEETING@BK
IMPREZA CHARYTATYWNA NA RZECZ KRAKOWSKIEGO HOSPICJUM DLA DZIECI IM.KS.TISCHNERA - http://www.hospicjumtischnera.org

Pankracy Sound System [crack.off.sky, niedziela]
Dr Dub Sound System [lopez, sebe]
Revolda Sound System [matys, rootsbwoy, macare]
Bumpin Bass Crew [szyman, machajus, gero, szpak]
Jahbestin Sound System [ras p., webster]
Smokedacrack.Off [smokesystem, crack.off.sky, king, kasia malenda]
Antikings Sound System [niematotamto, idealny selektor, majorr]
Warren Selecta [nature sound system]
Dj Playaman [respecta crew]
Dubseed [dub chanters]
VJ Jahlaptop [eastwest rockers]
VJ Hurden Husket [visualsupport]

reggae, ragga, dancehall, dub, jungle, dubstep, d’n’b, rap
Wstęp: dobrowolny, nie mniejszy niż 5 pln
Start: 21.00‘Cracow’s Soundsystem Meeting’ to impreza, która ma na celu promocję krakowskich wykonawców związanych z kulturą reggae. Pierwsza edycja tej imprezy miała miejsce w 2008 i w związku z jej ogromnym zainteresowaniem organizatorzy postanowili poszerzyć grono wykonawców i zaprezentować nurty muzyczne pochodne od reggae. Duża ilość DJ’ów i wokalistów będzie gwarantem różnorodności i prezentowanych stylów.
Tegoroczne zjednoczenie krakowskich wykonawców reggae ma również na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. W związku z tym marcowa edycja imprezy będzie miała charakter charytatywny i cały dochód ze sprzedaży biletów oraz gaże uczestników przekazane zostaną na rzecz Krakowskiego Hospicjum Dla Dzieci im. Księdza Tischnera. Tym samym da to początek corocznego cyklu imprez, z których dochody będą przeznaczone na dofinansowanie placówek niosących pomoc innym.
Już 12 marca w krakowskim Błędnym Kole zagrają:

PANKRACY SOUNDSYSTEM to krakowski pociąg wiozący muzykę reggae (i trochę innych materiałów dźwiękowych w ostatnim wagonie). Ruszył pod koniec 2006 roku z klubu Folia."Najpierw powoli jak żółw ociężale ruszyła maszyna po szynach ospale". Jednak cotygodniowe imprezy na Reggae Stacji, szybko uczyniły z PANKRACEGO pociąg osobowy dalekobieżny emitujący staranną selekcję najlepszych basów roots, modern roots, klasycznego dancehallu. Pasażerowie znający ten skład (selektor Niedziela i Krakowski -trąbka) wiedzą, że maszynistom zdarza się skierować lokomotywę w rejony rockendrola, funku, jungle. Faktyczną świadomość kolejową PANKRACY osiągnął niedawno, bo w styczniu 2008 roku. Wtedy selektor i trębacz zdobyli czapki i krawaty PKP, zakupili na Starym Kleparzu niebieskie koszule i ich soundsystemowy show nabrał cech wodzirejsko- krajoznawczo- turystycznych. A to dopiero początek.
http://www.myspace.com/pankracysoundDr Dub Soundsystem to przede wszystkim przyjaźń paru osób, która to zawiązała sie z miłości do muzyki jamajskiej w nieistniejącym już klubie Strefa 22. To tam prawie od samego początku istnienia tegoż miejsca organizowali czwartkowe jamajskie grania.
Na scenie imprez reggae działają od ponad 9 lat. Do tej pory można było ich usłyszeć w wielu krakowskich klubach (Baraka, Drukarnia, Caryca, Piękny Pies, Ministerstwo, RTG, Etc, Strefa 22, Folia, 07 Club )
Obecnie aktywnie działają Sebe i Lopez aka Lopski. Na swych imprezach prezentują szeroką gamę bujających rytmów nie tylko z Jamajki, od reggae przez rap, funk , asian beat po dancehall, breakbeat i jungle.Revolda Sound - założony w 2005 roku przez selektorów Matysa i Macare w Krakowie. Pod koniec 2006 roku dołącza do składu urocza wokalistka Miss Snowflake i w takim składzie Revolda gra sporo imprez zyskując sobie fanów dobrą selekcją modern roots/dancehall. Początek 2008 roku to kolejne zmiany personalne, po krótkiej współpracy, w szeregi Revoldy zostaję przyjąty Kfjatek aka Rootsbwoy. Wiele imprez później oraz po wyprowadzce Miss Snowflake z Krakowa ekipa już w składzie 3 osobowym kontynuuje zarażanie publiki wirusem jamajskiej wibracji między innymi na pojedynku sound systemów w Olsztynie gdzie zajmują drugie miejsce. Obecnie Revolda Sound gra najczęściej w składzie dwuosobowym - Matys Selekta i Kfjatek. Ich występy nawiązują do "niemieckiej" szkoły grania - Kfjatek pełni rolę hypemana, zapowiadacza perefekcyjnym miksem. Energiczna gadka Kfjatka oraz podana dobrze technicznie selekcja wszystkiego co najlepsze w muzyce jamajskiej są największymi atutami Revoldy!
http://www.myspace.com/revoldasoundsystemBumpin’ Bass Crew to energiczna ekipa, która trafia prosto do serc krakowskich bywalców imprez w stylu rasta. Bracia Machajus Man i Gero Lolo High, już od 3 lat, swoja miłość do muzyki i ludzi przekazują światu wysyłając w eter pozytywne wibracje w rytmach ragga, dancehall, ska... Wspomagani od początku siłą dwóch selektorów Szymana i Kaczora z Bumpin’ Bass Soundsystem oraz wokalistów Szpaka i Zaviasa biorą udział w licznych przedsięwzięciach krajowej sceny reggae współpracując z najlepszymi soundsystemami i wykonawcami zarówno z kraju jak i zagranicy. Obecnie pracują nad debiutanckim materiałem i solowymi projektami, które można usłyszeć podczas ich występów na żywo.
http://www.myspace.com/gangragga
http://www.myspace.com/bumpinbasscrewJahbestin powstał w 2000 roku z inicjatywy Tomasza "Webstera" Świdra i Marcina "Gustaffa" Konara. Do zespołu dołączają Krzysztof "Kyjos" Chmielowski oraz Dj Wieży Trzaski ("Ras" Piotr Świder). Styl muzyczny grupy to mieszanka rapu, reggae, ragga i funku. 2001 - 2003 r. Jahbestin zagrał ponad 100 koncertów współtworząc Nowosądecką scenę reggae - hip-hopową. Jahbestin sound system szybko zyskał rzeszę zwolenników i stał się symbolem dobrej zabawy przepełnionej pozytywną energią. Pod koniec 2003 r. od składu odchodzi Kyjos oraz Gustaff natomiast Ras P zamienia gramofony na mikrofon 2004 - 2006 r. zespół przenosi się do Wielkiej Brytanii gdzie organizuje i gra koncerty głównie dla tamtejszej Polonii. Pobyt na wyspach owocuje także nagraniem większości utworów na Jahbestin Mixtape, w nagraniach wzięli udział goście z Francji - Koi, Black Soul Brothers,Kass , z Jamajki - Glama Wayne, z Anglii - Mc Alex oraz Skawa , Dj Feel-x i Pamiry Skill. W 2007 również ukazuje się Jahbesin Mixtape. Grupa ma na koncie koncerty między innymi z takimi artystami jak: Dj feel-x, Abradab, Joka, Bass tajpan, Jamal, Firma, Numer Raz, Grubson, Junior Stress, Sponta, Jarozz, Żusto.
http://www.myspace.com/jahbestinSmokeDacrackoff to świeża i pożywna piguła foniczna, zrodzona w mózgach dwóch krakowskich basoholików. Ojcami projektu są Smokesystem, czyli selektor Błędnego Koła i Piotr Krakowski muzyk, producent niestrudzony eksplorator muzycznych przestrzeni, podczas występów mielący trąbę przez mroczne delay'e.. Owocem wspólnego picia wiśniowej wody i rozmów po świt jest SmokeDaCrackoff. Wokalnie zasila ich Kasia Malenda - koncertowy demon wokalny, na co dzień żeglująca po funkowo-drumowych wodach oraz Mc King - tajemniczy nawijacz rodem z dalekiej afrykańskiej ziemi obiecanej - Ghany. Jego nawijki są tak mocne i celne, że dosięgną każdego, nawet afgańskich Talibów.
Niedawno utwór "Rzeczywistość" ukazał się na trzeciej części kultowej składanki polskiego dubu "Dub Out Of Poland".
http://www.myspace.com/smokedacrackoffAntikings Sound to krakowski soundsystem, wchodzący w skład szerszego artystycznego projektu o tej samej nazwie. Początkowo Antikings Soundsystem współtworzyło dwóch selektorów: Niematotamto i Idealny Selektor, odpowiedzialnych za brzmienie i stronę muzyczna soundu.
Z czasem dołączył jeszcze Majorr - nowohucki mc, którego żywa nawijka powoduje bujanie kolan u każdego kochającego muzykę i kulturę jamajska. W setach Idealnego Selektora i Niematotamto przeważają świeże dancehallowe jak i modern rootsowe rytmy, nie brakuje również klasycznych produkcji reggae, raggamuffin, soca, czy elementów hip hopu.
Antikings Sound to: "klimatyczne roots’y przeplatane najświeższymi dancehallowymi riddimami" (cyt. za: "GW”) i ekskluzywnymi, niepowtarzalnymi dubplate’ami. Promują ciekawych artystów z Polski, jak również z zagranicy, zajmują się również organizacją imprez soundsystemowych, koncertów, itd.
Prowadzili cykliczne potańcówki reggae: „Sunday Night” w Ministerstwie, „BLAZE FIRE BLAZE!!” w Destylatorni (30 odsłon!), „Light it up!!” w klubie 07, trasa koncertowa “ANTIKINGS & JR BANTON 2007”
Wokalista Antikings pojawia się gościnnie na płycie „Moje Miejsce” - najlepszego śląskiego reggae projektu Silesian Sound - w utworze „Mamacita”; na składance „Rastastacja” czy też „Propaganja 2008”. Idealny Selektor nawiązał w 2008 roku współpracę z włoskim labelem Ragga Meridional Crew. W 2009 Idealny Selektor wraz z Majorrem walczyli o tytuł Championa na „Run De Riddim Clashu” w Częstochowie. Antikings Sound wystąpił także wielokrotnie w Czechach i w Niemczech.
Nakładem Fandango Records na początku lutego 2010 ukazał się debiutancki album Majorra zatytułowany „Antikings”. Premierę płyty poprzedził bardzo dobrze przyjęty singiel „Chociaż Dziewczyny” (Antikings Records) oraz drugi utwór promujący krążek nowohuckiego wokalisty „Co by było”.
Wystąpili u boku m.in. Damalistik (Francja/Martynika), Danny Ranks (Austria), Junior Banton (Germaica), General Matata (Kenia), Curfew Steppas ft. Jabaman (Norwegia), General Trix (Rumunia), DJ Babylonrocker (Czechy), Admiral Kolibal (Czechy), Ananzi High Grade (Germaica), Rainbow Hi Fi Soundsystem, Reflex (Original Faya Crew/Francja), Cinq G, Dr Dub Soundsystem, Pablopavo (Zjednoczenie/Vavamuffin), Dubbist (Balan/Vavamuffin), Pablo 27, Yardee Da Squad, Libero, Silesian Sound, Wspólny Mianownik, Frenchman, DJ Feel X (Kaliber 44/MAD CREW), Junior Stress (LSM/Geto Blasta), SingleDread, Bas Tajpan (Ushat Soundsystem), Marika, EastWest Rockers/EastWest Sound, Magister, Tallib MC (Fanatycy Flow) & Check All Selekta (Lublin), Mono (Respecta), Soundz Of Freedom, Al Fatnujah, K Jah feat. Calu, Bobo Dread, Splendid Sound itd.
http://www.myspace.com/antikingsWarren swoją działalnością w branży muzycznej zaczął w latach 1997/98. Jako Art Menadżer takich klubów jak Zakopiański Pstrąg i Krakowska Strefa 22 przez wiele lat organizował bardzo specyficzne i unikatowe imprezy wszelkiego rodzaju co wpłynęło na ich wysoki status w kraju i zagranicą. Bardzo charakterystyczna atmosfera i niepowtarzalny klimat Strefy 22 został dostrzeżony przez magazyn Newsweek, który przyznał mu miano najlepszego klubu w Polsce roku 2003. W między czasie organizował, pod szyldem agencji artystycznej „PrOFFokacja”, wiele wydarzeń artystycznych na terenie całego kraju. Z ważniejszych na wyróżnienie zasługują organizacja muzycznej sceny corocznego festiwalu filmowego w Kazimierzu Dolnym. Przez ostatnie 6 lat swoją wiedzę i doświadczenie poszerzał w Wielkiej Brytanii gdzie stał się maniakiem modern rootsowych brzmień.Dj Playaman zaczynał w latach 1997-1998 od uk acid tekkno. Wtedy swoją wolę objawił Jah, a Playaman za sprawą proroka DJa SSa i Ganja Kru dołączył do jungle'owej drużyny. Rok później, podczas studiów w Poznaniu, rozpoczął współpracę z Bass Medium Sound System, która zaowocowała ciekawymi imprezami. Ze stolicy Wielkopolski Playaman przeniósł się na dwa lata do Hagi (Holandia), gdzie działał na lokalnej scenie z miejscowymi wyznawcami junglizmu - o7o KRU. W 2001 roku założyli z DJem Tukomą kolektyw JRC [Junglizm Ragga Crew]. Pracowali wytrwale nad dwoma mixtape'ami, od których tytułów pochodzi nazwa cyklu imprez Junglizm Is Massive. Dwa lata później dołączył do nich krakowski DJ - Mellow Yakuza. Wspólna misja - promowanie brzmień ragga jungle nie wystarczyła jednak by utrzymać JRC w pełnym składzie. Pod koniec 2004r Playaman i Mellow Yakuza zajęli się nowym projektem - Respecta Kru. Produkcja eventów szybko przestała im wystarczać. Wojowniczy jungliści zajęli się prowadzeniem sklepu winylowego on-line i realizacją marzeń o konsolidacji środowiska junglistów w Polsce i na świecie. Promocja nurtu nabrała rozpędu, szczególnie miłym wydarzeniem było połączenie sił z kanadyjskim producentem R: Colą (Jungle - X / Royal Crown), który uznając ich za swoich warriors zlecił dopilnowanie rozwoju rynku Europy Środkowo-Wschodniej.
Rok 2007 przyniósł kolejne zmiany. Z Respecta Kru odchodzi Mellow Yakuza. Playaman ojciec założyciel składu, chwilowo samotny na placu boju, szybko zaprasza do współpracy wojowników z Łodzi i Warszawy. Wywodzący się z BassBrigade DJ i producent - Kwazar oraz Burning Lion z rodowodem, DJ, a jednocześnie grafik i webmajster - Mono. Squad regularnie wspiera Mc Cheeba (Eastwest Rockers) oraz kolektyw vj'ski: Visual Support (Hurden Huskeah & Jah Lap_Top).
http://www.myspace.com/djplayamanDubseed to DJ i członek kolektywu Dub Chanters prezentujący typową brytyjską szkołę digitalnego dubu, zafascynowany dubem w najświeższym współczesnym wydaniu. Gra melodyjne, mocno basowe, hard stepowe sety oparte głównie na najnowszych UK Dub produkcjach, skupiając się zwłaszcza na przestrzennym i pulsującym reggae dubie, tanecznych steppersach oraz nowatorskim i masywnym dubstepie. Początki jego muzycznej drogi związane są z reggae dubem, fascynacją dubowym brzmieniem UK Roots i brytyjską sceną sound systemową. Obecnie w coraz większym stopniu zagłębia się w bezkompromisowe brzmienia dubstep co można usłyszeć w jego setach oraz odczuć w pasji animowania krakowskiej sceny. Organizator i rezydent legendarnych już cykli imprez: „Dub Temple” oraz „Dubstep Ahead!” w krakowskich Krzysztoforach, róznego rodzaju muzycznych nielegalni i „dub rejvów” w podkrakowskich lasach oraz maniak głębokiego basu i sprzętu do jego generowania.
http://www.ninjahlab.bls.pl/dubchantJAHLAPTOP - Rodowity Opolanin. Młodzieńcza fascynacja punkiem i wyjątkowa słabość do komputerów oraz sztuk audio-wizualnych zainspirowała go do pierwszych prób z ilustrowaniem muzyki obrazem podczas legendarnych opolskich imprez z cyklu MindTerror. Od początku istnienia EWR jego wizuale można zobaczyć na większości imprez. Pozytywny przekaz i pełna synchronizacja obrazu z muzyką dodają imprezom niepowtarzalnego charakteru.
Obecnie jeden z niewielu VJ'ów zajmujących się muzyką reggae. Współpracuje stale także z JahRespectCrew oraz innymi DJ'ami z nurtu jungle/d'n'b oraz wspiera artystyczne przedsięwzięcia w opolskiej galerii "Młynek". Na co dzień designer i webmaster. Jest fascynatem starego reggae, dlatego też od niedawna zajmuje się także roots selekcją na imprezach EastWest Rockers.
http://www.eastwestrockers.comVJ HURDEN HUSKET - Formacja Hurden Husket powstała w Opolu u schyłku millenium (2000) w składzie: Tomek Augustyn aka Og2t i Damian Bogusiak aka thEND. Początkowo ich działalność objemowała głównie grunt muzyczny, w chwilę potem cały projekt ewoluował w stronę multiprzedsięwzięcia, łącząc dźwięk, obraz i performance.
Obecnie trzon ekipy rozdwoił się -- Tomek wyjechał do Glasgow, a Damian osiedlił się na stałe w Krakowie.
Tym samym profil Hurden Husket uległ przekształceniu. Obecne projekty dotyczą głównie tworzenia i prezentacji wizualizacji. Rozdarcie nie spowodowało jednak rozpadu współpracy, wszelkie projekty odbywają się nadal pod szyldem Hurden Husket, chociaż zwykle w opcji "podwójne solo".
Do tej pory oprócz projekcji do własnych występów mają na koncie vizuale min. dla takich DJ jak:
dj Assault / Paul Maurphy / MK Fever / dj Krime / Envee & Maceo Wyro (Niewinni Czarodzieje) /Adamus /
K.Mill / TresBien / Cookie_M / Master_G / Mafia Mike / MP Cossy / Psilo / Spring / Larsen / Grendy and Jazzy /
Cure / Mat G / Novicky / Seb / Silva / i wielu innych ...
http://www.respecta.org/profile/HurdenHusket

[img]http://api.ning.com/files/ukVKLScdQnO-ix*ZiJUwSSWn3bPYR-OByYSRmSXOtYy8aU3spaT1w7v-KJbxA84x/HurdenHusket_03.jpg?width=127&height=139[/img]

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Tu też może być ciekawiePowered by phpBB 2.8a © 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i dalej, dalej... phpBB Group i reszta