hidden hidden hidden hidden

praca dla informatyka

Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Hyde Park
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
phill

PostWysłany: 22-10-2009 15:53    Temat postu: praca dla informatyka Odpowiedz z cytatem

Na wstępie powiem że nigdy nie byłem na emigracji i moje poniższe wnioski nie wynikają z tego że kiedykolwiek myłem gary w Lądku Zdrój za dużo więcej niż niejeden mgr. u nas...

Poniższa opinia wynika z frustracji rynku pracy po około 3 miesiącach poszukiwania pracy.

Dział " Praca > programiści / informatyka / internet" na gumtree to totalna żenada, żal i rozpacz. Ponad połowa ogłoszeń z uporem maniaka postowanych w sub-dziale "Oferowane" dają ludzie którzy sami szukają pracy lub zleceń. Czemu tak się dzieje ? Mają nas$&^@rane w głowach, są upośledzeni ? Nie wiem, może myslą że jak zaśmiecą portal to szybciej znajdą pracę... otóż nie, nie znajdziecie dzięki temu pracy, zleceń itp. a tylko i wyłącznie zdenerwujecie innych szukających pracy. Pozostałe 50% można podzielić na jebany telemarketing, szukanie naiwnych na darmowe staże, praktyki tudzież inne nauki "jak Polak może wy#$&%@^&jebać Polaka". Pozostaje kilka procent ogłoszeń z wyglądu wartościowych.. no cóż, po odpowiedzi na nie okazuje się że to tylko kamuflaż.. np.

Starszy programista (staż conajmniej 5 lat) znajomość wszelkich języków niższego rzędu, tak żeby zrobić na poczekaniu naszą-klasę - wysyłam... i co ? w odpowiedzi pełen etat, oczywiście na zlecenie, za ca.1200 netto... LOL

Php, sql, grafika wektorowa i rastrowa, SEO, SEM, taniec i szydełkowanie,.. do tego pełna kreatywność która w jednym z większych sklepów foto w Krakowie ma spowodować znaczące zwiększenie sprzedaży.. wysyłam... i co ? Jajco 8,5zł/h + pracujące soboty

Php, obiektowo, strukturalnie, na różowo i z zamkniętymi oczami.. Duża agncja niemiecka - praca zdalna,.. Jakiś helmut (oczywiście pochodzenia polskiego) będzie monitorował twoje kodowanie conajmniej 8h dziennie, programem logującym Twoje ruchy na kompie. Okazuje się że agencja jest naprawdę duża... wysyłam. I co ? 1400... ku#%$$rde myśle, no na początek jak za przywiązanie do kompa to troche mało ale myśle że dam radę za te 1400Euro... Helmut szybko wyprowadza mnie z błędu - to było w złotówkach Oczywiście umowa zlecenie...

Etat za umiejętności SEO. Wysyłam, jade: kolo proponuje kilkadziesiąt złotych za udane wskoczenie na pierwszą trójkę do googla na zadane frazy.. oczywiście etatu nie ma, umowy także.

Strony na Joomli, trza trzaskać je na potęge bo agencja wywodzi się z grubej ryby pochodzącej z jednego portali-matek polskiego internetu. Kolo wciska wielkim firmom Joomle, byle szybko i w miarę okey... mysle, może być. Jade, dostaje grafikę. Mam w kilka godzin postawić na tym dżumlę, zvalidować, dodać mody, niektóre napisać bo ich nie obchodzi że takich nie ma, a niektóre jak są i są płatne to mam se sam kupić - kolo proponuje 300zł brutto - mam mu f,v za to wystawić

Czy ja jestem zbyt dumny, mam przerost formy nad treścią ? Nie i zaraz Wam powiem dlaczego...

Poszedłem do Biedronki z czystej ciekawości dowiedzieć sie ile tam płacą... i co się okazuje: Pełen etat, praca 2/2, 1600 zł netto.. :o

powiecie, to idź do Biedrony...

A ja powiem że żal i żenada pracować za śmieszne grosze i nabijać kabze jakiegoś cwaniaka, wielkiego CEO agencji interaktywnej czy cóś, posiadając wyższe kierunkowe wykształcenie z uczelni państwowej, kilkuletniią praktykę i głęboką wiedzę, niż wykładać towary w markecie...

Sami pomyślceie: programista (phi!) za 1200 czy półki w biedronie za 1600... ?

PS. Pracodawcy, opamiętajcie się !
!czek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger
tufutuf

PostWysłany: 22-10-2009 16:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W lądku nie jest wcale lepiej, 8 mc temu dostałem propo - londyn - firma zewnętrza obsługuje jakiś uniwerek - dba o sieć informatyczną itp. Ok pytam o cene 1000 funtów miesięcznie. Podliczam jak to wyjdzie - dramat w fabryce dostane 1200. Pytam dalej - specjalista może liczyć na 2000, dlatego większość siedzi w Polsce bo dostaną większa kase.
Wniosek siedzę tu, cziluje i dorabiam jak większość urzędników ze świadomością, że w kauflandzie podstawy dostane więcej niż to co dostaje na konto i mniejsza odpowiedzialność z perspektywą premii raz w roku.
Kolejny wniosek - swoja firma to jedyne rozsądne wyjście w tych czasach.

PS
zapomniałem dodać jest jeszcze jedna opcja bogaci rodzice to rozwiązuje wszystkie problemy.
PCHALLDAY | kulturamusibyc.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
t-man

PostWysłany: 22-10-2009 17:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasna firma to tez wydatek, zakup w polsce dreamweavera to 2300, w uk gdzie zarobki wiadomo jakie sa, w przeliczeniu na zety 1200. Najlepiej zalozyc firme specalizujaca sie w posrednictwie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
MalFunkTion

PostWysłany: 22-10-2009 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

SRANIE W BANIE , czyli riposta (rowniez z wykopu)

Cytat:
Witam,

Chciałbym zripostować post o szukaniu pracy przez programiste.

W ostatniej firmie w której pracowałem (Kraków) jeden z programistów miał wypowiedzenie. Szef powierzył mu znalezienie kogoś na jego miejsce, nim odejdzie. Zgodził się.

Na start - ogłoszenie na gumtree - bo darmowe i szybkie. W przeciągu tygodnia odezwały się 4 osoby.

Zaprosiliśmy je na rozmowę. Praca? niż trudnego, znajomość php i mysql, do robienia cms-ów dla stron. Widać to okazało się zbyt wielkim problemem, 3 z nich odpadło bo nie umiało rozwiązać prostych zawiłości w kodzie, czwarty nie zostawił nawet do siebie kontaktu (pomijam ze nawet nie wysłał CV).

Nastepnie ogłoszenie - infopraca - jakież było moje zdziwienie gdy po 7 dniach, przesłanych CV było aż 8!

W tym 3 osoby chciały pracować zdalnie z innych miast, 2 osoby nie odbierały telefonu przez 2 dni a 3 osoby zaprosiliśmy na rozmowę. Prosta wyszukiwarka do napisania, i oczywiście 3 razy FAIL!

Po takich doświadczeniach, programista który odchodził zatrudnił jakiegoś ziomka ze studiów, który poprawnie kodował i starał się dociekać problemu gdy go napotkał.

Zapytacie pewnie male zarobki, niegodziwe warunki. Otóż może was rozczaruje, zarobki na poziomie 2500zł netto, umowa o prace po 3 miesiącach, czy standard.

Wiec proszę was nie piszcie mi, jakie to znalezienie pracy jest ciężkie, bo to kompletna bujda!

Pracy jest mnóstwo, tylko żeby się chciało...

Z poważaniem.

God bless my ass...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
phill

PostWysłany: 23-10-2009 8:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i co 2,5k netto po studiach informatycznych? LOL & szczyt marzeń
!czek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger
tufutuf

PostWysłany: 23-10-2009 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ t-man: no wiadomo soft kosztuje ale ostatnio słyszałem, że strona www flash i inne bajery kosztuje średnio 3k - jedno zlecenie i masz legalny soft, do tego jak jesteś dobry to jeszcze jest frilensing - a tu są dobre pieniądze.

@mal: po części masz racje - dobry specjalista poradzi sobie na rynku i wcale nie trzeba jechać na zmywak co nie zmienia faktu, że pracodawcy w większości to pedały.
PCHALLDAY | kulturamusibyc.pl
Powrót do góry
czarnyJanek

PostWysłany: 23-10-2009 11:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W zamierzchłych czasach, gdy byłem malutkim, tuszującym swój strach przed pobiciem napierdalaniem innych po ryjach, miałem marzenie.
Chciałem być mistrzem drumli.
Matka mówia mi: Synu. Drumlasrumla. Zajmij się czymś pożytecznym. Zbieraj znaczki. Kitraj warchoczaki. Nabuzaj mardencję.
A ja nie. Miałem sen!
Mistrz drumli wszechczasów,
Moja miłość, afektacja oraz przywiązanie do drumli były niczym resztki śniegu na Kilimandżaro.
Okrywały subtelną koroną majestat i siłę wiary.

Mijały lata.

Mijały.

i jeszcze.

no trochę jeszcze.

Powiedzmy: już.

Osiągnąłem wybitny, wirtuozerski styl.
Byłem jednością z drumlą.

Postanowiłem podzielić się tym szczęściem z innymi.

Po wielu latach wyszedłem na ulice miasta, którego tak naprawdę nie znałem.

A na nich, marocząc pod nosem jakieś technologiczne mantry, sypiąc łupieżem i parskając cywilizacyjnym jadem, zobaczyłem samych mistrzów drumli.

Na dodatek wszyscy kochali muzykę country.

I założyłem firmę.
Sprzedaję drumle.

Zarząd czuwa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
SwietyMikolaj

PostWysłany: 23-10-2009 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli najlepiej studiowac sieci komputerowe nalezalo by stwierdzic.
Powrót do góry
czarnyJanek

PostWysłany: 23-10-2009 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A tak nawiasem mówiąc drogi Philippo takie utyskiwanie kojarzy mi się z tymi panami w waciakach, którzy wylewają mleko na drogi żądając dopłat unijnych dla nieopłacalnego zajęcia jakim jest międlenie krowich cycków.

Nikt im kurwa nie kazał zostać rolnikami do hooya.

I nikt nigdy, nikomu nie prawi, że programista to zawód przyszłości.

Jawi się on pmału jako ten rolnik nowego tysiąclecia.

I wg mnie tak winno być.
Wszak komputer i jego otoczka to część powszedności naszego żywota.
Jak chleb, samochód, opóźniony orgazm.

A jakoś mechanicy się nie skarża.
Ani piekarze.
Ani podrzędni jebacy knajpiani.

Filipie.

( a teraz czekam na uwagi, które jak mniemam dotyczyć będą tylko jednego zdania w tym quasi elaboracie)

Zarząd czuwa...
Powrót do góry
Janii

PostWysłany: 23-10-2009 12:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...heeeep pierdolenie heeeep...przepraszam.

Masz skilla to masz prace za dobre pieniądze.
A czasami jest tak, że trzeba pół roku przebiedować, żeby cie docenili i popchnęli wyżej.

Nie odniosę się do tego co napisał Janek bo musiałbym napisać, że ma racje. A nie chce tego robić publicznie.
Powrót do góry
phill

PostWysłany: 23-10-2009 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tylko ze ja nie biedole bo informatykiem nie jestem lecz zauważam pewien problem który wg mnie wart jest poruszenia na forum. ot co ;]
!czek
Powrót do góry
czarnyJanek

PostWysłany: 23-10-2009 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jeżeli tak...

zauważyułem, że ostatnio podrożały pomidory..

Zarząd czuwa...
Powrót do góry
Marcin

PostWysłany: 23-10-2009 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jakie będą drogie w lutym ...
party all the time

każdy ma taką Monike Lewinsky na jaką zasługuje...
Powrót do góry
spectra

PostWysłany: 10-12-2009 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapraszam do słonecznej Italii
tu wszędzie potrzebują programistów informatyków itp
nawet jeśli złapiesz robotę jako operator/programista CNC to 1800 masz na start,oczywiście euro
www.djspectra.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger MSN Messenger
igores

PostWysłany: 10-12-2009 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moim zdaniem, polski rynek jest obecnie nasycony młodymi ludźmi, którzy wyspecjalizowali się w robieniu stronek html czy flash. taki człowiek, który skończył szkołę wyższą będzie robił wszystko żeby tylko pracować w swoim zawodzie. będzie wolał nawet pracować za niższą stawkę z nadzieją na podwyżkę lub awans aniżeli wykładać towar na półce w biedronce za więcej kasy. prosta zasada -> jeśli jakiegos towaru jest na rynku dużo, ceny spadają

mine of sound
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: