hidden hidden hidden hidden

05-06-2009 | I LOVE DNB.PL: THE PANACEA | Klub Kontrasty - Łódź

Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
zefelDołączył: 23 Lip 2006
Posty: 1218
Skąd: Katowice

PostWysłany: 09-05-2009 9:58    Temat postu: 05-06-2009 | I LOVE DNB.PL: THE PANACEA | Klub Kontrasty - Ł Odpowiedz z cytatem

Bada napisał:
DNB.PL I klub Kontrasty zapraszają na:
05.06 :: I <3 DNB.PL : THE PANACEA
Klub Kontrasty / Łódź

:: THE PANACEA (Position Chrome / Offkey / Kniteforce Again //Niemcy)
:: MR. Q (Plasticalm // Rybnik)
:: SOYALEE (PubliC ShouT/Tri(p)city // Sopot)
:: FIZYK (Rottun Rec./ADHD / Death Brigade // Warszawa)
:: REACTOR aka DARO (Dark Forces // Łódź)
:: BADA (DNB.pl // Szczecin)
:: ACID (Neurologists // Zduńska Wola)

THE PANACEA

Mathis Mootz czyli człowiek odpowiedzialny za projekt 'The Panacea' urodził się w 1976 roku w Weltzar w Niemczech a dorastał w małej wiosce Hirzenhain. Jak na muzykę, którą dzisiaj tworzy i prezentuje miał nietypowe korzenie artystyczne. W szkole podstawowej uczył się grać na pianinie i flecie. Następnie dostał się do słynnego niemieckiego chóru chłopięcego "Windsbacher Knabenchor", z którym śpiewał w wielu salach koncertowych i kościołach na całym świecie. Występy te były transmitowane w radio TV i oficjalnie wydawane. Dopiero potem zainteresowała go muzyka elektroniczna, gdy skierował swoje kroki do "School of Audio Engineering" we Frankfurcie. Rozpoczął eksperymenty z dźwiękami drum'n'bass.

Panacea pojawił się w 1996 roku z jego debiutanckim albumem 'Low Profile Darkness', który zrobił nie małe zamieszanie w świecie dnb. Materiał ten to bardzo ciężka i masywna odmiana, chyba najbardziej ekstremalne oblicze tej muzyki. Najbliższymi odniesieniami do tego materiału mogą być Alec Empire czy Ed Rush, Nico i ich nagrania z No U-Turn , czyli czołowych przedstawicieli tego gatunku w owym czasie. Odbiło się to na dużym zainteresowaniu prasy tym kontrowersyjnym artystą. Czołowy przedstawiciel wytwórni Position Chrome - Panacea, wydał 23 EP'ki i 5 albumów LP. 'Low Profile Darkness' zawierał w sobie dużo elementów technoidowych. Ujrzał on światło dzienne dzięki amerykańskiej wytwórni 'Industrial Strength', kierowanej przez ojca chrzestnego hardcoru Lenny'ego Dee. Korzystając z sukcesu jaki odniósł jego album, Panacea rozpoczął tour po Stanach Zjednoczonych gdzie spotkał się z niemalże obsesyjnym odezwem tamtejszej publiczności. Po powrocie do Niemiec skończył prace nad kolejnym albumem - 'Phoenix Metabolism' w którym to z kolei można było znaleźć nawiązanie do kultury hip-hopu. Album 'German Engineering' wydany w 2000 roku poprzedził jego najbardziej owocny rok pracy podczas gdy 'Underground Superstardom' z 2002 roku podsumował jego metamorfozę jako ekscentryka i niezwykłego artysty oraz ujawnił współprace z wywodzącą się z Nowego Jorku DJ Syren i bliskim przyjacielem 'Dose D', znakomitym didżejem drum'n'bass z Berlina. Również klip do singla 'Evil Seed', wydany razem z owym LP, wywołał nieco irytacji z powodu użycia talentu aktorki Nory Tschirner, znanej niemieckiej vj'ki z kanału MTV i gwiazdy opery mydlanej.

Dalsze uznanie odbiorców jego muzyką wiąże się z albumem 'Architettura' częściowo związanym z amerykańską wytwórnią Caipirinha, jak również nagrania jako M2 dla minimalistycznego labela Mille Plateaux i wytworni Ant-Zen oraz Home Recordings - labela związanego z industrialna legenda 'Winterkaelte'. Razem z artystą Problem Child wydał podwójną EP'ke poprzedzającą album CD 'Hardcore owes us Money', wydany w 2003 roku pod pseudonimem The Redeemer dla Ambusch rec. Wydanie albumu 'Rich Kid', bazującego na niemieckim labelu 'Ad Noizeam' związanego z dj Scude'm i wytwornia 'Ambush' oraz cieżka praca w 2002 roku zaowocowały użyciem jego muzyki w tanecznych przedstawieniach Christophera Winklera, m.in. do sztuki 'Fatal Attractions'. Debiut ten zwrócił uwagę 'Goethe- Institute', dla którego Winkler wydal kolejny twór w 2003 roku - 'Hinter den Linien' w którym wykorzystał talent Panacei. To wyróżnienie było niejako motorem napędowym i ujawniło nowe możliwości użycia jego pomysłów. W 2003 roku nawiązał współprace z jednym z jego ulubieńców - 'Luna C', legendą brytyjskiego połamanego hardcore, który zrobił niemałe zamieszanie w UK w 1991 roku swoim hitem 'Sesame Street'. Od tego momentu Panacea zaczął tworzyć dla 'Kniteforce' - wytworni dobrze znanej tym co śledzili historie hardcoru i jungle w Anglii. Wydal 3 EP'ki i wiele pojedynczych kawałków które znalazły się na składankach owego labelu. Remiksował także utwory takich didżejów jak Belladonna Killz - nowego talentu prosto z Kanady czy samego Luna C. W drugiej połowie 2005 roku związał się z ekipa spod znaku Offkey'a i zaczął bliską współprace z Raidenem w 2006 roku.

Panacea występował wielokrotnie z gwiazdami UK drum'n'bass ale nie utożsamia się z nimi. Jest jakby łącznikiem pomiędzy niemieckimi artystami digital hardcore (z którymi też grywa, np. na Fuck Parade) a klubową sceną Londynu. Grając jako dj jest charakterystyczną postacią ze względu na swój image. Interesuje się modą i bardzo często pojawia się w różnych ciekawych kostiumach, mogą to być mundury wojskowe, wykręcone kreacje od najbardziej znanych projektantów mody (często kupione tylko na jedną imprezę) albo zestawy gadgetów i ubrań połączone ze specjalnym makijażem tworzące demoniczny wygląd dj'a, dobrze pasujący do granej muzyki.

Jeden z najbardziej pracowitych i różnorodnych artystów na świecie, Panacea, dalej osiąga sukcesy swoim agresywnym i futurystycznym dnb.


MR. Q


w roku 2007 bierzącego roku stworzył biografie dla duetu Ciacho & Gorol. Na imprzach najczęściej z jego strony można sie spodziewać że bedzie sie starał z każdym napić i nie upaść, tyko po to by móc wszystkich ponudzić nuskulowymi brejkami, których oczywiście nie ma, za to jego sety to istny zwierzyniec, a w sumie stadnina bo co mix to konie jednak w domu potrafi wszystkich oszukać i nakręcić mantre z traktora tak by sie niekt nie skapnął.

SOYALEE


Magdalena W. ,w szerszych kregach znana jako Soyalee, w węzszych - Boruta. Jest ksiazkowym przykladem niestrudzonego podroznika, ktory lubi eksperymenty i bez problemu znajdzie oaze na pustyni. Ognista woda dodaje jej sil witalnych dzieki ktorym poruszy najbardziej wymagajace malzowiny uszne. Na codzien sprawuje nadzór nad centrum dowodzenia kosmosem. Niestety cierpi na syndrom gromadzenia sprzetu. Jej sety to wybuchowa mieszanka roznych styli - od dubu, dubstepu, breakow, dnb, jungli i raggacoru."Soyalee zawsze wzbudza aplauz niezwykle udaną selekcją ostrego materiału i wirtuozerską techniką." - cytat lokalnego magazynu który najlepiej oddzwierciedla styl jaki prezentuje. Twórczyni autorskiego projektu PubliC ShouT w którym obecnie wraz z Brain Damage pracuje nad formami setów stricte audio-wizualnych.
Ważniejsze supporty: Goldie, The Panacea, Marlow, Unknown Error, MissRedFlower, Ely Muff, Jeff Amadeus, DuranDuranDuran, C4C, Misanthrop, Audio, Jungle Drummer & Dj Fu + Mc Ruthless, MutatedForms...FIZYK


Fizyk aka Tom Encore (Tomasz Stempniewicz) to producent i dj urodzony i
mieszkający w Warszawie. Od zawsze lubił gorzką czekoladę i jazdę na
rowerze. Kiedyś polubił też muzykę. Debiutował na scenie w 2003, był
to okres fascynacji ciężkim drum'n'bassem. Po dziesiątkach występów w
całym kraju i przemierzeniu milionów kilometrów światłowodów, wciąż
poszukuje nowych brzmień. Obecnie nie istnieje styl w muzyce elektronicznej,
ktoremu gotów byłby się poświęcić w całości - zbyt mocno ceni
pozostałe. Jeśli potrzeba, połączy w secie dnb z electro, zgra dubstep z hip-hopem i skwee a nawet zrobi niezłą lasagne. Jego utwory wydały m.in.
dubstepowy Rottun Recordings (CA) i drum'n'bassowa Soultropia (PL). DJ
roku 2008 według użytkowników dnb.pl.REACTOR aka DARO

fotki i bio soon

BADA


Bada promotor/producent/dj ze Szczecina. Dzięki bliskości kulturowej metropolii jaką był Berlin pod koniec lat 90,
doszczętnie pochłonięty kulturą Rave. W miarę upływu czasu owa fascynacja podążała w coraz to bardziej skoczne i
żywiołowe dźwięki by ostatecznie odnaleźć piękno Gabberu. Przez wiele lat silnie związany z Polską i Niemiecką sceną
Hardcore. Parę lat temu odkrył i pokochał DNB co zaowocowało, jego pojawienie się na polskiej scenie pod postacią
promotora/dja. Wieloletnie obcowanie z ciężkimi gatunkami Elektroniki sprawiło iż jego sety i produkcje są bardzo ostre,
energiczne i żywiołowe lecz dalej efektywne na danceflorze.


ACID


Cokolwiek nie można by o nim powiedzieć, jest tą lepszą stroną zarządzania DNB.PL. Zakochany w wiekowych
produkcjach coraz to bardziej zapominanych artystów, szerzy swoją pasję spełniając się na różnych imprezach w całej Polsce.
Gra różnorodnie, od głębokich atmosferycznych numerów (Mav, Electrosoul System, Future Engineers, ASC, Autumn)
i parkietowych rollerów (Sonic & Silver, Kosheen, Matrix, Genom), po cięższe techniczne brzmienia (Bad Company,
Ed Rush & Optical, Decoder & Substance, Future Cut, Stakka & Skynet, Calyx, Cause 4 Concern).
Organizator i współorganizator sporej liczby imprez drum&bass w naszym kraju.


_______________________________

Bifor
Z racji otwarcia ogródków Kontrastów zapraszamy wszystkich na oficjalny biofor na rogu Piłsudskiego i Sienkiewicza od godziny 19-tej, gdzie przy eklektycznych dźwiękach w tempie od 80 do 180 BPM, serwowanych przez support wieczornej imprezy będzie można sobie wpić piwo za 4 zł.


_______________________________

Przedsprzedaz biletów:

Bilety do nabycia w ogródku Kontrastów na rogu Piłsudskiego i Sienkiewicza. codziennie w godzinach od 10:00 do 24:00

Sprzedaż internetowa :
Z uwagi na ograniczoną liczbę wolnych miejsc sugerujemy kupić bilet w przedsprzedaży. W tym celu, najpóźniej do 04 czerwca (liczy sie data zaksięgowania wpłaty na naszym koncie) należy przelać równowartość kwoty za bilet(y) na konto:

"JAMI", al. Piłsudskiego 14, 90-051 Łódź
52 1140 2017 0000 4702 0141 9840


w tytule przelewu nalezy podac IMIE I NAZWISKO, ADRES E-MAIL ORAZ INFO: "PANACEA" przynajmniej jednej osoby ktora ma pojawic sie na liscie.

W przypadku podania danych tylko jednej osoby przy jednoczesnym zakupie wiekszej liczby biletow, przy nazwisku na liscie pojawi sie liczba dodatkowych biletow np:
Jan Kowalski + 2 (wtedy oprocz Jana wejda jeszcze 2 osoby)

Dodatkowo jezeli ktos chce otrzymac potwierdzenie przelewu, to prosze wyslac rowniez maila wraz ze swoimi danymi na piotr@klubkontrasty.pl
Bilety do nabycia rowniez w klubie podczas kazdej imprezy (nie trzeba placic za wejscie na impreze, przy wejsciu trzeba powiedziec ochronie ze wchodzi sie tylko po bilet na impreze I love dnb.pl)

:: Kontrasty, ul. Piłsudskiego 14, Łódź (mapka)
:: Bilety: 20 zł / 25 zł (w dniu imprezy)
:: Selekcja
:: Start: 19.00
:: www.dnb.pl
:: www.klubkontrasty.pl

www.drumsilezja.pl
www.clubbing.slask.pl
http://www.youtube.com/user/Zefel1981
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Tu też może być ciekawiePowered by phpBB 2.8a © 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i dalej, dalej... phpBB Group i reszta