hidden hidden hidden hidden

14-11-2008 Rave To The Core @ Kontrasty, Łódź

Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
RaverBunnyDołączył: 15 Maj 2007
Posty: 78

PostWysłany: 09-11-2008 12:26    Temat postu: 14-11-2008 Rave To The Core @ Kontrasty, Łódź Odpowiedz z cytatemHardcorePlanet.pl oraz Klub Kontrasty mają nieukrywaną przyjemność zaprosić na kolejną - po niemal rocznej przerwie - czerwono-żółtą imprezę...RAVE TO THE CORE
14 listopada 2008
Klub Kontrasty, Łódź


Happy Hardcore & More!
Wjazd: 15/20 PLN
Start: 21:00


Niektórzy być może pamiętają wcześniejsze imprezy pod znakiem HardcorePlanet.pl: BlastOff!-a (luty 2007), FeelHarmonię (czerwiec 2007) i RaveManię (grudzień 2007). Cel przyświecający nam przy ich organizacji był zawsze ten sam: połączyć maniaków jasnej strony hardcore'u, serwując możliwie pełny przegląd pozytywnych rave'owych brzmień w równie pozytywnie wykręconej formie.

14 listopada w Kontrastach mamy nadzieję - przy Waszym aktywnym udziale - pójść o krok dalej.

Rave To The Core ma być naszym małym, wspólnym, rave'owym świętem. Chcemy przypomnieć - w kontrastowej skali - jak pachnie i smakuje jedyna w swoim rodzaju rave'owa atmosfera, rozumiana w nasz jedyny w swoim rodzaju sposób. Wszystkie kolory tęczy, pozytywne zakręcenie i nagięcie standardów - to hasła które pozostawiamy do Waszej wolnej interpretacji. Raver czy nie - zapraszamy na tę wyjątkową nockę, pełną muzycznej euforii i sączącej się zewsząd hardcore'owej energii!


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


Jako że podstawą RTTC jest pejzaż muzyczny, zaprosiliśmy na tę okazję gościa specjalnego i mocny rodzimy skład. Oto dostarczyciele kontrastowej mieszanki wybuchowej...RFU Recordingz / Warped Science
Evolution Records / Maximum Impact / Oxygen Records


Jedno z najważniejszych muzycznych odkryć ostatnich kilku lat na scenie UK hardcore. Namierzony przez legendę brytyjskiego rave'u - Seductiona - Mike O'Brien zadebiutował trzy lata temu, wydając nakładem wytwórni Maximum Impact utwór Takin' My Time, z miejsca uznany za jedną z najlepszych produkcji 2005 roku. Jego numery zaczęły być grane przez takich kolosów sceny UK hardcore jak Hixxy, Sy, Seduction, CLSM, Sharkey czy Gammer.

Mocne, soczyste i klasycznie rave'owe brzmienie numerów Mike'a zwróciło uwagę kolejnego weterana, Scotta Browna, czego owocem była seria ciepło przyjętych remiksów dla Evolution Records. Nu Foundation, wydając równolegle dla wytwórni RFU Recordingz (w której jest oficjalnym artystą - rezydentem), Warped Science i Higher State, zaprezentował się na wszystkich ważniejszych UK hardcore'owych albumach: Bonkers, Hardcore Nation, Hardcore Heaven, Hardcore Underground i kilku innych. Do niedawna współtworzył cyfrowy label Oxygen Digital, na 2009 rok planuje natomiast zupełnie nowy projekt wytwórni. Mike zajmuje się również innymi gatunkami - jego drugą miłością jest trance, który tworzy jako Sineide.

Styl w którym produkuje i gra Nu Foundation to mocno zróżnicowany UK hardcore, inspirowany z jednej strony nowoczesnym transującym brzmieniem, z drugiej zaś klasycznie rave'owymi motywami. Dominująca stylistyka 4/4 momentami ustępuje przed oldskoolowym breakbeatem, pianina walczą o miejsce na scenie z euforycznymi leadami, kwaśne motywy przeplatają się z cukierkowymi melodiami, a całość znakomicie spisuje się na parkiecie. W swoich setach Mike porusza się w latach 1997 - 2008, grając hardcore jeszcze bardziej różnorodny niż swoja własna twórczość.

:: Tu można odsłuchać najnowsze produkcje Mike'a i dowiedzieć się o nim nieco więcej:
:: http://www.myspace.com/nufoundation

:: Tu nieco większa próbka możliwości produkcyjnych i DJ-skich irlandzkiego magika:
:: Nu Foundation Showcase Mix (2007) [MP3, 128kbps, 45MB]
:: [tracklista]

:: A dla zainteresowanych pełna dyskografia:
:: Nu Foundation @ DiscogsHardcorePlanet.pl

Krakowski hardcore'owy dynamit, pojawił się na scenie pod koniec 2005 roku. Pomysłodawca i twórca HardcorePlanet.pl, człowiek-orkiestra współodpowiedzalny za cykl SuperVixa w Krakowie oraz za imprezy pod szyldem HP.pl w Łodzi. Popularyzację brzmień UK hardcore / freeform i pokrewnych przerobił na sens życia. Flirtuje też z innymi odmianami HC: gabber, J-core, makina. Nurkuje głęboko w międzynarodowe muzyczne zasoby, czego efektem są dynamiczne sety obfitujące zarówno w znane numery, jak i niedoceniane perełki. Od niedawna działa też produkcyjnie, wciąż bawiąc się brzmieniem i szukając własnego stylu.


HardcorePlanet.pl

Hardcore'owy weteran rodem z Torunia. Na scenie od 2000 roku, początkowo jako fanatyk starej szkoły, później jednak jego fascynacja skupiła się na rozśpiewanym, melodyjnym i euforycznym UK hardcore - wytwórnie takie jak Raver Baby, Quosh czy Essential Platinum nieprzerwanie dominują w jego płytowej selekcji, którą podpiera świetną, agresywną techniką grania. Występował na niemal wszystkich większych krajowych imprezach w klimacie UK hardcore, działa też jako organizator hardcore'owych wydarzeń w rodzinnym Toruniu, a z MC Limitem tworzy wybuchową formację Hardcore Terrorist. Oprócz tego jest pomysłodawcą i współtwórcą serwisu HardcorePlanet.pl oraz zapalonym raverem.


Overdose Temptation / Kniteforce

Muzykę elektroniczną tworzy od 1997 roku. Twórca "Hymnu Parady Wolności 2001", założyciel wytwórni Overdose Temptation i członek legendarnego brytyjskiego labelu Kniteforce. Z wykształcenia muzyk instrumentalista, gra i produkuje szereg gatunków, ale jego największą miłością od zawsze jest hardcore. Grał na niezliczonych imprezach w kraju i za granicą (m.in. w UK i w Niemczech). Na swoim koncie ma sporo wydawnictw winylowych, znalazł się również w zestawieniach konkursu Laif Top 100 dj w latach 2003 i 2004. W 2005 roku otrzymał statuetkę Transmitera za DJ-a roku w plebiscycie audycji Nocny Trans Radia Łódź. Organizator wielu łódzkich imprez, w tym przełomowego cyklu Hardcore: We Can Fly.


Gurnin' Beatz / Hardcore Lives!

Swój pseudonim tłumaczy zamiłowaniem do święcącej triumfy w 1995 roku wesołej, szybkiej odmiany hardcore'u. Gra od 10 lat - od zawsze happy hardcore i klasyczny oldskool, a od stosunkowo niedawna również hardcore breaks. Właśnie w obszarze hcb poczyna sobie wyjątkowo śmiało jako producent - jego produkcje ukazują się w Europie nakładem kilku wytwórni z Wielkiej Brytanii, Norwegii, Hiszpanii (m.in. Gurnin' Beatz, Hardcore Lives!, Plain Lazy, Ninety Two). Perfekcjonista - preferuje szybką, ale dopracowaną i harmoniczną technikę miksowania płyt. W jego setach można usłyszeć zarówno klasyki gatunku, jak i nieznane, nieograne perełki.


Tornado Records

Nefti zadebiutował w 2001 roku. Grał m.in. na platformach Parady Wolności w 2001 i 2002 roku, na imprezach Resonance, European Massive i niezliczonej serii mniejszych eventów. Jest też zwycięzcą kilku DJ-skich konkursów, w tym "Made In Poland 4" i "Manufaktura Summer DJ Cup". Produkuje (i wydaje za sprawą labelu Tornado Records) numery które fanów połamanego rave'owego brzmienia przyprawiają o ciarki. Gra świetne technicznie, przyprawione skreczami i nie pozwalające ustać w miejscu sety, umiejętnie łącząc własne produkcje z perełkami w stylistyce hardcore breaks, rave, nu-rave, happy hardcore czy nawet drum'n'bass.


...oraz wokalne wsparcie od...


Overdose Temptation

Rymowana konsekwencja, pasja i miłość do dźwięku. Wydobyty z brunatnego miasta Bełchatowa, w którym zaczął swoją muzyczną przygodę jako organizator imprez, współpracując z formacją Temple of Noise. Stały bywalec łódzkich eventów, w roku 2003 podjął współpracę z ekipą Overdose Temptation, w powszechnej świadomości zapisując się jako nieodłączny sceniczny partner Wontera. Rymuje do różnorodnych brzmień, ale szczególne miejsce w jego serduchu zajmuje hardcore. Ceniony przede wszystkim za świetny kontakt z raverami i niebywałą energię.


(oficjalny debiut)

Mimo młodego wieku stały bywalec łódzkich imprez, zakochany bez pamięci w UK hardcore (ze wskazaniem na freeform). Od jakiegoś czasu szlifuje wokalne umiejętności po kątach i nieoficjalnie na imprezach, ale chyba już najwyższy czas żeby jeden z największych młodych pasjonatów na scenie otwarcie pokazał na co go stać. Trzymamy kciuki za udany debiut!


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


Rave To The Core to również warstwa nie do końca muzyczna, na którą składają się między innymi...


Grupa Szalenie Dramatyczna
RTTC będzie pierwszą (i pewnie nie ostatnią) okazją do zobaczenia w akcji Grupy Szalenie Dramatycznej - projektu będącego mocno improwizowaną fuzją kabaretu, teatru muzycznego i opery mydlanej, podaną prosto na parkiet w najmniej oczekiwanym momencie. Prawdopodobnie warto zobaczyć.


B-day BlastOff
Ponieważ typowe klubowe świętowanie urodzin wieje standardem, nudą i rutyną, w ramach RTTC jedna raverka i dwóch DJ-ów poświętują w nieco innym stylu. Zapraszay serdecznie wszystkich znajomych i nieznajomych, którzy wytrwają do ostatniej godziny imprezy i wezmą udział w urodzinowo-hardcore'owym finiszu.


Projekt Odcisk
Chęć pozostawienia czegoś symbolicznego dla potomności tkwi głęboko w chyba każdym z nas. RTTC umożliwi pozostawienie po sobie, dla przyszłych rave'owych pokoleń, wyjątkowo kolorowego śladu.


Mamy w zanadrzu również inne projekty specjalne, ale na razie wolimy nie zapeszać.


Na imprezie będzie można też obejrzeć dość szczególną wystawę fotografii - Projekt 888.


Dnia 8 sierpnia 2008 o godzinie 8:08 czasu polskiego setki fotografów wzięło do ręki aparat i zrobiło jedno, niepowtarzalne zdjęcie. Galeria, która z tych zdjęć powstała, pokazuje ogrom i różnorodność świata, uzmysławia jak wiele dzieje się w jednym momencie, dobitnie uświadamia, że każdy z nas jest tylko małym trybikiem tej ogromnej, żywej maszyny, jaką jest nasza planeta. Projekt spotkał się z bardzo żywym zainteresowaniem w środowisku fotograficznym. Wstępnie ponad 3000 osób wyraziło chęć wzięcia udziału w projekcie, by finalnie ponad 1000 z nich złapało za "instrument" by wyrazić to, co czuje, widzi, przeżywa...


::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


Słówko o klubie:

Kontrasty, położone w samym centrum Łodzi, są młodym, unikalnym i wyznaczającym nową jakość imprezowania klubem. Podzielone na dwie kontrastujące ze sobą charakterem sale, pełnią rolę kawiarni, bazy różnego rodzaju spotkań, wernisaży, pokazów mody, galerii artystów oraz - co najważniejsze - doskonałej lokalizacji dla ambitnych imprez klubowych. Unikalny charakter Kontrastów podkreśla ekskluzywny wygląd i oświetlenie, nowoczesny wystrój (m.in. wyświetlacze plazmowe), klubowy system płatności bezgotówkowej oraz bardzo wysokiej klasy nagłośnienie HK Audio - idealne jako nośnik hardcore'owego przesłania muzycznego.

:: www.KlubKontrasty.pl


Co wypada wiedzieć:
:: start 21:00, finisz 5:00
:: wjazd 15 PLN do 23:00, 20 PLN po 23:00
:: selekcja

Muzycznie:
:: UK hardcore, happy hardcore, oldskool, freeform, hardcore breaks, rave + niespodzianki

A ponadto:
:: szereg mniejszych i większych rave'owych atrakcji
:: bardzo mile widziany rave'owy ubiór i gadżety
:: Happy Hours! Piwo po 3,50 w godzinach 21:00 - 22:00
Podpis.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Tu też może być ciekawiePowered by phpBB 2.8a © 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i dalej, dalej... phpBB Group i reszta