hidden hidden hidden hidden

02-08-2008 DJ TOMEKK*NIEMCY* DJ BLACK DJ NOZ TYCHY

Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
AdrianTychyDołączył: 18 Kwi 2006
Posty: 134
Skąd: Tychy

PostWysłany: 30-07-2008 11:49    Temat postu: 02-08-2008 DJ TOMEKK*NIEMCY* DJ BLACK DJ NOZ TYCHY Odpowiedz z cytatemZAGRAJĄ:

DJ TOMEKK

Jest rok 1985. 10-letni wówczas Tomasz Kuklicz, pochodzący z artystycznej rodziny, podróżuje wraz ze swoim ojcem, pianistą koncertowym, podglądając życie artystyczne. Tegoż roku Tomasz znajduje się w jednym z krakowskich klubów. Jest bardzo zafascynowany obserwując jak jeden z DJ-i używając kilku płyt miksuje jedną z drugą. Koniecznie chce dowiedzieć się więcej o tej technice... W wieku 11 lat Tomasz Kuklicz wraz ze swoim ojcem przesiedlił się do Berlina. 4 lata później umiera jego ojciec. Tomasz zostaje sam. Jednak jego upór pozostaje. W 1993 roku jest już znany pod pseudonimem DJ Tomekk. Występując w niemieckich klubach zachwyca publiczność swoimi umiejętnościami turntablistycznymi. Dochodzi nawet do tego, że jako jedyny nie będący Amerykaninem zyskał nominację w kategorii "najlepszy DJ" w 1st Annual Rap Music Award, dzięki czemu mógł dowieść swych umiejętności w Las Vegas.

Dzisiaj, spoglądając w przeszłość, Tomekk może ujrzeć swe liczne wyróżnienia: przez 3 tygodnie gości na szóstej pozycji w Media Control - Charts ze swoim pierwszym singlem "1, 2, 3... Rhymes Galore" - 1999 rok. Rok później przez kolejne 4 tygodnie okupuje czwartą pozycję singlem "Ich Lebe Für Hip Hop", zostaje zwycięzcą w kategorii "najlepszy producent" w 1 Live Kronen - Verleihung i Komet. Jednak to nie nagrody i czołowe miejsca na listach są dla Tomkka najważniejsze. Dla niego liczy się przede wszystkim uznanie i słowa szacunku, które otrzymuje od ludzi słuchających jego muzyki. Jest to najlepsza ze wszystkich możliwych nagród. Przez kolejne 12 miesięcy Tomekk bardzo intensywnie pracuje nad debiutanckim albumem producenckim. Na początku 2001 roku ukazuje się "Return Of Hip Hop". Płyta została wydana na wszystkich możliwych nośnikach, łącznie z DVD. Tomkkowi udało zebrać się na tym albumie największe, międzynarodowe gwiazdy rap, które nagrały numery wspólnie z niemieckimi zespołami. Kamień węgielny położył już w 1999 roku singiel "1, 2, 3... Rhymes Galore" nagrany razem z Grandmaster Flash, Flavor Flav (Public Enemy), Afrob i MC Rene. Singiel nie zawiódł oczekiwań fanów, a sam Tomekk zaczął stawać się coraz bardziej rozpoznawaną osobą na scenie Hip-Hop.

Kontynuacja nastąpiła rok później wraz z nagraniem "Ich Lebe Für Hip Hop", który dzięki ponownemu obsadzeniu gwiazdami takimi, jak: GZA (Wu-Tang Clan), Prodigal Sunn, Curse i Stieber Twins pnie się ku górze i wywołuje wielkie poruszenie. "Return Of Hip Hop" stanowi przegląd współczesnej sceny Hip-Hop niemieckiej i amerykańskiej. Hip-Hop jest na niej reprezentowany przez najbardziej aktywnych i zaangażowanych raperów. W tytułowym utworze "Return Of Hip Hop" przy jednym mikrofonie znaleźli się MC Rene, Torch i KRS-One. O ich wspólnym nagraniu Tomekk mówi: "Moim zadaniem jest znalezienie wspólnych cech ludzi, czegoś co ich zjednoczy. Torch i KRS-One współpracują perfekcyjnie razem, ponieważ oboje wyznają podobną filozofię życia. Ludzie o podobnych poglądach wyczuwają to między sobą i znakomicie uzupełniają się nawzajem". Utwór ten będący zarazem trzecim już singlem okazał się, podobnie jak wcześniejsze, smacznym kąskiem dla fanów. Uznanie zdobył także videoclip nakręcony w Nowym Jorku. Po raz pierwszy w historii niemieckiego Hip-Hop'u, singiel został wydany również w wersji DVD, co zazwyczaj czyniły światowe gwiazdy pokroju Madonny, czy Björk. Na płycie zamieszczony został dodatkowo videoclip do "Ich Lebe Für Hip Hop" oraz scenki z powstawania klipu.

Tomekk odnosi się z dużym szacunkiem do ludzi, z którymi współpracuje. Od samego początku swej kariery był w kontakcie z wielkimi nazwiskami amerykańskiej rap historii. Grał między innymi wspólnie z LL Cool J, Wu-Tang Clan, Funkmaster Flex, Wycleff Jean & Refugee Allstars oraz Run DMC podczas Kurtis Blow Tour, współpracował z Pete Rock, CL Smooth i wieloma innymi, którym często tworzył remiksy i bity. Otaczanie się międzynarodowymi artystami od samego początku kariery zaostrzyło jego spojrzenie na Hip-Hop jako rozpowszechniającą się na cały świat kulturę. Myślenie narodowościowe, jedynie w kategoriach sceny hip-hop'owej w Niemczech, jest mu obce. "Sądzę, że 90% muzyki, która pochodzi z Niemiec, to prawdziwe gówno. A te 10% stanowi muzyka, która jest naprawdę dobra, i która może być entuzjastycznie przyjęta. Oprócz tego bardzo prostym jest postawić sobie nisko poprzeczkę. Tutaj nasuwa się pytanie - z kim się porównywać - z regionalnymi drużynami czy z Bundesligą?" mówi Tomasz Kuklicz. Tomekk chce grać w drużynie mistrzów i aby osiągnąć ten cel, przedstawia swój album w sposób bardzo inteligentny jako godną pochwały koncepcję, o międzynarodowej wymianie między ludźmi, którzy mają coś ważnego do przekazania i są od lat szanowani na scenie Hip-Hop. Łagodzi i uspokaja jest mostem między Old School i New School, między Ameryką i Europą. Nie, to nie wielkie nazwiska przyciągają kupujących, lecz to, że "często są oni tacy sami i mają podobne podejście do Hip-Hop'u". Utworem, który szczególnie leży mu na sercu jest "Legends" w wykonaniu Tony Touch. "Osobiście uważam, że stałość hip-hop'owych DJ-i w Niemczech nie jest odpowiednia, widzę siebie jako ich mówcę i reprezentanta. Dokładnie taki sam jest Tony Touch. Jednoczymy się, aby coś zmienić w tej sytuacji" DJ Tomekk. Inni transkontynentalni goście, którzy znaleźli się na "Return Of Hip Hop", to m.in.: Stone River w "Blessed by God", Group Home w "The Heat", MC Serch z 3rd Bass ("3rd Bass byli zawsze dla mnie obok Beastie Boys. Mają dobre brzmienie, poprawne zachowanie i postawę. Najlepiej reprezentują biały Hip-Hop" DJ Tomekk) w "Fuck You" oraz Prezident Brown z Jamajki w "Rewind Selectah".


Tomekk jest cały czas w nieustannym kontakcie z artystami z mniej odległych zakątków świata. Na "Return Of Hip Hop" Niemcy reprezentują m.in.: Torch, MC Rene, Afrob, Curse, Stieber Twins, Plattenpapzt oraz Die Firma. O jednym z MC mówi: "Tatwaffe jest MC, którego bardzo cenię, ponieważ oboje nie podzielamy arogancji, która jest w życiu wielu wykonawców hip-hop'owych. Tatwaffe jest bardzo utalentowany, świadomy i prostolinijny".

W 2002 roku DJ Tomekk przedstawia swój drugi album, zatytułowany "Beat Of Life". Wydanie płyty poprzedzone zostało bardzo energicznym singlem "Kimnotyze" z gościnnym udziałem Trooper Da Don i jak zawsze seksownej Lil Kim. Jedną z największych zalet Tomkka jest to, iż potrafi on rozruszać ludzi. Niezależnie, czy gra w małym klubie dla "garstki" osób, czy na otwartej przestrzeni dla kilkutysięcznej publiki. Nie jest dla niego również przeszkodą występować na jednej scenie z DJ-ami reprezentującymi inny niż on gatunek. Zagrał m.in. razem ze znanym niemieckim DJ-em techno Westbamem. Jak sam później stwierdził, wspólne występy z muzykami reprezentującymi styl techno, czy ragge miały duży wpływ na to, co znalazło się na "Beat Of Life". Podobnie, jak "Return Of Hip Hop", "Beat Of Life" obfituje w wielu znakomitych gości, że wymienię tu tylko Ice-T, Beatnuts, Shaquille O'Neal, Afu-Ra, czy Lil Kim. W tytułowym utworze, będącym zarazem drugim singlem, gościnnie wystąpiła także Sandra Nasic z Guano Apes. Delikatny, melodyczny głos Sandry znakomicie komponuje się z prawdziwym rapem w wykonaniu Ice-T, Smooth Da Hustler i Trigga Da Gambla. "Beat Of Life" jest klasą samą w sobie.

Zarówno "Return Of Hip Hop", jak i "Beat Of Life" osiągnęły bardzo duży sukces i uznanie rzeszy fanów. Oba albumy były postrzegane jako światło świata i to nie tylko ze względu na bardzo dobre bity lecz równie dobrą stronę tekstową. "Uważam, że to co robię, wykonuję dobrze i pracuję nad tym, aby stać się jeszcze lepszym. Gdy robię bity wszystko musi grać tak, by nie było żadnych pytań i wątpliwości" mówi DJ Tomekk.

ŹRÓDŁO:HIP-HOP.PL

DJ BLACK *WIELKIE JOŁ*

Swoje sety, Black buduje bardzo dynamicznie, co powoduje, że na imprezach można usłyszeć ogromną ilość utworów. Jego sety to bardzo szeroki, ale starannie dobrany zakres muzyki.
Przygodę z muzyką rozpoczął w 6 roku życia. W szkole muzycznej pierwszego stopnia spędził w sumie 8 lat.
Na przełomie 1995 / 96 do jego rodzinnego miasta dotarła zajawka na deskorolkę, przez która zaczął się na poważnie wgłębiać w temat rapu. Wszystkie te lata doświadczeń z muzyką postanowił przełożyć na adaptery.
Pierwszą imprezę zagrał w Krakowie w styczniu 2004 roku. Wtedy to właśnie rozpoczął współpracę z ekipą Dirty Hustlaz inc. Pół roku później wraz z producentem i djem Pat Patentem został rezydentem krakowskiego klubu Frantic. Przez długi okres czasu doskonaląc swój warsztat, grywał imprezy praktycznie codziennie. Właśnie ta wytrwałość przyczyniła się do szybkiego rozwoju jego dj'skich umiejętności, wyrobienia dobrych przyzwyczajeń, oraz wyczucia publiczności.
Od tego czasu jego kariera rozwijała się w zawrotnym tempie. W 2005 roku był dj'em krakowskiej grupy Sponta. W roku 2006 dołączył do rezydentów warszawskiego klubu The Fresh. W marcu 2007 zagrał support przed koncertem Method Man'a. Będąc wciąż frontmanem Dirty Hustlaz Inc, w połowie marca zasilił szeregi wytwórni Wielkie Joł.

Ma na swoim koncie mix cd "Westoholic". Jest to stricte westcoastowy mix zawierający utwory najlepszych reprezentantów zachodu. Płyta dostępna w limitowanym nakładzie rozeszła się praktycznie zanim się jeszcze ukazała. Obecnie jest jedynie dostępna do pobrania z serwera www Dirty Hustlaz inc.

Swoje sety, Black buduje bardzo dynamicznie, co powoduje, że na imprezach można usłyszeć ogromną ilość utworów. Jego sety to bardzo szeroki, ale starannie dobrany zakres muzyki. Między imprezowe klasyki najbardziej lubi wplatać swoje ulubione tematy. Są nimi szeroko pojęte kalifornijskie produkcje, zarówno te mainstreamowe jak i undergroundowe, oraz materiał, od którego zaczął swój kontakt z muzyką, czyli repertuar Jacksons 5 oraz klasyki Michael'a Jackson'a. Te klasyki doskonale połączone ze współczesnymi remixami, idealnie współgrają z rapem. Dziś w tym ciekawym połączeniu, jego kawałki MJ'a przeżywają drugą młodość.
Kolejne perełki to gorący funk i disco, które Black w miarę możliwości stara się grać jak najczęściej. Lubi zaskakiwać numerami z "innej beczki". Jako ciekawostkę można usłyszeć pochodne rapu i funku - interesujące breake beat'owe, 2stepowe, drum'n' bassowe remixy oraz sporo miami bassu, który ostatnio wraca do łask w troszkę odświeżonej formie .
Black bardzo dba o melodyczne łączenie kawałków. Jest stricte imprezowym DJem, nie zagłębia się w temat turntablismu. Nie interesują go batalie. Jedyne, co się liczy to dobra, profesjonalnie zagrana impreza.
Ten ex-koszykarz jest chyba najwyższym dj'em w kraju. Jego grafik jest zawsze pełny, przez co ma na swoim koncie już ponad 500 udanych imprez zagranych w Krakowie, Zakopanem, Rzeszowie, Katowicach, Warszawie, Trójmieście, Poznaniu i innych miastach.

DJ NOZ *WIELKIE JOŁ*
http://www.myspace.com/djnozpl

02.08.2008
KLUB MUZYCZNY TOKARNIA UL. BROWAROWA 7 TYCHY
START: 21:00 WSTĘP: PANIE 10 PLN, PANOWIE 15 PLN
W KLUBIE OBOWIAZUJE SELEKCJA ORAZ WSTĘP OD 21 LAT
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Tu też może być ciekawiePowered by phpBB 2.8a © 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i dalej, dalej... phpBB Group i reszta