hidden hidden hidden hidden

SLOT ART FESTIVAL 9-13 VII Lubiąż/k Wrocławia

Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Kanapa
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
www.slot.art.plDołączył: 12 Maj 2008
Posty: 2

PostWysłany: 11-06-2008 12:03    Temat postu: SLOT ART FESTIVAL 9-13 VII Lubiąż/k Wrocławia Odpowiedz z cytatem

Nowy dźwięk, nowy wymiar, nowy człowiek

Slot Art Festival - największy, pięciodniowy festiwal kultury alternatywnej w Polsce, którego program obejmuje dziesiątki koncertów rozgrywających się na 7 scenach, 125 warsztatów z różnych dziedzin sztuki, wykłady, wystawy, projekcje filmowe, przedstawienia teatralne oraz happeningi. Z pewnością nie ma drugiego takiego miejsca, gdzie w ciągu 5 dni i nocy doświadczyć można aż tylu wrażeń słuchowych, wzrokowych i estetycznych. To prawdziwa uczta dla miłośników kultury!

SAF odbywa się na terenie jednego z największych w Europie kompleksów pałacowo-klasztornych w Lubiążu k/Wrocławia. Cały obiekt jest dwa i pól razy większy od krakowskiego Wawelu i mieści w sobie aż 300 pomieszczeń! Monumentalność i architektura Pałacu budują niesamowity, idealny na potrzebę festiwalu, klimat.

Nasi uczestnicy to około 6 tys. młodych ludzi z całego świata : głównie Polski, Holandii, USA, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Danii, Czech oraz Ukrainy. Wielokulturowość sprawiła, iż zyskaliśmy rangę festiwalu międzynarodowego.

Program SAF 2008


Duża Scena

Największa scena na SAF, na której gościć będziemy gwiazdy wielkiego formatu.


Zagrają:

CHRISTAFARI (USA)

Najprawdopodobniej największą gwiazdą festiwalu będzie amerykański Christafari - z jednej strony zespół, z drugiej instytucja która podniosła znaczenie terminu Gospel Reggae na całkiem nowy poziom.
Niemal dwadzieścia lat doświadczenia na scenie owocujące spójnym, bogatym i satysfakcjonującym brzmieniem mieszającym w sobie bodaj wszystkie elementy popularnej muzyki jamajskiej, szerzej rozumianej muzyki karaibskiej oraz brzmień wielokulturowego tygla wielkich metropolii.

www.myspace.com/lionofzionent

LUC I RAHIM

LUC Kanał Audytywny) i RAHIM Paktofonika, Pokahontaz, Maxflo) z ich precedensowym projektem „HOMOXYMORONOMATURA”. Zapowiada się ponad godzinny koncert trip-hopu, hip-hopu i dubu połączonego z klasyczną harmonią trio smyczkowego i patetycznej sekcji dętej. Jeden z pierwszych, jeśli w ogóle nie pierwszy, projekt orkiestralno-hip-hopowy w Polsce skomponowany od początku do końca przez jednego producenta – kryptokompozytora – jak nazywa siebie L.U.C, który nie zna nut i nigdy nie skończył, ani nawet nie rozpoczął, edukacji w żadnej szkole muzycznej. W pracy nad HOMOXYMORONOMATURA wykorzystano zupełnie inną, unikatową dla hip-hopu techniką produkcyjną. Nie będzie to bowiem samplowanie, lecz komponowanie tematów i budowanie pełnej harmonii poprzez nagranie żywych instrumentów oraz urządzeń VST.

http://www.myspace.com/luksfera


NO LONGER MUSIC (Nowa Zelandia)

Zespół po raz pierwszy zagrał w naszym kraju w 1987 r. na Festiwalu w Jarocinie. To co zobaczymy można określić jako: post-grunge/ psycho-punk theatre. Artyści tworząc muzykę jednocześnie podejmują na scenie parateatralne działania. Jest to więc unikalne muzyczne i teatralne doświadczenie. NLM to nie tylko muzyka - to teatr, to niezwykłe dźwięki, to pasja przekraczająca estetyczne granice... Przekraczająca wszelkie granice, by nieść swe przesłanie.

www.nolongermusic.com
www.myspace.com/nolongermusic


MILOOPA
Miloopa porusza się po obszarach szeroko pojętej muzyki elektronicznej, zachowując przy tym całkowicie żywy skład. Pełen soul’u wokal Natalii Lubrano w towarzystwie akustycznych i elektronicznych instrumentów nadają zespołowi niebanalny charakter. W 2005 roku, debiutancki album Miloopy „Nutrition Facts“ został ciepło przyjęty przez słuchaczy oraz krytyków. Płytę promował singiel Cosmic Step z gościnnym udziałem Blu Rum 13 - MC na co dzień współpracujący z Dj-em Vadimem (Ninja Tune). Rok później zespół przygotował smacznie zapakowaną Ep-kę (mini CD zapakowana w puszkę!) Come’n’get me na której znalazły sie dwa premierowe utwory oraz remix utworu Told to Stop autorstwa Envee’ego (Niewinni Czarodzieje). 1 kwietnia 2008 miała miejsce premiera drugiej płyty zespołu UNICODE.

www.myspace.com/miloopamusic


très.b (Holandia/Polska)
Debiutancka epka très.b “Neon Chameleon” wydana w październiku 2006 zebrała bardzo dobre recenzje w Holandii, gdzie zespół aktualnie mieszka. “Melancholijny pop rzadko brzmi lepiej” napisał najważniejszy magazyn muzyczny Holandii, OOR. Ale très.b to więcej niż melancholijny pop. Jak pisze dziennikarka belgijskiego Cutting edge “to bardzo mocna strona tego zespołu- są w stanie grać bardzo różne style i tym samym zostawiają mentalność typu graj-jeden-rodzaj-muzyki za sobą”. Zespół, który rozpoczął swoja działalność w trzyosobowym składzie coverem PJ Harvey “Who the fuck” w duńskiej szkole muzycznej, składa się w tej chwili z czterech osób: Polki, pól Anglika pól Duńczyka, pól Holendra pól Hiszpana i pól Holendra pól Amerykanina. W Holenderskim alternatywnym radiu KINK FM zespół został określony mianem “nowy potencjalny talent Holandii”, ale ze swoim międzynarodowym pochodzeniem très.b czuje się dobrze także na niezależnej scenie innych krajów. Nazwa zespolu oznacza (z francuskiego) “bardzo.b” i jest odnośnikiem do muzyki klasy b, surowej, nieoszlifowanej. Sonic Youth”.

www.myspace.com/meetb


SUNSET DRIVE(Japonia)
Sunset Drive to rockowy zespół z Tokyo. Członkami zespołu jest 2 Japończków i Nowozelandczyk. Ich muzyczne inspiracje rozciągają się począwszy od The Beatles aż po wspołczesne zespoły gitarowe takie jak The Libertines czy The Strokes. Grają ze sobą od 2 lat, stopniowo budując swoją pozycje na tamtejszej scenie m.in.poprzez regulane występy w słynnym Ruby Room. Każdy z członków Sunset Drive ma za sobą doświadczenia w innych zespołach, w których grali koncerty z takimi zespołami Incubus, Foo Fighters, Creed czy Queens of the Stone Age. Ostanio rozpoczęli pracę nad swoim debiutanckim albumem, którego wydanie planują na czerwiec 2008. Latem ogólnie czeka ich dużo pracy, pownieważ po wydaniu płyty planują trasę koncertową po Europie (lipiec) i Japonii (sierpień).

www.myspace.com/thesunsetdrive


LINGBY (Niemcy)
Chłopak (Willi Dück) śpiewa i gra na gitarze, dziewczyna (Judith Hess) śpiewa i gra na pianinie, ale również na gitarze, trąbce, puzonie i innych rzeczach które znajduje na ulicy. Inny chłopak (Jan Aumann) gra na perkusji i czasami na pianinie. Zdarza się, że w ramach wsparcia przyjaciele (chłopcy i dziewczyny) grają na wiolonczeli lub rogu. Zaczęli grać razem 1,5 roku temu w Kolonii tworząc głębokie harmonie i chwytliwe melodie, często połączone z psychodelą po to aby najlepiej wyrazić co im w duszy gra. Słuchając ich można zauważyć, że inspirowali się Sufjanem Stevensem, czy Antonello, ale również Deus i Mogwai. Nic dziwnego zatem, że występowali wspólnie m.in. z Lapmshade, Daniel Benjamin, Brown Feather Sparrow czy Anderson. Dotychczas koncertowali w Niemczech, Holandii, Danii i Szwecji. Już nie mogą się doczekać swojego występu na Slocie.

http://www.myspace.com/lingby


MITCH & MITCH (Polska)
Mitch & Mitch to pięcioosobowy duet założony w 2002 roku przez Mitcha i Mitcha. W roku 2003 Mitch & Mitch wydali swoją pierwszą, legendarną już płytę zatytułowaną „Luv Yer Country”, a w 2006 pojawił się krążek pt. „12 Catchy Tunes (We Wish We Had Composed)”, niezwykle różnorodna kolekcja utworów skomponowanych przez dawno zapomnianych lub zignorowanych geniuszy, którzy znacząco wpłynęli na artystyczną drogę muzyków Mitch & Mitch.
Swoim niezwykłym show Mitch & Mitch siali spustoszenie w wielu miastach Polski (warto wymienić chociażby historyczny, samobójczy występ na Pikniku Country w Mrągowie w 2005 roku) i Europy Zachodniej (między innymi festiwal I.D.E.A.L we francuskim Nantes, czy trasa po supermarketach w Portugalii). Ostatnim znaczącym dokonaniem jest rozszerzenie składu do 10-osobowego combo, wykonującego muzykę na żywo do niemego filmu amerykańskiego z roku 1925, zatytułowanego „Zaginiony świat”.
Przyszłość rysuje się w jasnych barwach dla Mitch & Mitch. Nie bacząc na okoliczności, zamierzają oni kontynuować swój Neverending Tour, demolując kluby i stadiony, wyciskając piętno na każdym, kto odważy się przyjść na koncert. Żaden lokal nie jest za mały, żadne miasto zbyt czyste i żaden kraj zbyt odległy, nawet Dania.

http://www.myspace.com/mitchandmitch


PINK FREUD (Polska)
Pink Freud to jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnej polskiej muzyce. Mazolewski (b), Ziętek (tr.) i Staruszkiewicz (dr) tworzą energetyczną, spontaniczną muzykę improwizowaną, bogatą formalnie, intrygującą brzmieniowo. Pink Freud to formacja która przedefiniowała jazzowe kompozycje nadając im nowoczesny, rozrywkowy i mocno zadziorny charakter. Ich rewolucyjne podejście do tego gatunku muzyki, zostało docenione nie tylko przez dziennikarzy, ale także przez rzeszę fanów w całej Polsce.

www.myspace.com/pinkfreudmusic

SALOMON JABBY [
Solomon Jabby to mistrz dubu i roots regae, którymi zajmuje się już prawie dekadę. Swoją pierwszą płytę “Rootical Revelations” wydał w 2002. Płyta została bardzo dobrze przyjęta zarówno przez publiczność jak i krytyków. Po kolejnej wydanej w 2004 roku “Zion Gates” zyskał dodatkowo miano zdolnego producenta muzycznego, potrafiacego łaczyć dźwięki współczesne z tradycyjnymi. W 2005 roku dołączył do Christafari gdzie gra na gitarze i perkusji. Koncertował na całym świecie, wszędzie przyjmowany entuzjastycznie.


PAWILON (Polska)
Pawilon to zespół geograficznie i mentalnie związany z trójmiastem i jego okolicami, a skład grupy uformował się w latach wspólnego zamieszkiwania jej członków. Pierwszy koncert zespół zagrał na początku 2005 roku. Od tego czasu grupa wystąpiła blisko 150 razy, a dzięki szybko zbieranemu doświadczeniu i brakowi zahamowań brała udział w wielu konkursach i festiwalach muzycznych, na których zdobyła kilka znaczących nagród. Wszyscy spragnieni posłuchania Pawilonu w domu mieli możliwość zapoznania się z utworami „Blisko” oraz „Elf”, które ukazały się na dwóch kolejnych częściach kompilacji „Offensywa” przygotowanej przez Piotra Stelmacha, dziennikarza Polskiego Radia (marzec 2007 oraz sierpień 2007). W lipcu 2007 w studiu Electric Eye braci Kapsa (Something Like Elvis, Contemporary Noise Quintet) nagranych zostało 13 piosenek, które złożyły się na debiutancki album zespołu zatytułowany "Retromantik". Płyta, której wydawcą jest wytwórnia Tymona Tymańskiego Biodro Records, ukazała się w marcu 2008 roku. Premiera medialna płyty odbyła się 7 marca, koncertem transmitowanym na żywo przez Program Trzeci Polskiego Radia.

http://www.myspace.com/pawilon


JOHN COFFEY (Holandia)
Muzyka zespołu John Coffey zaskakuje zarówno spokojem jak i muzyczna agresją. Zespół czerpie inspiracje z takich zespołów jak MewithoutYou czy Oceansize.
Ich EP „White Like The New Sky“ została określona w prasie holenderskiej jako „bez wątpienia jedno z najpiękniejszych niezależnych produkcji ostatnich lat“. Zyskali wiele doświadczenia koncertowego grając na wielu festiwalach, koncertując m.in we Francji, Czechach, Niemczech. W listopadzie 2008 roku planują nagrać swój debiutancki album

http://www.myspace.com/johncoffeymusic


CLAPHAM SOUTH
Wszystko zaczęło się 24 lutego 2006 kiedy dzięki wspólnym znajomym spotkali się w studiu nagraniowym. Ostateczny skład zespołu ukształtował się jednak dopiero w lecie 2007 roku. Zafascynowani elektronicznymi dźwiękami, które ich otaczały, postanowili nadać im bardziej określony kształt muzyczny. Wspólnie tworzą muzykę, która jest mieszanką elektro chill out z alternative pop . Zespół - oprócz koncertów - brał udział również w różnych imprezach takich jak np. "Skandal w M25" w Warszawie lub Festiwal "Elektrowóz" (muzyczny pociąg relacji Katowice-Kraków).

http://www.myspace.com/claphamsouth


ARCI
Artaszes Barojan znany jako Arci mieszka w Polsce od 13 lat. Przyjechał z Armeni jako młody chłopak z rodzicami i bratem. Muzyką zajmuje się 8 lat, ma na koncie kilka demówek oraz wiele koncertów. 20 kwietnia 2008 roku wyszła pierwsza oficjalna płyta Arciego pod tytułem RATUJ SWOJĄ DUSZE. To wybuchowa mieszanka reggae i hip hopu w której wyrażanie słychać ormiańskie korzenie Arciego. Na żywo Arci to wulkan energii, który momentalnie nawiązuje znakomity kontakt z publicznością.

http://www.myspace.com/arcistyleScena Eksperymentalna


W tym roku, jak zawsze, ciekawie i różnorodnie. Ci, którzy przeżywają muzykę zarówno sercem, duszą, jak i intelektem – nie powinni być rozczarowani.

Zagrają m.in.:

THE STONE
Zespół powstał w 2003r. Próbując określić swoją muzykę zespół nazwał ją electrosonoromedium (muzycy są medium nowego elektro-akustycznego brzmienia). Koncert składa się z setów, części powiązanych tematycznie, improwizowanych na podstawie przygotowanej formy.

www.the-stone.eu


PIOTR DAMASIEWICZ QUARTET

Grają autorską akustyczną muzykę improwizowaną. Muzycy spotkali się z inicjatywy P. Damasiewicza w listopadzie ubiegłego roku, gdzie skrystalizowała się wizja muzyczna zespołu. Obecnie zespół jest w trakcie nagrywania pierwszej płyty.


MUSIC IN PROGRES
Skład skompletował się w roku 2006, we Wrocławiu, gdzie zespół nadal ma swoją siedzibę, tworzy i rozwija się. Ideą powstania zespołu było połączenie muzyki klubowej, elektronicznej z funkowym groovem i trip hopowym, narkotycznym nastrojem. Synteza tych gatunków stworzyła unikalny styl, który mimo zróżnicowania kompozycji łączy je w jedną, spójną całość…

www.progressinmusic.com


LIGHT COORPORATION
Muzykę Light Coorporation określić można mianem progresywnego rocka, fuzion jazzu, experymentu i improwizacji. Spektakl grupy Light Coorporation stanowi połączenie muzyki z projekcją filmową. Autorem montażu filmowego jest Tomasz Lietzau.
www.myspace.com/lightcoorporation
www.lightcoorporation.com


Scena Klubowa

Będziemy działać aż na dwóch scenach. Jedna bardziej skoczna, druga sprzyjająca zadumie i refleksji. Muzycznie zadowolimy każdego, bo pojawi się trochę techno, minimal, jazzyhop, a także chyba najbardziej przez was lubiany dnb.

Zagrają:

dj Kenny Mitchell (USA)

Cedar (UK)

David Holness (UK)

dj Frauenholz (DE)

Norf & Mainliner (wro.pro)

Vitek Jansky (lectricfrost.com)

Ant (warszawa)

Playaman (respecta.pl)

SLOW BUT HARD (acid.pl)

Looped Exodus

UPALNY (Neuropunks)

Aztek

Ghetto aka GTO (Wro)

Nitr0 (Kalisz)

Seb (Wro)

DT (Wro)

Beezee

notab (tanzvoyeur/imprezariat.com/djshop.pl/wroclaw)

Teq (Sound4Soul/Zanzibar/Bytom)

Radio Bawełna

n-dorphin (a.k.a. illogiq)

Morning Calm

My Head is Dubby

dj ORBIQUE (Wro)

vjs:

Mizbeware

Emiko

Sivy

aLd

vision express

joska

olila

vixen

dirty

dzik

mico

więcej info na: www.slot.art.pl/index.php?D=24Scena Ekstremalna

W odpowiedzi na oczekiwania Slotowiczów odpalamy nową scenę Slot Art Festival. Scena Ekstremalna to miejsce, w którym będą występować zespoły grające głównie 'mocniejsze' gatunki muzyki, związane w dużej mierze ze środowiskiem hc/punk-owym.

Program:

9.07
STELLA - rozkrzyczany hc/punk z mocnym przekazem
DE REVAL - emocjonalne granie z rock'n rollowym przytupem

10.07 -
TIME OF MY LIFE - old school hardcore ze Slowacji
HOPE AGAINST HOPE - legenda polskiego spirit filled hardcore,twarda luta z Zielonej Góry
11.07
RAINCOAT 34 - wesoła pankowa załoga z Czech
EDDA - d-beat z Poznania

12.07
REGRES - Żywiołowy old school hardcore
BRUDNE DZIECI SIDA - pankowy kabaret patyczaka

13.07

NEXT VICTIM - sludge'owy walec z etnicznymi korzeniamiScena Unplugged

Zapraszamy na serie koncertów, podczas których artyści wystąpią przy akompaniamencie wyłącznie akustycznych instrumentów. Będzie kameralnie, klimatycznie i bardzo różnorodnie muzycznie.
Zagrają m.in.:

ZOO (post grunge, Bydgoszcz)
www.zoo-art.pl

Ewa Kisielewska (ballada, Kętrzyn)
www.myspace.com/ewakisielewska

Slam Battle and Jam (free improvisation)
Koncert Unplugged z udziałem uczestników Slotu. Będzie spontanicznie, kreatywnie, klimatycznie. Jeśli grasz na bębnach, gitarze, klawiszach, trąbce, harmonijce, lub czymkolwiek innym co wydaje z siebie ciekawy dźwięk – zapraszamy!

Andrzej Rayski (worship piano)

OX (emmo core, Toruń)
www.oxband.com
więcej info na: www.slot.art.pl/index.php?D=55Reggae Tent

Od setów na scenie klubowej, przez wybrane wieczory w trakcie całego festiwalu, do osobnej sceny - a właściwie namiotu - historia sound systemowej formy prezentacji muzyki jamajskiej na Slot Art Festival. Nieustanny rozwój i jak najbardziej pozytywny ferment. W tym roku Reggae Namiot zmienia się znów na lepsze i jeszcze więcej. Rok 2008 to zmiana jakościowa. Zamiast całonocnych, wielogatunkowych potańcówek oferujemy noce zadedykowane poszczególnym etapom rozwoju muzyki z Jamajki i Jamajką inspirowanych.

Noc pierwsza
Korzenie korzeni czyli afro, funk, ska, rocksteady.
Japko Selekta odpowiedzialny za brzmienie afrobrazylijskie, etniczne i funk
Radziu czyli reprezentant poznańskiego championa Bimba Sound

Noc druga
Dub i okolice.
Hatti Vatti Live Act (Piotr Kaliński - selekcja, produkcja + Sara Brylewska - wokal + Maciek Salomon - Vj)
Phonograma Dub Station

Noc trzecia
Ścisły bashment! raggamuffin, dancehall i pochodnymi, które urodziły się w zderzeniu z brytyjską kulturą klubową:
Ena
Beezee

Noc czwarta
Ostatnia pełna noc Reggae Namiotu to czas na nieśpieszne tempa, głęboki bas i atmosferę której nie da się pomylić z niczym. Prezentacją tej nocy zajmie sie reprezentant

Pozytywnego Fermentu - zasad selekta
Muflon wraz z wokalistkąWarsztaty

Slot Art Festival to również 125 warsztatów z dziedzin wszelakich. W tym roku lista przedstawia się następująco:
http://www.slot.art.pl/index.php?D=19

wejdź na www.slot.art.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Kanapa Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Tu też może być ciekawiePowered by phpBB 2.8a © 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i dalej, dalej... phpBB Group i reszta