hidden hidden hidden hidden

02-05-2008 | Grawitacja vol.1 with Bong Ra -live | Krzyski

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
Pinky DLRDołączył: 06 Maj 2005
Posty: 1016
Skąd: Disturbia Sounds

PostWysłany: 09-04-2008 18:03    Temat postu: 02-05-2008 | Grawitacja vol.1 with Bong Ra -live | Krzyski Odpowiedz z cytatem

02-05-2008 | Grawitacja vol.1 with Bong Ra -live |KrzysztoforyNie bójcie się, to tylko Bong Ra ....
Grawitacja to nowy cykl imprez,prezentujący światową czołówkę dj's z pogranicza mrocznego DnB i Breakcore.

Euforia,histeria,rozpacz,ekstaza,szaleńs two czy szczęście...
Jak na Ciebie zadziała ta muzyka?
Przed II wojną światową kompozytor Carl Orff stworzył dzieło pod natchnieniem siły wyższej,niespotykana do tamtej pory kompozycja ,miała w sobie dziwną moc i energię, tak powstała Carmina Burana, dzieło ulubione przez żywego miłośnika muzyki Wagnera - Adolfa Hitlera.
Watykan wpisał Carminę Buranę na swoją czarną listę dzieł zakazanych,twierdząc iż muzyka ta niezdrowo pobudza wyobraźnię, i jest muzyką satanistyczną.
To Hitler uratował od zniszczenia i zapomnienia dzieła Orffa,które obecnie możemy usłyszeć w wielu filmach.

Bong Ra - to taki XX wieczny Carl Orff,muzyka którą tworzy jest sztuką.
Od początku wypracował swój własny styl z pogranicza raggajungle i breakcore.
Występował na wszystkich najważniejszych festiwalach DnB, jak również grał np. na wystawie sztuki współczesnej w Arnhem.


DJs:
Bong Ra Clashrecords, Krissrecords – Holandia
Playaman Respecta.pl - Bielsko- Biala
Kabak Mdfk cru -Bytom
Kicó Mdfk cru-Bytom
Coolbid Partizans -Krakow

Mc:
Pinky dlr Mdfk cru - Bytom

Vjs:
Koletz - Katowice
Czys Czarna Orkiestra - KrakowBio:Bong Ra, Jason Köhnen pochodzacy z Holandii dj oraz producent w 1996r. odkryl swoje elektroniczne “ja”.W 1998r. wydal swoja pierwsza plyte ‘New Millennium Dreadz’ w wytworni Djax Records ,powstal tam również remix ‘Darkbreaks’ Volumes 1 and 2. Wtym czasie wspolpracowal z Mc Guzman, ktory podkladal wokale na jego vinylu.
W 2001r Bong Ra zalozyl wytwornie Clash Records. W tym samym czasie zostal on zaproszony przez John Peel do uczestnictwa w ‘Peel Session’, które zostalo wydane przez brytyjska wytwornie Deathsucker Records. Kolejnych kilka jego produkcji dla Deathsucker Records powstalo w okresie pomiedzy 2001-2003r.

W latach 2001-2004r wraz FFF organizowal imprezy pod nazwa ‘Breakcore a Go-Go!’, które były jednymi z pierwszych cyklicznych breakecorowych eventów w Europie. Jego drugi pelny album ‘Bikini Bandits, Kill! Kill! Kill!’ zostal wydany przez wytwornie Supertracks Records w 2003r.Album ten zawiera takze audiowizualizacje, wyprodukowana przy wspolpracy z wytwornia filmowa Gyromart. Do kawalka‘666MPH’ z plyty Bikini Bandits powstal teledysk, który ukazywal się w MTV. Tego roku Bong Ra zagral na trzech wielkich holenderskich festiwalach Lowlands, Metropolis and Eurosonic. Pojawil się również na malym tour po Wielkiej Brytanii z Dj Scud.

W 2004r Centrum Muzyki Elektronicznej (CEM) w Amsterdamie zaproponowalo Bong Ra nagranie 4 kawalkow, które były dostepne wylacznie w CEM studio. Zapoczatkowalo to wielke europejskie tour w 2005r pod nazwa ‘Monsters of Mash Up’, na którym gral z takimi dj jak: Shitmat (UK) i Enduser (USA). Kolejne tour nastapilo w Japonii z dj Parastie (UK)które promowalo trzeci pelny album „I am the God of Hellfire”

Kolejne remiksy powstaly w 2006r pod nazwa ‘Venetian Snares’ ‘Rossz Csillag Allat Szuletett’, były one glowna strona projektu The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble relacjonowanego w Planet Mu (UK). Jego kolejny album ‘Soldaat van Oranje’ powstal w wytworni Sublight Records w Kanadzie. Bong Ra powrocil na festiwal Lowlands, lecz tym razem jako glowna gwiazda wieczoru (relacje można znalesc w dunskim magazynie OOR). Kolejna europejska trasa zawierala 12 wystepow, w tym najbardziej zapamietane to koncert ‘The Kill’ z DjEnduser, oraz pamietny blotnisty Glastonbury Festival w 2007r.

Sety, dyskografia i wiecej informacji na stronie:

www.bong-ra.com/Playaman

Żeby przekonać kogoś do zagrania w naszym kraju potrafi jeździć z nim samochodem wokół Londynu. Nie ma odległości, której nie jest w stanie przebyć dla Jah. I nie ma znaczenia – Szczecin, Białystok czy Bratysława – jest tam gdzie ludzie chcą słuchać jungle. Mózg operacji Junglizm is Massive, odpowiedzialny za bookowanie artystów i entuzjazm. Siła kreatywna Respecta On-line Winyl Store. Zaangażowany w tworzenie sceny jungle. Trudno nadążyć za jego pomysłami. Ulubione słowa „peace & respect”. Tak podpisuje maile i kończy rozmowy. Zapytany o genezę nazwy Respecta Kru mówi - Najważniejszy jest szacunek i respekt do tego, co się robi, dla kogo się robi i z kim się działa. To bardzo potrzebne - szczególnie w obecnych czasach, ogólnie niezdrowej konkurencji i dziwnych akcji. Poprzez samą nazwę chcemy wyrazić RESPEKT dla wszystkich, z którymi pracujemy i dla tych, którzy są naszymi odbiorcami!

Zaczynał w latach 1997-1998 od uk acid tekkno. Wtedy swoją wolę objawił Jah, a Playaman za sprawą proroka DJa SSa i Ganja Kru dołączył do jungle’owej drużyny. Rok później, podczas studiów w Poznaniu, rozpoczął współpracę z Bass Medium Sound System, która zaowocowała ciekawymi imprezami. Ze stolicy Wielkopolski Playaman przeniósł się na dwa lata do Hagi (Holandia), gdzie działał na lokalnej scenie z miejscowymi wyznawcami juglizmu - o7o KRU. W 2001 roku założyli z DJem Tukomą kolektyw JRC [Junglizm Ragga Crew]. Pracowali wytrwale nad dwoma mixtape’ami, od których tytułów pochodzi nazwa cyklu imprez Junglizm is Massive. Dwa lata później dołączył do nich krakowski DJ – Mellow Yakuza. Wspólna misja – promowanie brzmień ragga jungle nie wystarczyła jednak by utrzymać JRC w pełnym składzie. Pod koniec 2004r Playaman i Mellow Yakuza zajęli się nowym projektem – Respecta Kru. Produkcja eventów szybko przestała im wystarczać. Wojowniczy jungliści zajęli się prowadzeniem sklepu winylowego on-line i realizacją marzeń o konsolidacji środowiska junglistów w Polsce i na świecie. Promocja nurtu nabrała rozpędu, szczególnie miłym wydarzeniem było połączenie sił z kanadyjskim producentem R: Colą [Jungle – X // Royal Crown], który uznając ich za swoich „warriors” zlecił dopilnowanie rozwoju rynku Europy Środkowo – Wschodniej.
Rok 2007 przyniósł kolejne zmiany. Z Respecta Kru odchodzi Mellow Yakuza. Playaman ojciec założyciel składu, chwilowo samotny na placu boju, szybko zaprasza do współpracy wojowników z Łodzi i Warszawy. Wywodzący się z BassBrigade DJ i producent – Kwazar oraz Burning Lion z rodowodem, DJ, a jednocześnie grafik i webmajster – Mono. Squad rególarnie wspiera Mc Cheeba (EastWestrockers) oraz kolektyw vjski : Visual Support ( Hurden Huskeah & Jah Lap_Top).

Wybrane projekty Playamana:

2003/2004 - promowanie imprez pod hasłem „Basement Rebel”. W bielskim klubie TUPOT odbywały się głównie imprezy jungle \ d`n`b oraz prezentowane były najciekawsze polskie sound systemy rastafariańskie. Na zaproszenie kolektywu JRC zagrali tam m.in. dj Ros, MK Fever, Krime, Pepe, Akira, Maniac, Lieber (Ukraina), Aaron Spectre (Us), Darken (uk), Bass Medium sound system,
Zjednoczenie sond system, Rub Pulse ss i wielu innych.

2004/2006 - przy współpracy z wiseGirl i THC Undaground promują w krakowskim klubie Roentgen cykl imprez „Junglizm is Massive”: Aaron Spectre (US), Mel Smith (uk), Debaser (Kanada), U-ome (us), Bong Ra (NL), Shitmat (Uk), Enduser (US), Rcola (Can), Mz. Revolution (Can), Mad Dem Sound (Us), Tester (Us)

Playamana można usłyszeć w całej Polsce. Jednak zaczynał od krakowskich klubów (Roentgen, Strefa 22, Ministerstwo, Peweks), zakopiańskim Ampstrongu, grywał w Opolu, Poznaniu, Toruniu, Lublinie, Białymstoku, Warszawie, Szczecinie, Gdyni, Łodzi w kilku miejscach na Śląsku oraz w Holandii, Niemczech, Słowacji, Belgii.
KICÓ -pomysłodawca i współzałożyciel MDFK cru. Swoją przygodę djską
zaczął 9lat temu w bytomskim klubie "Jazz Club FANTOM" podczas cyklu
drumowych imprez "Airport" zagrał tam m.in z MK Feverem i Sonic Trip.
Został rezydentem tego klubu co rozszeżyło jego horyzonty muzyczne na
twórców takich
wytwórni jak: Warp, Ninja Tune, Mo Wax.Obecnie można posłuchać jego
postjazzowych setów również w "Jazz Clubu Hipnoza" oraz indrustialnych
dzwięków w "Elektro". Miał okazję zagrać przed: Funki Porcini, Dj Vadim, Amon
Tobin, Dj Food, Kid Koala, Killa Kela, Skalpel, DJ DK, Pest, Jamie Lidell, Dj
Krush i przed wieloma innymi.
Najchętniej wyraży siebie poprzez d'n'b brzmienia. Jego sety są
różnorodne z długiemi przejściami i częstą zmianą klimatu, a wszystko po to
aby zaskoczyć i wciagnąc słuchacza w parkietowe szleństwo Od 2005 roku
MDFK cru wspólnie z Djami z Tyskiego G.Had.sqadu zapoczątkowali serie
cyklicznych imprez d'n'b w śląskich klubach. Zawiązanie nowych kontaktów z
polskimi jak i zagranicznymi dj-mi.( m.in. z: LTJ Bukem, Black Sun Empire, EBK,
Vicious Circle, Leon Swith, X&Trick....), pozwoliło na zaprezentowanie
swoich umiejetności w różnych klubach w
Polsce.
W muzyce ceni fakt iż jest niewymierna, ponad kulturowa. Jest swoistym
uniwersalnym językiem, który pozwala na komunikację z drugim człowiekiem,
Dlatego zawsze chciał brać czynny udział w tej rozmowie, poprzez swoje sety
mieć możliwość wpływania na emocje słuchaczy. Patrząc z tej
perspektywy kierunek w jakim idzie już sam w sobie jest dla niego celem.
Zaczynał naukę łączenia bitów od jazzu, funku, hiphopu. To właśnie
jazz pokazał mu co to znaczy improwizacja na połamanym bicie. Szybko więc
jego fascynacje muzyczne zaczęły zmierzać w kierunku jungle jazzu,
drum’n’bassu. Mocny, soczysty bass, połamana perkusja osadzona w
mrocznym, tajemniczym klimacie to to co kocha najbardziej.
Pasję rozwija wraz kumplami z MDFK CRU z którymi gra i współorganizuje
imprezy. Dzięki coraz większej skali wspólnych projektów miał
możliwość grania z dj’ami z polski jak również z zagranicy. W ubiegłym
roku miał przyjemność grania na Litwie a dokładnie w Wilnie wraz w
czołowymi przedstawicielami tamtejszej sceny. Możliwość podróżowania,
poznawania nowych ludzi i granie drum’n’bassu to ceni najbardziej w
całej tej zabawie..

grał m.in z:
EBK/UK
Vicious Circle/UK
X&Trick/Belgia
Kulak/UK
Wasp/Belgia
Lady Lite/Belgia
Dconvict/Belgia
Flameboy/Belgia
Rupas/Litwa

Oraz
Dj Vadim and Yara Bravo/Rus/UK
Killa Kella(beatbox)/UK

Kontakt:
mdfk@op.plPinky – promotor oraz mc. Swoją działalność w branży muzycznej
rozpoczął w 1998r. od współpracy jako wokalista z wieloma zespołami z
pogranicza punk-rocka i hard-coru. Ostatecznie w 2000 roku ewoulował w nieco
cieplejsze klimaty regeae z elementami punka, zakładając tym samym kapele Ski
Jaffa. Dwuletnia współpraca została uwieńczona sukcesem w Oleśnickim
"Wyskoku" i nagraniem demówki w podwrocławskim studio. Wraz z przybyciem na
Śląsk w 2002r. szybko nawiązał współprace z MDFK Cru i w ten sposób
rozpoczął swa przygodę z wczesniej juz dobrze znanym nurtem jakim jest
Drum'n'bass i Jungle. Od tego momentu MDFK jest dla niego czymś więcej niż tylko
cru, stało się jego sposobem na życiem, rodziną bez której nie da się
żyć. Współpraca ta zaowocowała stworzeniem wielu muzycznych projektów
takich jak Smash Bass, Nuclear Tribe Generation ,Vs ,Jungle Step, Independent
Hard Bass i wielu innych. Wspolpracuje z wieloma promotorami na calym swiecie
ale glownie z Belgii i Wielkiej Brytani. Jako promotor wspolpracuje z
wytwórnia Renegade Hardware. Miał okazje wystepowac u boku m.in. EBK, Vicious
Circle, Kulak, I:GoR, Dconvicta, X & Trick, Wasp, Lady Lite and mc Marry Jane,
Kyanid, Rupas Flameboy. W chwili obecnej mieszka w Bytomiu i to właśnie to
miasto stało się jego domem po przyjeździe na Śląsk. Oprócz tego
występował w wielu klubach w Polsce lecz najczęściej można go usłyszeć go na
Śląsku. Jego flo to wybuchowa mieszanka łącząca w sobie elementy ragga
i psychodeli do tego przyprawiana garścią szybkich i dynamicznych rymów.
Stara się nawijać do każdego rodzaju d’n’b i jungle. Jego
celem jest nakręcać i podsyć atmosferę by wejść w odpowiednim momencie.
Jego motto to: "to być uniwersalnym i przypasować się do
wszystkiego"Coolbid - dj oraz promotor z Krakowa. Od poczatku jego zycie bylo zwiazane z
muzyka. Poczatkowo mialo to wymiar dobrej klubowej zabawy, lecz szybko
uleglo to zmianie i przeksztalcilo sie to w jego zyciowa pasje. Od poczatku
wiedzial czego chce i pomimo wielu przeciwnosci losu uparcie dazyl do celu, jakim
jest uczestnictwo i promocja wlasnych imprez. Sztandarowym cyklem jego imprez,
rozpoznawalnych nie tylko w Krakowie jest KRAKOWSKIEGO Bassu KĘS (KBK),
ktory niedlugo po krotkiej nieobecnosci powroci do lask, na krakowska scene.
Mial okazje grac grac u boku takich gwiazd jak Noisia, EBK, N.Phect, Tester,
Debaser, Darken, X & Trick. Nacodzien wspolpracuje z wieloma klubami, ale przede
wszystkim z krakowskim Roentgenem i O7, w ktorym jest rezydentem. Jego
zaleta jest to , ze zawsze jest otwarty na wszelka wspolprace. Na przestrzeni
kilku lat jego dzialalnosci moznaby wymienic wiele skladow z ktorymi
wspolpracowal. Patrzac na to z perspectywy czasu najscislejsza wspolpraca zawiazala sie
z One Way i MDFK Cru.

Links:

www.myspace.com/teambongra
www.bong-ra.com/
www.myspace.com/mcpinkydlr
www.myspace.com/kabakdj
www.respecta.pl
www.ragga-jungle.pl
www.clashrecords.com
www.krissrecords.com
*********************

*********************


Ostatnio zmieniony przez Pinky DLR dnia 01-05-2008 8:56, w całości zmieniany 7 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
babikDołączył: 27 Sty 2005
Posty: 1121
Skąd: Mikołów/Cieszyn

PostWysłany: 09-04-2008 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o kurwa jego ja pierdole mac ...aaaaaaa, lalalalila!!

sorki, ale nie potrafilem sie powstrzymac!

obowiazkowo 100% !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
KICÓDołączył: 30 Sie 2004
Posty: 165
Skąd: MDFK cru

PostWysłany: 09-04-2008 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aleś dojebał intro

aż się boje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
.noicoDołączył: 06 Lut 2007
Posty: 297
Skąd: Resonance!

PostWysłany: 09-04-2008 19:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


www.ocion.xn.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gomezDołączył: 21 Cze 2003
Posty: 297
Skąd: Bytom

PostWysłany: 10-04-2008 7:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niezła majówka sie szykuje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dolph LundgrenDołączył: 16 Sty 2005
Posty: 264
Skąd: KSPjakbialy

PostWysłany: 12-04-2008 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

noooo kurwaaaaa, freeeezeee muthafuckaaazzzz!

G MART


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aga sDołączył: 27 Lis 2005
Posty: 93

PostWysłany: 13-04-2008 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gomezDołączył: 21 Cze 2003
Posty: 297
Skąd: Bytom

PostWysłany: 14-04-2008 23:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jak bede fit po underworld to bedzie git
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aga sDołączył: 27 Lis 2005
Posty: 93

PostWysłany: 15-04-2008 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

underworld jest dzień później;d
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
BydaDołączył: 20 Kwi 2005
Posty: 785
Skąd: Partyzantowa

PostWysłany: 17-04-2008 20:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aga s napisał:
underworld jest dzień później;dPięknie!!Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger
dreyDołączył: 19 Lip 2005
Posty: 318
Skąd: katowice

PostWysłany: 18-04-2008 0:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hajla bajla bedzie
a czemu Lodinek nie gra
bE yOuRsElF Is nOt a cRiMe
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
KICÓDołączył: 30 Sie 2004
Posty: 165
Skąd: MDFK cru

PostWysłany: 18-04-2008 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drey napisał:
hajla bajla bedzie
a czemu Lodinek nie gra


Lodinek jest naszym czarnym koniem tych zawodów, został zgłoszony za późno i teraz czekamy na decyzje sędziów czy będzie mógł wystartować w zawodach
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Pinky DLRDołączył: 06 Maj 2005
Posty: 1016
Skąd: Disturbia Sounds

PostWysłany: 18-04-2008 20:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czekam na potwierdzenie afteru 3.05 po bong ra, tez w krzyskach od 22:00 w podobnym skladzie tyle ze w malej czesci

no i lodini bedzie musial sie niezle spisac bo zastapi bong ra

widze pewne podobienstwo
*********************

*********************


Ostatnio zmieniony przez Pinky DLR dnia 19-04-2008 10:28, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Czarna OrkiestraDołączył: 08 Lut 2008
Posty: 72
Skąd: Krk

PostWysłany: 19-04-2008 10:14    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

potwierdzone...
16.01-Equalizers/hardcore beats rec.@Folia
17.01-Grawitacja.soft edition@Folia
24.01-Chronofilia with SLG@Folia
14.02-tba@tba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Pinky DLRDołączył: 06 Maj 2005
Posty: 1016
Skąd: Disturbia Sounds

PostWysłany: 19-04-2008 10:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oooo dobrze wiedziec
czyli czas dzialac:)
*********************

*********************
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Tu też może być ciekawiePowered by phpBB 2.8a © 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i dalej, dalej... phpBB Group i reszta