hidden hidden hidden hidden

[artystyczny offtopic] VINYL vs CD

Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Hyde Park
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
meness

PostWysłany: 06-05-2007 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cosmique napisał:
..ja gram tylko z legali, poniewaz jestem artysta i tak jak tworcy ktorych utwory kupuje byloby mi przykro gdyby ktos zarabial na okradaniu mnie...

poprawiles mi humor na 2 tygodnie do przodu

ARTYSTO

od dzis kazdy kto potrafi wlaczyc start w jakimkolwiek odtwarzaczu nazywa sie artysta

a nawet jezeli klecisz tam sobie w domku jakas muzyczke i jakims cudem ja wydales to napisz mi tutaj imie i nazwisko chocby jednej osoby kompetentnej do tego aby nazwac Cie artysta..

kompromitacja

ilu z was WIELCY didzeje /artysci/ jeszcze pare lat temu nie uznawalo innego nosnika niz vinyl ?

GoodShine: szacunek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
cosmique

PostWysłany: 07-05-2007 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

artysta (Europa)
(fr. artiste) szt. człowiek, który tworzy dzieła sztuki lub je odtwarza.

http://portalwiedzy.onet.pl/polszczyzna.html?qs=artysta&tr=pol-obc

wg. definicji na onecie tworzac muzyke wpadam w ta kategorie. kazdy kto cos tworzy jest artysta, niewazne jak dobre lub zle sa te dziela. faktom nie zaprzeczysz kmiocie

z braku argumentow czepiamy sie slowek he?

www.myspace.com/nuestracasa
www.myspace.com/cosmiquedj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
czarnyJanek

PostWysłany: 07-05-2007 9:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cosmique napisał:
..ja gram tylko z legali, poniewaz jestem artysta i tak jak tworcy ktorych utwory kupuje byloby mi przykro gdyby ktos zarabial na okradaniu mnie...

wszystko niby ok.

ale okradanie nie pozbawia artyzmu.

sztuka burzy normy a artyzm desktrukcję tą użyźnia.

ktoś, kto celowo wykorzystuje czyjeś produkcje ze świadomością nielegalności nie jest w/g ciebie artystą?

no to niektóre muzea będą teraz miały kłopot...

Zarząd czuwa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Yahoo Messenger MSN Messenger
cosmique

PostWysłany: 07-05-2007 9:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fakt, zle sie wyrazilem. chodzi o to ze tak jak tworcy, innymi slowy artysci, ktorych dziela kupuje sam jestem tworca, dlatego gram tylko legalne mp3 poniewaz sam nie chcialbym aby ktos kiedys, daj Bog, gral moje kawalki nie placac za nie.

oczywiscie ktos kto cos tworzy ze swiadomoscia nielegalnosci tez jest artysta, choc nie do konca honorowym.

Cytat:
ilu z was WIELCY didzeje /artysci/ jeszcze pare lat temu nie uznawalo innego nosnika niz vinyl ?

co bylo pare lat temu bylo pare lat temu, co dzieje sie teraz nazywa sie postep.

wyjasnic musze jeszcze ze nie twierdze ze vinyle sa be, lubie grac z winyli, bez watpienia z wszystkich nosnikow wygladaja najefektowniej, lecz jesli mam wybor, wybieram CD lub abletona. wieksza swoboda, wiecej mozliwosci.

Powrót do góry
meness

PostWysłany: 07-05-2007 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

cosmique napisał:
artysta (Europa)
(fr. artiste) szt. człowiek, który tworzy dzieła sztuki lub je odtwarza.

http://portalwiedzy.onet.pl/polszczyzna.html?qs=artysta&tr=pol-obc

wg. definicji na onecie tworzac muzyke wpadam w ta kategorie. kazdy kto cos tworzy jest artysta, niewazne jak dobre lub zle sa te dziela. faktom nie zaprzeczysz kmiocie

z braku argumentow czepiamy sie slowek he?

prawdziwy artysta sam by sie nim nie nazwal - bo jest jeszcze cos takiego jak godnosc, ktorej nie masz, za to duzo czelnosci i brak samokrytycyzmu

Artysta to osoba tworząca (wykonująca) przedmioty materialne, lub utwory niematerialne mające cechy dzieła sztuki.

Artysta - twórca tym różni się od rzemieślnika - odtwórcy, że swoje dzieła tworzy w oparciu o własną koncepcję, nadając im niepowtarzalny charakter. Dzięki temu dzieła wybitnych artystów rozpoznawane są bez potrzeby oglądania ich sygnatur.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Artysta

jestes zwyklym rzemieslnikiem koleszko do tego prostym

moze mam Ci jeszcze definicje dziela sztuki wkleic ?
Powrót do góry
czarnyJanek

PostWysłany: 07-05-2007 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meness napisał:

prawdziwy artysta sam by sie nim nie nazwal - bo jest jeszcze cos takiego jak godnosc, ktorej nie masz, za to duzo czelnosci i brak samokrytycyzmu

Artysta to osoba tworząca (wykonująca) przedmioty materialne, lub utwory niematerialne mające cechy dzieła sztuki.

Artysta - twórca tym różni się od rzemieślnika - odtwórcy, że swoje dzieła tworzy w oparciu o własną koncepcję, nadając im niepowtarzalny charakter. Dzięki temu dzieła wybitnych artystów rozpoznawane są bez potrzeby oglądania ich sygnatur.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Artysta

jestes zwyklym rzemieslnikiem koleszko do tego prostym

moze mam Ci jeszcze definicje dziela sztuki wkleic ?

trochę jesteś niesprawiedliwy.
nie tobie oceniać.
a podpieranie się wikipedią to nie jest szcęśliwy wybór.

sporo artystów tworzy dzieła w oparciu o własną koncepcję wykorzystując przedmioty materialne lub utwory niematerialne mające cechy dzieła sztuki.

Sam wykorzystuję coś materialnego mającego cechy dzieła sztuki i zaręczam, że nie ja jestem tego twórcą a moje działania cechuje artyzm. Śmiało mogę zatem nazwać siebie artystą, który z chęcią wykorzystuje dokonania ludzkości w tej sferze działań.
A mam swoją godność.
I nie uważam siebie za rzemieślnika lub odtwórcę.
I to coś materialnego ochoczo (mam nadzieję) się ze mną zgadza.

Zarząd czuwa...
Powrót do góry
meness

PostWysłany: 07-05-2007 11:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podobnie z reszta jak podpieranie sie onetem..

wcale nie ochoczo znizam sie do poziomu "artystow" tego forum..

nie oceniam - wysmiewam takie podejscie jak DJ - ARTYSTA
Powrót do góry
czarnyJanek

PostWysłany: 07-05-2007 11:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a to przepraszam.

zawęzasz temat do dejotów.

znikam.

Zarząd czuwa...
Powrót do góry
cosmique

PostWysłany: 07-05-2007 11:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:

no a niby o czyja koncepcje tworze wlasne kawalki? twoja?

jak widac dla ciebie slowo ARTYSTA ma jakis zadufany charakter, a osoby ktore pozwalaja sie nimi nazywach w twoich oczach pewnie chodza z nosami w chmurach. jestes niesprawiedliwy, moze masz jakis kompleks nizszosci lub po prostu nie znasz definicji slow. nazywajmy rzeczy po imieniu: tworze muzyke, ktora jest jedna z form sztuki. robie to z potrzeby wyrazenia swojej wizji. wychodzi na to ze jestem artysta, jak wielu na tym forum, cokolwiek to dla ciebie znaczy.

Powrót do góry
cosmique

PostWysłany: 07-05-2007 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

meness napisał:
nie oceniam - wysmiewam takie podejscie jak DJ - ARTYSTA

ich tez wysmiewasz? :

Rik Parkinson
James Zabiela

ich mixowanie nie sprowadza sie tylko do odtwarzania (rzemieslnik odpada) lecz tworzenia nowych rzeczy (muzyki, formy sztuki) w oparciu o wlasna koncepcje w duzej czesci opierajac sie na kawalkach innych tworcow. DJ ARTYSTA pelna geba

Powrót do góry
meness

PostWysłany: 07-05-2007 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tez tworze i co ? nie nazywam sam siebie artysta - zejdz na ziemie czlowieku, nie robisz nic nadzwyczajnego - zeby nosilo miano dziela sztuki

a kompleksy mam jak kazdy
slowo ARTYSTA zostawmy prawdziwym, obok ktorych prawdopodobnie nigdy nie zaistniejesz ja zreszta tez nie
Powrót do góry
meness

PostWysłany: 07-05-2007 12:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tych oblokach zawedrowales za daleko - skupiamy sie tu glownie na Tobie i twoim przeswiadczeniu o wlasnym artyzmie - ewentualnie na tobie podobnych!

bez tanich porownan prosze, chociaz podejrzewam ze i oni sami siebie nigdy artystami nie nazwali - tylko definicji Ci brakuje by opisac co czujesz
Powrót do góry
cosmique

PostWysłany: 07-05-2007 12:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czepiasz sie strasznie. nigdy nie twierdzilem ze tworze cos niesamowitego, nie chodze z nosem w chmurach i nie wmawiam codziennie ludziom na sile ze jestem artysta. na pewno nie jestem rzemieslnikiem co chciales mi wcisnac, a z definicji ktore sam wkleiles wciaz wychodzi na moje. sam sie uczepiles tego slowa wiec pociagnalem w dyskusje. niech ci sie nie wydaje jednak ze to slowo na A podkreslam kazdemu i na kazdym kroku. nie rob ze mnie narcyza czlowieku.

Powrót do góry
meness

PostWysłany: 07-05-2007 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pass

milej zabawy
Powrót do góry
cosmique

PostWysłany: 07-05-2007 13:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bawie sie swietnie. dziekuje

Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: