hidden hidden hidden hidden

Dubai

Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Hyde Park
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
emse

PostWysłany: 19-10-2006 21:59    Temat postu: Dubai Odpowiedz z cytatem

http://www.youtube.com/watch?v=fY0llXrOsSU
http://www.youtube.com/watch?v=U8sShfoHnQ8

nice1
:::I:::B:::T:::
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
temper

PostWysłany: 20-10-2006 6:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hujpwa muza
ciekaw jestem ile tych projekktow dptrwa do relaizacj
jak wiekszoscto bedzie njadrozszym miastem na swiecie
(jak juz nie jest )
HiGhFlY
You can have silence when you're dead, now it's time for music
Powrót do góry
Janii

PostWysłany: 20-10-2006 10:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wątek Dubai'u niczym bumerang

Ja sądze, że dojdzie do realizacji, jeśli nie wszystkich to większości z tych projektów. Maja ropę to inwestują grubą kasę w infrastrukture i budownictwo. Ropa się skonczy, a siedziby firm zagranicznych, biurowce, banki + turyści pozostaną. To odróżnia właśnie myślenie władz Zjednoczonych Emiratów Arabskich od powiedzmy Arabii Saudyjskiej, gdzie kasa z ropy idzie do kilkunastu kieszeni wielkich możnowładców, którzy budują sobie wielkie pałace z 300 łazienkami, nie rozbudowując miast, nie inwestując, a społeczeństwo żyje w biedzie. W wielki błąd może również wprowadzic PKB na jednego mieszkańca w Arabii, ktore wynosi 13 500 $. Jest ono większe od Polskiego PKB o około 1000 $ co kwalifikuje obydwa kraje do krajów rozwiniętych. Jeśli jednak spojrzymy na Arabię Saudyjską z perspektywy HDI (wskaźnik rozwoju społecznego) czyli na poziom ubóstwa, stopień analfabetzymu, oraz poziom opieki zdrowotnej to A.S. zaliczana jest do krajów rozwijających się w grupie razem z Birmą, Kazachstanem, Irakiem czy Peru....

BTW mój tata był tam (Dubai) wczoraj odpoczywając w drodze do Australii. Całe miasto to wielki plac budowy, wszystkie oficjalne zdjecia, do których mamy dostep są retuszowane lub ujęcia są robione tak by tych wszystkich dźwigów, walców i koparek nie było widac.

Oraz po obejrzeniu tych dwóch linków mam jakies nieodparte wrażenie, że ogladam plany wielkiej korporacji, ktora budowała, mamiła ludzkość aby koniec końców mieć władze nad gospodarka swiatowa.....ale to chyba dlatego, ze ostatnio za duzo gram w Doom'a 3
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: