hidden hidden hidden hidden

13-05-2006 KOKOI nights @ BK

Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
KOKOi Nights

PostWysłany: 04-05-2006 3:17    Temat postu: 13-05-2006 KOKOI nights @ BK Odpowiedz z cytatem

KOKOI NIGHTS

Poszukując nowej ekscytującej nazwy naszych imprez, natknęliśmy się na szalenie inspirującą publikację znanego koreańskiego lingwisty profesora Chung Li Park'a z Uniwersytetu Narodowego w Seulu.
W środowiskach uniwersyteckich profesor Park znany jest ze swej, jakby to najogólniej ująć , japonofobii - szczególnie w zakresie zagadnień lingwistycznych starożytnej Japoni. Czytając prace naukowca natknęliśmy się po raz pierwszy na wzmiankę dotyczącą słowa, które zaczynało nas coraz bardziej intrygować.
Według Parka jednym ze słów ,które przeszło największą metamorfozę na przestrzeni wieków ,było słowo KOKOI.
Zauważa on ,ze Kokoi swą genezą sięga X wieku p.n.e , kiedy to "Kho-Kho-ih" wśród koczowniczych górskich ludów północy oznaczało rytualny taniec, na cześć nieprzeniknionych sil nocy, odbywający się w trakcie pełni księżyca.
Już trzy wieki później zarówno na północy jak i w środkowej części kraju słowo "Khok-ooi" znaczyło już nie tylko sam taniec, ale śpiew i okrzyki mu towarzyszące, w wykonaniu mężczyzn powracających z udanych łowów.
Mniej więcej w tym samym okresie wśród ówczesnych piratów grasujących u wschodnich wybrzeży archipelagu słowo "Khokoi" było stosowane jako okrzyk uwieczniający zwycięską walkę, ale już "Kok-hooi" oznaczało po prostu libacje/zatracenie się w używkach. Zdumiewający jest również fakt iż na przełomie IV I i III w p.n.e w kręgach ,nazwijmy to, ówczesnej arystokracji, słowem "Ko koii! określano "ludzi światłych, ale nieco zdziwaczałych, chodzących własnymi drogami lekkoduchów nadmiernie używających życia".
Ciekawe zastosowanie wyrażenia znajdziemy w I w n.e, gdzie Kokoiki bylo spotkaniem w gronie przyjaciół, mającym na celu wspólne celebrowanie nowego/rozpoczynającego się dnia w promieniach wschodzącego słońca.
Nas szczególnie zaintrygowało znaczenie słowa Kokoi ( V w n.e /osrodki miejskie) gdzie w środowiskach wysokiej klasy gejsz mianem "Kokoi" określano obcowanie wielu kobiet i mężczyzn w tym samym pomieszczeniu, połączone ze słuchaniem wysublimowanej muzyki/śpiewu w wykonaniu najbardziej charyzmatycznych i uzdolnionych gejsz, efektem
czego było wprowadzenie uczestników Kokoi w stan transu, błogości i uniesienia.
Brak jakichkolwiek wzmianek potwierdzających bądź zaprzeczających seksualnemu charakterowi Kokoi (czyzby pierwsze imprezy ? )
Abstrahując od innych wywodów profesora Parka na temat Kokoi ,czy nam pozostawiono jakikolwiek inny wybór?
Słowo Kokoi na przestrzeni wieków ,z naszego punktu widzenia było zawsze synonimem czegoś pozytywnego i w tym
znaczeniu przetrwało do czasów nam współczesnych.
Dziś Kokoi oznacza.........no właśnie........po prostu nie dziwcie się widokowi młodego japońskiego nastolatka wyciągającego z kieszeni najnowszy model gameboya/ipoda/komórki i krzyczącego :"Kokoi! Kokoi!", on nie reklamuje naszej nocy ,on wie ,ze jest w posiadaniu czegoś naprawdę wypasionego !

Interpretacje powyższego tekstu pozostawiamy Wam samym........

Oczywiście dla stałych bywalców naszych imprez - KOKOI PACKI

Błędne Koło
Kraków
Ul Bracka 4

13.05.2006
Zapraszamy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
avon

PostWysłany: 04-05-2006 3:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czekałam na to info

Z pewnością wiele kobiet i mężczyzn będzie obcować tej nocy w Błędnym Kole, słuchać wysublimowanej muzyki najbardziej charyzmatycznych i uzdolnionych gejsz: Ex-Or'y & Mj.uzi.k'i, efektem czego wprowadzimy się w stan transu, błogości i uniesienia

PS. Nie mam kimona, ale moge ubrać sari... (e nie, to chyba nie ten klimat... )
Powrót do góry
BuLaS

PostWysłany: 04-05-2006 5:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma to jak ewolucja... i znow trzeba sie bedzie rozdwajac miedzy Bracka a Szpitalna, ale to jak najbardziej pozytywne

a tak wogole to kiedy ja ostatnio bylem w Błędnym?!

ale ten 13 to bedzie biba, juz to czuje

Kom brek witt bojs from de hud, masz blanta??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Senthia

PostWysłany: 04-05-2006 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja myslalam ze info na Love Generation jest nie do pobicia chyba nie docenilam Karinki
Powrót do góry
Ksiądz Proboszcz

PostWysłany: 04-05-2006 13:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

bardzo ładna nazwa P szkoda nastepnym razem zrobimy chrzciny ...w ten weekend niestety rzucam sie w wir pracy
... "Kiedy przybyli do nas misjonarze, Afrykanie mieli ziemię, a przybysze Biblię. Uczyli nas, że podczas modlitwy powinniśmy mieć oczy zamknięte. Kiedy je otworzyliśmy, misjonarze mieli ziemię, a my Biblię........"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Miyabi

PostWysłany: 04-05-2006 13:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A z kąd ten artykuł o starożytnej Japonii ? Chetnie przeczytam w całości.

Do avon- Gejsze są kobietami.
Powrót do góry
Dotee

PostWysłany: 04-05-2006 14:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do avon- Gejsze są kobietami.[/quote]

bardzo odkrywcze

do Miyabi- skąd
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
avon

PostWysłany: 04-05-2006 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miyabi napisał:
Do avon- Gejsze są kobietami.

Nie żartuj. Zburzyłeś mój światopogląd
PS. czytaj dokłądnie i ze zrozumieniem
Powrót do góry
Marcin

PostWysłany: 04-05-2006 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kokoi
party all the time

każdy ma taką Monike Lewinsky na jaką zasługuje...
Powrót do góry
Ex-Or .

PostWysłany: 04-05-2006 15:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BuLaS napisał:
nie ma to jak ewolucja... i znow trzeba sie bedzie rozdwajac miedzy Bracka a Szpitalna, ale to jak najbardziej pozytywne

a tak wogole to kiedy ja ostatnio bylem w Błędnym?!

ale ten 13 to bedzie biba, juz to czuje

Po drodze można zaczerpnąć świerzego powietrza a to przydatne biorąc pod uwagę o której skończyła się ostatnia
www.myspace.com/thomaslangner
www.unikatrecords.org
booking:
503404480
GG 9150027
Powrót do góry
Miyabi

PostWysłany: 04-05-2006 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierszy raz wypowiadam sie na tym forum a juz odebrałam wiele sygnałów agresji. Nikogo nie chciałam urazić. Jesli jednak w jakis sposób to uczyniłam to przepraszam. Interesuje sie kulurą Japonii a szczególnie jej estetyką i jesli jest ktos taki na forum kto ma podobne zainteresowania to chetnie o tym porozmawiam.
Powrót do góry
avon

PostWysłany: 04-05-2006 16:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ Ex-Or --> już ja wiem jak wyglądA to czerpanie świeżego powietrza po drodze... (na chemii w szkole nie uczyli mnie że zawiera ono 40% alkoholu )

@ Miyabi --> nie przesadzaj, nie było żadnej agresji.. przynajmniej nie na tym topicu & jak chcesz porozmawiać na temat Japonii to chyba wybrałaś nie to forum co trzeba

PEACE&LOVE&KOKOI

Ostatnio zmieniony przez avon dnia 06-05-2006 12:51, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Miyabi

PostWysłany: 04-05-2006 23:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli to nie tajemnica to chcialaby sie dowiedziec gdzie mozna przeczytac artykuł o "kokoi" w oryginale.
ps. Z pewnych źródeł wiem iz słowo kokoi wyrwane z kontekstu może oznaczać wiele różnych rzeczy (np. "tutaj jest fajnie") ("koko" - tutaj , "ii"- fajny dobry).
Powrót do góry
Miyabi

PostWysłany: 04-05-2006 23:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeszcze kilka słów o plakacie- uważam że jest na prawde bardzo bobry. świadomie lub nie doskonale wyrażone kanony japońskiej estetyki takie jak; sugestia, niekompletność, prostota. Brawa dla grafika!
Powrót do góry
Ex-Or .

PostWysłany: 05-05-2006 1:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zapraszamy na imprezę ,na pewno wszystkiego się dowiesz od samej autorki tekstu
Nie chodzi nam o związek z Japonią a jedynie o słowo nadające się idealnie na nazwę nie tylko imprez.
Pozdrawiam

T.
www.myspace.com/thomaslangner
www.unikatrecords.org
booking:
503404480
GG 9150027
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 1 z 5

Skocz do: