hidden hidden hidden hidden

Dieta etyczna

Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Hyde Park
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
Kama

PostWysłany: 22-03-2006 11:10    Temat postu: Dieta etyczna Odpowiedz z cytatem

Polecam zwłaszcza tym którzy do końca nie rozumieją założeń weganizmu. Ze swej strony proszę również aby ewentualne komentarze do tego artykuły (jeśli takowe będą) nie świadczyły o waszej ignorancji. Będąc wegetarianką od siedmiu lat z czego weganką od blisko trzech nasłuchałam się sformułowań typu: "kocham mięso", "roślinki też żyją", "zwierzęta są po to by je jeść" więc będę wdzięczna za nie robienie z siebie idioty poprzez wrzucanie takich lub temu podobnych komentarzy

http://wiadomosci.onet.pl/1320451,242,kioskart.html
Chico - One Big Alternative
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
nice

PostWysłany: 22-03-2006 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kama mam do Ciebie takie pytanie a mianowicie :
Zostalaś wegnką bardziej ze wzgledu na zwierzeta czy może ze wzgledu na siebie ?
function masa { if drumandbass
is fuckin' massive fhuj
then lolek on da slonce
else jebac}
Powrót do góry
Kama

PostWysłany: 22-03-2006 12:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dietę wegetariańską przeszłam ze względów etycznych. Weganizm natomiast był naturalną konsekwencją poglądów, które wyznaję. Odpowiedź na Twoje pytanie brzmiałaby więc: "tak"- ze względu na zwierzęta i "tak"- ze względu na siebie. Ciężko rozgraniczyć te dwa aspekty zważywszy na fakt, że robiąc coś dla zwierząt (nie zabijając ich i nie przyczyniając się do ich cierpienia) robię również coś dla siebie
Powrót do góry
nice

PostWysłany: 22-03-2006 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mówiąc "siebie" chodzilo mi bardziej o aspekty zdrowotne niz o sumienie i wartosci moralne, czyli z twojej odpowiedzi wyciagam wniosek iz glownym powodem tej decyzji byly wlasnie owe zwierzeta i ich dobro
a nie troska o swój organizm
function masa { if drumandbass
is fuckin' massive fhuj
then lolek on da slonce
else jebac}
Powrót do góry
Kama

PostWysłany: 22-03-2006 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poprawny wniosek
Powrót do góry
phill

PostWysłany: 22-03-2006 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to szacuneczek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger
electrola

PostWysłany: 22-03-2006 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moze osobny dzial na biba .... jak po weekendowym melanzu, hektolitrach wypitego alkoholu, wypalonych papierosach, nie przespanych nocach - dojsc do siebie

proponowalabym temat :rekonwalescencja czyli zrob cos dla siebie: zeby za tydzien znow sie dojechac
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Yahoo Messenger
dupson

PostWysłany: 22-03-2006 14:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

phill napisał:
no to szacuneczek
niop

choć jestesmy chyba w tym całym łańcuchu pokarmowym i co by było gdyby nikt nie zabijał zwierząt dla jedzenia?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
sprytny_rolnik

PostWysłany: 22-03-2006 14:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdybysmy nie mieli jesc zwierzat, to nie bylyby zrobione z miesa.
proste & befsztyk rzadzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
phill

PostWysłany: 22-03-2006 14:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dygresja koleżanki z pracy:

"jedząc marchewki - zjadamy je królikom"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger
k.mil

PostWysłany: 22-03-2006 14:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kama napisał:
Będąc wegetarianką od siedmiu lat z czego weganką od blisko trzech nasłuchałam się sformułowań typu: "kocham mięso", "roślinki też żyją", "zwierzęta są po to by je jeść" więc będę wdzięczna za nie robienie z siebie idioty poprzez wrzucanie takich lub temu podobnych komentarzy

A ja sie czesto spotykam z takimi komentarzami ze storny wegan/wegetarian
Cytat:
Jedzenie trupów zwierząt jest obrzydlistwem i prostactwem.

Jak widzę ludzi jedzących mięso to wyobrażam sobie,że krew wypływa im z ust, obrzydlistwo. Tylko najlepiej urodzenini, najinteligętniejsi są w stanie zrozumieć powody nie jedzenia trupów zwierząt. Reszta to niższa kasta...i nie ma z nimi dyskusji, bo i tak nic do takich strutych głów nie trafi, nie są zdolni do wyższych uczuć, sami są jak zwierzęta. Prostaczkowie.

Generalnie sama agresja a ja nic nie mam do tego ze ktos sie chce odzywiac tak jak mu sie pdoba
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Domi

PostWysłany: 22-03-2006 15:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gdybysmy nie jedli zwierzat to pewnie one by nas zjadly... predzej czy pozniej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kama

PostWysłany: 22-03-2006 15:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@k.mil. Adnotacja, a raczej prośba zamieszczona przeze mnie w pierwszej wiadomości miała na celu uniknięcie pozbawionych treści i bezsensownych wypowiedzi. Wydaje mi się, że czytanie przeze mnie kolejnej setki wypowiedzi wychwalających pod niebiosa dietę miesną, a nie popartych żadnymi rzeczowymi argumentami mija się z celem założenia tego tematu. W związku z tym myślę, że akurat do takiego postawienia sprawy (które defacto nikogo nie obraża, chyba, że ktoś faktycznie potrafi prowadzić dyskusję jedynie na poziomie sloganów i półsłowek) jako autorka tematu miałam prawo.
Co do wypowiedzi którą cytujesz: miałam swego czasu podobne przekonania (jest to chyba typowe dla osób które na dietę wegetariańską przechodzą dosyć wcześnie). Myslę, że w miarę rozwijania świadomości nazwijmy to "wegetariańskiej" każdy dochodzi do wniosku, że zachowania takie są idiotyczne i bezcelowe. Osobiście już dawno doszłam do wniosku którego sie trzymam, a mianowicie, że wegetarianizm/wegaznim to indywidualny wybór każdego człowieka i wynika raczej z odmiennych (bądź dalej posuniętych) predyspozycji moralnych.
Mój stosunek do diety wegetariańskiej/wegańskiej najlepiej oddają słowa filozofa niemieckiego Artura Schopenhauera:
"Ponieważ współczucie w stosunku do zwierząt jest tak nierozerwalnie związane z dobrocią charakteru, można zaufać poglądowi, że jeśli ktoś jest okrutny wobec zwierząt, to nie może to być dobry człowiek."
Pozdrawiam
Powrót do góry
Janii

PostWysłany: 22-03-2006 16:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli parafrazujac te słowa, patrzac przez (Twój) pryzmat weganizmu, ten kto je zwierzęta jest dla nich zły...czyli jest złym człowiekiem?
Oraz dobrze, ze zaznaczyłas kwestie sposobu wypowiadania sie w tym temacie, bo ja równiez często sie spotkałem z czyms takim jak zacytował K.mil.

ps.
Cytat:
Wydaje mi się, że czytanie przeze mnie kolejnej setki wypowiedzi wychwalających pod niebiosa dietę miesną, a nie popartych żadnymi rzeczowymi argumentami mija się z celem założenia tego tematu.

Heh! Dziwne ale ja zawsze mam odwrotnie. To wegetarianie/weganie wychwalaja pod niebiosa swoją dietę i atakuja "mięsożerców". Cieszę się jednak, ze są ludzie ze zdrowym podejsciem w tym temacie...tak jak autorka topic'a
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
phill

PostWysłany: 22-03-2006 16:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czytajac ww artykul - fragment o znacznym wzroscie wartosi rynku 'zywieniowego'

..

jakis czas temu okazalo sie ze dieta nisko tluszczowa (wszystkie produkty serii light, itp itd) jest tak naprawde bajką - czyli - paredziesiat koncernow zarabiajacych na nas i przez mniej wiecej 40 lat (bo tak datuje sie mniej wiecej wynalezienie diety nisko cukrowo-kaloryczno-tluszczowej) wciskalo nam kit - a w gre wchodzi tu ogromna kasa

oby w przypadku weganizmu czy wegetarianizmu nie wyszlo kiedys jakies szydlo z worka
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Hyde Park Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4

Skocz do: