hidden hidden hidden hidden

20-11-2010 Respecta Sound @ Tuba Bar, Kraków

Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
anik82Dołączył: 28 Lut 2010
Posty: 145

PostWysłany: 15-11-2010 19:15    Temat postu: 20-11-2010 Respecta Sound @ Tuba Bar, Kraków Odpowiedz z cytatem


zaprasza na

Respecta Sound

Kru wystąpi w TUBA BAR składzie:

-Playaman
-Mono
-Kwazar
-Cheeba Mc / vocalBilety:
Do 16 listopada 12 PLN od 16 listopada i w dniu imprezy 15 PLN

W dniu imprezy od 21:00 do 22:00 duże piwo 4 PLN, sponsor - STUDENCKIE ŻYCIE


start: 21:00

Respecta Sound powstało w 2004 roku aktualny skład to:

Playaman – dj / promotor
Mono – dj / promotor
Kwazar – dj / producent / promotor
Cheeba – Mc / vocal
Jah_LapTop – wizualizacje / selector / grafik
Hurden Husket - wizualizacje / grafik
wiseGirl – promo / media


Ich ulubione gatunki muzyczne to:

jungle / ragga jungle / mash up
drum`n`bass / ragga d`n`b
breakz / experimental
reggae / ragga / dancehall
dubstep / grime
jazzy beats

Współpracują miedzy innymi z Karrot Komando (jedna z największych polskich agencji koncertowo-wydawniczych) Absurd Squad (jedna z największych polskich klubowych agencji bookingowych) oraz z organizatorami jednych z największych polskich festiwali (Audioriver, Reggaeland, Ostróda Reggae Festiwal, OneLove, Unsound + inne)
oraz z Red Bull Music Akademią


Respecta Kru -

kolektyw DJsko-przyjacielsko-producencki działający nieprzerwanie, choć w zmiennym składzie od 2004roku. Założony przez DJów Playamana i Mellow Yakuzę jako przykrywka do grania i głośnych jungle’owych imprez, szybko przerodził się w instytucję skupiającą sklep winylowy online oraz aktywną grupę promotorów brzmienia. Ponoszą oni odpowiedzialność za cykl Junglizm is Massive, dzięki któremu promocja nurtu nabrała rozpędu w kraju nad Wisłą. Dzięki Playamanowi i Spółce jungle na stałe zagościło w klubowych podziemiach. Częste wizyty takich artystów jak Aaron Spectre (US), Bong Ra (NL), Enduser,(USA), Shitmat (UK), Twinhooker & Paulie Walnuts (USA), Tester (USA), Debaser (KAN), Mz Revolution (Kan), R:Cola (KAN), U-ome (USA), RAW aka 6Blocc (USA), General Malice (USA), Tricky D (DE), cykl Junglizm Spring Meeting i Junglizm Winter Meetingi pokazały, że jak mawia wielki guru polskiej radiofonii –Trzeba siać!
Przełomowym wydarzeniem było połączenie sił Respecty z kanadyjskim producentem R: Colą [Jungle - X // Royal Crown], który uznając członków kolektywu za swoich „warriors" zlecił dopilnowanie rozwoju rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Rok 2006 przyniósł zmiany. Z Respecta Kru odchodzi Mellow Yakuza. Playaman ojciec założyciel składu zaprasza do współpracy wojowników z Warszawy i Łodzi. Obecnie skład współtworzą Playaman oraz: warszawski DJ i producent, finalista Red Bull Music Academy, inżynier dźwięku - Kwazar i łódzki weteran sceny dnb, DJ, grafik, flashdeveloper - Mono. Skład regularnie wspiera krzykacz MC „Więcej ognia” Cheeba (EastWest Rockers) oraz kolektyw VJski : Visual Support (Hurden Husket i Jah Lap Top). Rok 2008 to kolejna rewolucja. Respecta jednoczy siły z kultowym Karrot Kommando, z którym współpracuje przy imprezach i wybranych produkcjach.
Kolejny rok to kolejne wyzwania. W okresie letnim, po raz trzeci, Respecta Kru w całości organizuje namiot sound systemowy na festiwalu Reggaeland w Płocku. Gwiazdami głównymi byli słynny nawijacz Daddy Freddy (UK) oraz towarzyszący mu Dj Terry T reprezentujący znany junglowy label Knowledge and Wisdom. Koniec roku to realizacja jednego z top bookingów sceny Jungle, czyli na zaproszenie Respecta Booking Agency wizyta w krakowskich Krzysztoforach niekwestionowanego weterana sceny – Congo Natty aka Rebel MC. Na mikrofonie wspierał go równie znany MC – To Cat (UK), m.in. zwycięzca kilku MC of the Year na Wyspach Brytyjskich. Koniec roku to również odpalenie nowej oficjalnej strony kru, czyli www.respecta.org
Połowa roku 2010 odbyła się premiera pierwszego oficjalnego wydawnictwa - Respecta Records (RSPCT001CD). Na płycie CD znalazły się produkcje Respecta Kru oraz zaprzyjaźnionych artystów. Już na jesień 2010 ukaże się kolejne wydawnictwo Respecta Records 002CD, oraz sub label w wersji winylowej o nazwie Amen Faktory. Stay Tuned!!

BIOS:

Dj Playaman

Playaman swoją przygodę z dekami zaczął w roku 1997. W roku 1999 wraz z djem Tukomą założyli Junglizm Ragga Crew (JRC), które miało na celu promocję muzyki jungle i wszystkiego co z nią związane. Lata 2000-2002 to dwuletni pobyt w Holandii (Den Haag), gdzie wraz z lokalną ekipą o7o Crew organizowali imprezy klubowe oraz na squotach. Kolejne lata to ciężka praca nad promocją junglowych brzmień w swoim kraju. W tym czasie razem z djem Mellow Yakuzo zakładają Respecta Kru. Rok później w krakowskim klubie Roentgen pod szyldem Respecta Kru rusza cykl imprez „Junglizm is Massive” (2004-2007), w którym na przestrzni kilkunastu edycji zagrali czołowi światowi artyści nurtu, m.in.: Bong Ra (NL), Shitmat (UK), Debaser (KAN), U-Ome (USA), Enduser (USA), Aaron Spectre (USA), Rcola (KAN), Mz. Revolution (KAN), Med Dem Sound (USA), Tester (USA), General Malice (USA), R.A.W aka Bboy3000 (USA) i inni. W 2005 roku szeregi Respecta Kru zasilają dj Mono, dj Kwazar, mc Cheeba oraz dwóch vj`i Jah LpTop oraz Hurden Husket. Nieustannie od strony medialno/promocyjnej ekipę wspiera wiseGirl. Rok 2005 to również okres, kiedy z inicjatywy Playamana rusza Respecta Records Store, internetowy sklep z winylami, specjalizujący się w połamanych, undergroundowych brzmieniach. Kolejne lata to nieustające podróże oraz promocja junglowych klimatów, wiele zagranych imprez w polsce i za granicą. Kolejnym przełomowym okresem okazał się rok 2008. Po raz pierwszy w polskiej historii reggae festiwali, udało się uruchomić pod szyldem Respecta Kru, oficjalną scenę z muzyką jungle oraz dubstep. I to od razu na dwóch największych polskich festiwalach, Reggaeland w Płocku oraz Ostróda Reggae Festiwal. Głównymi gwiazdami byli: MC DemolitionMan, Souljah, Rcola, Tricky D. Działania te zostały bardzo dobrze ocenione przez głównych organizatorów oraz muzyczne media. Końcówka 2008 roku była bardzo pracowita dla Playamana oraz całej ekipy Respecty: ogólnopolski Jungle Kingdom tour w kooperacji z najlepszymi polskimi reggae nawijaczami (Junior Stress, Bob One, Cheeba, Pablopavo) oraz andrzejkowa impreza z udziałem sław muzyki jungle: dj Terry T (UK) oraz Tenor Fly (UK). Rok 2009 i 2010 to kolejne działania promotorskie na festiwalu Reggaeland z takimi gwiazdami mikrofonu jak Daddy Freddy (UK) czy General Levy (UK). W 2009 roku na kolejną edycję cyklu Jungle Kingdom został zaproszony niekwestionowany weteran sceny jungle, Congo Natty aka Rebel MC w towarzystwie MC Top Cat`a na mikrofonie.
W połowie 2010 Playaman wraz z całą ekipą wydają pod szyldem Respecta Records swój własny materiał (Respecta Records 001CD), gdzie dodatkowo promują innych polskich artystów polskiej „basowo-połamanej” sceny.

WYBRANE IMPREZY : Dj Playaman
Eye-D, Aaron Spectre, General Malice, Bong Ra, RCola, Mad Dem Sound, Tester, Krzysztof Dziedzic (Freestyle Drummer Proj.), R.A.W aka Bboy3000, Reggaeland Festiwal, Ostróda Reggae Festiwal,Dj Mono

Jako jeden ze 100 najlepszych DJ-i w Polsce / magazyn Laif / od 14 lat angażuje się w polską scenę muzyki klubowej. Prezentował w swojej karierze prawie każdy gatunek światowego broken beatz. Obecnie muzycznie nie zamyka się w jednym nurcie, cały czas kombinuje – miesza konwencje, tempa i gatunki. Nie lubi nudnych przejść, mdłych setów i dentysty.
Grywa w całej Polsce od morza do Tatr – na imprezach klubowych, filmowych, sportowych ( m. in. Miller Fresh, Festiwal NuJazzu i Funku, Basketmania, BeachSoccer Tour, Red Bull Kapsel Trophy ). Rozwija się nadal poprzez współpracę z muzykami, producentami i wokalistami. Poszukując różnych form trafił do austriackiego PE!Music, łódzkiej Kliniki Pozytywnych Wibracji i Burning Lion Kolektive, krakowskiego Slow Motion Project. Jest rezydentem zakopiańskiego Ampstronga, krakowskiego CLUB07 i łódzkich klubów, często usłyszeć go można w RadioBIS w audycji Beatblender i łódzkim Nocnym Transie. Od 7 lat zaangażowany mocno w branżę muzyczno-klubową jako grafik – autor wielu znanych plakatów i wydawnictw klubowych i twórca I Międzynarodowej Wystawy Plakatu Klubowego www.partyprint.pl.
Zagrał na setkach imprez gdzie supportował m.in. Freestylers, Dub Pistols, Andy C, Hype, Hardfloor, Dark Globe, Josh Wink, Urszulę Dudziak, Drummatic Twins czy DJ Zinca, BSE.
Rok 2006 przyniósł także dwie wizyty do Niemiec na EssenStadt Festiwal i do berlińskiego klubu Icon na imprezę z serii Recycle u boku Black Sun Empire. W 2007 zagościł jako stały skład w RESPECTA KRU co umożliwiło mu eksplorację tematów junglowych w Polsce i Europie.

WYBRANE IMPREZY : Dj Mono
Freestylers, Dub Pistols, Andy C, Hype, Hardfloor, Dark Globe, Josh Wink, Urszula Dudziak, Drummatic Twins, DJ Zinc, Bleck Sun Empire, EssenStadt Festiwal, Reggaeland Festiwal, Ostróda Reggae FestiwalDj Kwazar

Od kiedy w 2000 roku za pośrednictwem Radiostacji, na której terenie i antenie działał przez kolejne trzy lata wyszła na jaw jego muzyczna pasja, przemierzył imprezową Polskę wzdłuż i wszerz. Od 2005 roku współpracował z Radiem BiS. Jego gust muzyczny ewoluował. Pierwsze DJskie kroki stawiał na scenie drum’n’bass, obecnie w swoich setach i produkcjach nie uznaje granic. Zaskakuje publiczność eklektyczną mieszanką funk’u, old school’u, reggae, dancehall’u, liquid ganja dnb/jungle, wicked reggae blends vs mash up & barman breaks w tempie 130-200 bpm. Mówi, że lubi melodie, na imprezach „robi światło”. Jego energetyczne sety nie pozwalają ustać w miejscu. Grał z takimi sławami jak MJ Cole, Makoto, London Electricity Live z MC Staminą, Danny Byrd, Paul B, Nookie, Utah Jazz czy R Cola. Przez lata jako Bassbrigade współgrał ze Swimem. Jest główną siłą napędową dorocznego wiosennego spotkania jung listów. Niedawno dołączył do jungle’owego Respecta Kru. Doskonale odnajduje się również w towarzystwie sound systemowym – co udowadnia stałą obecnością na kultowych czwartkowych imprezach w warszawskim klubie Punkt, organizowanych przez Zjednoczenie SS. Coraz więcej produkuje. Tylko w tym roku przemixował numery Smolika, Masali , czy The Banglers… Jego wersje utworów Vavamuffin i East West Rockers zostaną niebawem wydane. Przygotowuje się do studiów na wydziale realizacji dźwięku w warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji.

WYBRANE IMPREZY : Dj Kwazar
MJ Cole, Makoto, London Electricity Live + MC Stamina, Danny Byrd, Paul B, Nookie, Utah Jazz, Rcola, Red Bull Music Academy 2008, Reggaeland Festiwal, Ostróda Reggae Festiwal


Mc CHEEBA

Mc, Singjay od kilku lat w stałym składzie ekipy Respecta.
Od połowy lat 90 tych aktywny działacz opolskiej „połamanej” sceny klubowej, głównie w roli Mc. Współzałożyciel znanej z licznych imprez, ekipy promującej drum,n,bass – Tru Kru.
Pod koniec lat dziewięćdziesiątych coraz częściej bierze udział w projektach reggae i dub (Tabu Duby z Jarexem, EMZ Soundsystem – nagrania na Dub out of Poland).

Od końca 2003 wokalista i Mc znanego polskiego sound systemu - East West Rockers. W 2005 wychodzi ich pierwsza studyjna płyta „Ciężkie czasy”, rok 2008 to wydanie drugiej płyty „Jedyna broń”. Po drodze nagrywał z wieloma polskimi i zagranicznymi artystami, poruszając się w różnych gatunkach muzycznych, takich jak hip hop, 2step czy właśnie jungle.
Doświadczenie Cheeby na scenie, niespożyta energia oraz wieczna zajawka na brzmienia reggae/jungle są gwarancją dobrego kontaktu z publiką i „ognia” na imprezie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Tu też może być ciekawie

26-02-2011 Tubylcy/ostatnia biba w Tubie @ Tuba Bar, Kraków
10-11-2010 Urban Takeover 3 Dj APHRODITE@ Tuba Bar
08-10-2011 All Good Friends! B-day - Rekonstrukcja Zdarzeń |INQ|
05-02-2011 House night @ Tuba Bar, Kraków
06-11-2010 CYCKI PRZYSZŁY VOL.3 @ HDS /trn/


Powered by phpBB 2.8a © 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i dalej, dalej... phpBB Group i reszta