hidden hidden hidden hidden

24-09-2010 SOUND OF INDUSTRY open-air @Wodzisław Śląski

Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
soundofindustryDołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: 10-09-2010 8:33    Temat postu: 24-09-2010 SOUND OF INDUSTRY open-air @Wodzisław Śląski Odpowiedz z cytatem

...SOUND OF INDUSTRY open-air...

24/09/2010
Dj's:

ANGELO MIKE
/ sentence/ www.angelomike.com
www.myspace.com/angelomikemusic

JAKUB RENE KOSIK / producer/ live-act / remixer /
www.myspace.com/jakubrenekosik

MARTIN GREDNER / fabric.cz / radio helax /

ANN-D / numer01 /

AER
/ unitedbadflow /

MARTIN BLAIRE
/ numer01 /

SIBI / inq.pl /

DAVE'O / numer01 /


VJ (...)Start: 21:00
Stop: 6:00

Wstęp: 15zł


Wodzisław Śląski oś.1 Maja BYŁY TEREN KWK 1 MAJA


NAMIOT W KTÓRYM ODBĘDZIE SIĘ IMPREZA BĘDZIE OGRZEWANY
SoundOfIndustry@o2.pl


Ostatnio zmieniony przez soundofindustry dnia 17-09-2010 9:36, w całości zmieniany 4 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soundofindustryDołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: 13-09-2010 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Angelo Mike

"Gram dla ludzi, i tylko z myślą o nich...

Początki:


Ogromna Energia! Z tym niewątpliwie Jarek się urodził i - co najważniejsze - urodził się z chęcią przekazania tej energii innym. Swoją misję rozpoczął w 1995 roku od grania detroit techno z wytwórni takich jak KMS, Transmat czy UR, aby w roku 1998 zainteresować się amerykańskim house'm i przyjąć nick, pod którym występuje do dzisiaj: ANGELO MIKE. Żyjąc według zasady "kto się nie rozwija, ten w rzeczywistości się cofa", zajął się również działalnością promotorską. Owocem jego wysiłków organizatorskich były imprezy klubowe na południu kraju, na których grała ówczesna elita polskiej sceny elektronicznej.

Wraz z sukcesami promotorskimi przyszły szanse zaprezentowania się szerszej publiczności. Podczas podróży po Polsce grał w większości klubów a wrażenie, jakie po sobie w tych miejscach zostawiał było tak duże, że regularne występy "na wyjeździe" nikogo już nie dziwiły. Nieustanny Jarka doprowadził go do zakwalifikowania do konkursu dj'ów na łódzkiej Paradzie Wolności [1998] co przyczyniło się do faktu, iż przez kolejne miesiące nadawał ton południowej scenie klubowej.

Teraz:


Po latach intensywnej pracy w 2001 roku Angelo Mike postanawia przenieść się do Warszawy. Tu przed nim oraz jego agencją SENTENCE otworzyły się ogromne szanse na rozwój kultury klubowej. W zadziwiająco krótkim czasie zjednał sobie rzesze nie tylko klubowiczów, ale również dj'ów i promotorów. Lista sław, z jakimi grał, poszerzyła się o takie nazwiska jak Tiësto, Paul van Dyk, Sasha, Mauro Picotto, Richie Hawtin, Ferry Corsten czy Danny Howelles.

Te trzy ostatnie lata to również czas częstych podróży Jarka. Począwszy od Kołobrzegu, poprzez Olsztyn aż po Katowice, grając zdobywał sobie uznanie klubowiczów. Następnie przyszły upragnione wyjazdy za granicę - Czechy, Słowacja, Rosja, Niemcy, Austria a nawet Malta, gdzie grał na ogromnych festiwalach jak Creamfields czy też w klubach, gdzie gra jego za każdym razem wywoływała sporą sensację.

Popularność Angelo Mike'a znalazła swoje odbicie również w mediach. Czytelnicy magazynu Laif obdarzyli go tytułem - "Najlepszy Dj 2002, 2003" oraz "Najlepszy Dj 2004". W zeszłym roku jako pierwszy Polak zagrał na legendarnym już Mayday w Dortmundzie na głównej scenie z całą plejadą światowych dj'ów oraz na festiwalu Soundtropolis pod Berlinem. Jak dotąd gościł również na festiwalach Creamfields (Praga, Czechy) oraz Nature One (Pydna, Niemcy). Ostatnio zachwycił nas swoimi setami na Mayday Prototypes 2005 oraz Tiesto CEET 2005 we wrocławskiej Hali ludowej. Obecnie skupiony jest na pracy w studio nad kolejnymi autorskimi wydawnictwami, a w międzyczasie jego agencja Sentence, skupiająca elitę polskich artystów muzyki elektronicznej, organizuje imprezy mające za zadanie przybliżyć polskiej publiczności dobrej jakości trance oraz melodyjny progressive.

Muzyka:

Angelo Mike niemal czyta w myślach bawiących się na parkiecie ludzi. Dokładnie wie czego oczekują i daje im to ze wspaniałym wyczuciem. Muzykę, jaką obecnie prezentuje to połączenie trance'u i progressive z niewielką domieszką techno. Scalenie tych stylów daje mieszankę wybuchową.
SoundOfIndustry@o2.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soundofindustryDołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: 15-09-2010 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakub Rene Kosik zabawę z muzyką rozpoczął będąc jeszcze dzieckiem, w 1991 roku. Wtedy to poznał słynnego amigowego, software-owego trackera Sound Tracker i zaczął tworzyć swoje pierwsze elektroniczne dźwięki. Z dnia na dzień to niepozorne hobby zaczęło przerastać się w coraz bardziej czasochłonne zajęcie
. Głównym źródłem dźwiękowych influencji był wtedy słynny Aminet wraz z jego modułami muzycznymi w stylach techno, rave i d\'n\'b oraz bogatą kolekcją sampli. Po kilku latach poznawania przeróżnych aplikacji dźwiękowych, zabaw z domowej roboty urządzeniami samplującymi, zarówno na komputerach Amiga, PC, jak i Atari, publikowaniu swoich music-disc’ów i modułów zarówno na demoscenie, jak i w wielu komputerowych czasopismach, Jakub skupił się na tworzeniu własnej muzyki od „a” do „z”. Porzucił więc samplowanie i rozpoczął swoją długą podróż w krainę syntezy, generowania brzmień, itp. Wiedzę tę wykorzystał później nie tylko w celu produkowania muzyki i pisania patternów, ale też do tworzenia efektów dźwiękowych oraz jingli, na potrzeby przeróżnych firm, organizacji, etc. W 1997 roku Jakub Rene Kosik zaczął na poważnie zajmować się elektroniczną muzyką taneczną, gdy wybrał się na pierwszą w swoim życiu imprezę
techno. Konfrontacja jego produkcji i wiedzy, którą posiadł dzięki mediom i internetowi z prawdziwym party, gdzie pierwszy raz usłyszał techniczne dźwięki miksowane na żywo z czarnych płyt, była niczym odpalenie dynamitu - wtedy też poznał m.in. DJa Patrisię (Red Bull Music Academy London, projekty Husky oraz Oshibarack). Już po dwóch tygodniach od swojej „pierwszej imprezy” stanął za DJką i zagrał swój pierwszy live-act, przy użyciu rolandowskich syntezatorów i automatów perkusyjnych we wrocławskim klubie Liverpool. W krótkim czasie zakupił kultowego Rolanda Groovebox MC-303 i keyboard Yamaha DJx, a następnie Yamahę RM1x - tym samym całkowicie porzucając komputer PC jako urządzenie do grania live. Objął rezydenturę we wrocławskim klubie Maska, która zaowocowała współpracą z wieloma krajowymi i międzynarodowymi DJami, a to niosło za sobą praktycznie każdy weekend spędzony na imprezie.

Jakub Rene Kosik W 1998 roku nakładem czeskiej wytwórni CDC, Jakub Rene Kosik opublikował swój pierwszy album CD, utrzymany w stylu minimal acid techno – „Meadow 303”. Coraz częściej grywał live-act\'y na imprezach „free-techno”. W 2000 roku opublikował drugi album CD – „Live Acid Sessions” (LeKOS, PL) i - nadal będąc niezrzeszonym w jakiejkolwiek agencji bookingowej - zaczął współpracować z wieloma dolnośląskimi ekipami zajmującymi się organizacją imprez, biorąc w nich czynny udział zarówno od strony muzycznej, jak i organizacyjnej. Rozpoczął też swój własny projekt „I have my own space” - imprezy, z których całkowity przychód przeznaczony był na cele charytatywne, m.in. Dom Małego Dziecka nr 1 we Wrocławiu. Na tychże wydarzeniach, Jakub bił swoje własne rekordy, grając ponad 8 godzinne live-act\'y, bez jakiejkolwiek przerwy i bez użycia sampli. Kolejne lata obfitowały w wiele imprez na terenie Polski, w tym również tzw. „teknivali”, a lista klubów, w których zaprezentował swoje dźwięki przekroczyła liczbę 100. Pomimo różnych prób utworzenia kolektywów DJskich, jak Acid Sounds of Wroclaw, czy CLITPunisher, Jakub Rene Kosik nadal pozostawał niezrzeszony i występując pod pseudonimem JaQbIP, bombardował scenę techno swoją interpretacją hard & acid techno. W międzyczasie tworzył wiele produkcji oscylujących wśród innych gatunków muzycznych, jak d\'n\'b, house, techno, czy downtempo ambient - wiele z tych kawałków zostało wykorzystanych m.in. jako ścieżki dźwiękowe do filmów. Ilość jego gotowych produkcji sięgnęła ok. 500 utworów, z czego ok. 60 zostało mu wykradzionych z samochodu na tzw. „płytach-matkach”, podczas jednej z imprez – artysta do dziś rozpoznaje wiele elementów z tych materiałów w produkcjach, które ukazują się w wielu źródłach.

Jakub Rene Kosik Pod koniec 2003 roku Jakub Rene Kosik został zaproszony przez najbardziej popularnego w Polsce DJa hard techno (wg magazynu Laif) – Grooveliker’a, do zagrania na imprezie Mixologia w klubie Nova Lokomotywa w Warszawie (m.in. z Chris’em Liebing’iem), a po kilkunastu dniach od tego wydarzenia otrzymał propozycję akcesu do jednej z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce agencji bookingowych - City Beats, agencji, która jako jedyna sprowadziła do Polski tak wielu zagranicznych artystów. Przyjęcie tego akcesu całkowicie odmieniło dotychczasową drogę muzyczną Kosika i otworzyło przed nim olbrzymie możliwości rozwoju. W połowie 2004 roku, Jakub zrezygnował z grania live-act\'ów pod pseudonimem JaQbIP, i jako Jakub Rene Kosik wkroczył niejako „na nowo” na scenę techno, rozszerzając tym samym swoje horyzonty muzyczne - oprócz hard acid experimental techno, zaczął grywać również tech-house, progressive, techno, itp. Rozpoczął „samonaukę” tajników masteringu, a następnie zaprosił do swojego obszernego już studio
Grooveliker’a, by wraz z nim rozpocząć produkcję kawałków na światowym poziomie. Po krótkim czasie produkcje te - zarówno tworzone samodzielnie, jak i w koprodukcji z Grooveliker’em - wpadły w ucho takim artystom, jak DJ Preach, DJ Emerson, Asem Shama, Henry Cullen aka D.A.V.E. the Drummer, Alex Flatner, Martyn Hare, Rafael Araujo, Andy Slate, Tomcraft, Dirty Bass. Duet Grooveliker & Jakub Rene Kosik otrzymał do dnia dzisiejszego kilka propozycji kontraktowych od największych wytwórni techno i tech-house świata.
SoundOfIndustry@o2.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soundofindustryDołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: 16-09-2010 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

.:: SIBI ::.
Po raz pierwszy z muzyką elektroniczną spotkał się już na początku lat dziewięćdziesiątych kiedy to w jego ręce trafiły kasety magnetofonowe z kawałkami Kathy Sledge, Dave'a Seamana i Frankiego Knuclersa. Po ich przesłuchaniu od razu wiedział że jest to to czego szuka. W 1997r. poznał Dj'a Analogza, który zaszczepił w nim miłość do winyli i drum'n'bass i tak rozpoczęła się przygoda z graniem. Początki były bardzo trudne imprezy organizowane w garażach, domach działkowca lub stołówkach nadających się bardziej na party weselne niż klubowe nie przyciągały zbyt dużej publiki, problemy z kupnem dobrej muzyki na winylu oraz niskie fundusze wyciągane z grania nie pozwalały na dalszy rozwój i zniechęciły go do kontynuowania swojego hobby. Dopiero na początku 2004 z pomocą przyjaciół wraca z powrotem za konsolę i od razu zostaje rzucony na głęboką wodę biorąc udział w poważnych imprezach na Śląsku. Od tamtego czasu zagrał u boku wielu znaczących postaci rodzimej sceny klubowej i nie tylko na terenie całego kraju. Nie lubi szufladkować muzyki i dlatego swoją nutę określa jako elektroniczne brzmienia z dużą dawką funkującego basu. Cały czas pracuje nad swoją produkcją a jego marzeniem a zarazem celem jest wydanie własnego kawałka na winylu i zagranie go na którejś z imprez.
SoundOfIndustry@o2.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soundofindustryDołączył: 10 Wrz 2010
Posty: 5
Skąd: Wodzisław Śląski

PostWysłany: 20-09-2010 22:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...ANN-D...
Ania /1987/ ambitna i energiczna dziewczyna ze śląska, od mlodosci interesowala sie muzyka rozrywkowa. Dawniej grała melodyjny house, który zawsze wywolywał usmiech na jej twarzy, miedzy innymi funky, vocal, club house, lecz z biegiem czasu jej gusta uległy zmianie, mimo iż dalej jest otwarta na wszelakie gatunki muzyczne. Obecnie w jej setach mozna uslyszec bardziej progressywne brzmienia jak i tech-house, minimal oraz techno! Obecnie współpracuje z agencją bookingową /FTB/Dj-Booking/ ,stowarzyszeniem "Dla Was Warto" oraz organizuje techniczne imprezy w klubie numer01 w Wodzisławiu Śląskim, gdzie również jest rezydentką. W roku 2009 miała okazje zagrać na scenie red tent /Electrocity/.
SoundOfIndustry@o2.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
AerDołączył: 23 Sie 2009
Posty: 579
Skąd: UnitedBadFlow

PostWysłany: 22-09-2010 7:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.nowiny.pl/artykul.php?a=show_art&ida=64235


https://www.facebook.com/unitedbadflow
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Tu też może być ciekawie

05-02-2011 BEAT me BACK @ numer01 / Wodzisław Śląski
25-04-2011 Wet Monday with MARTIN GREDNER /fabric/ostrawa @ numer01/ Wodzisław Śląski
26-03-2011 Animated Step @ numer01 / Wodzisław Śląski


Powered by phpBB 2.8a © 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i dalej, dalej... phpBB Group i reszta