hidden hidden hidden hidden

06-02-2010 | REGGAE CHAMPIONS v.3 @ Krzysztofory/Krk (duza sala)

Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
playamanDołączył: 07 Paź 2003
Posty: 287

PostWysłany: 27-01-2010 20:29    Temat postu: 06-02-2010 | REGGAE CHAMPIONS v.3 @ Krzysztofory/Krk (duza s Odpowiedz z cytatem

REGGAE CHAMPIONS v.3
!!Marleyki Edycja!!6 Luty to ważna data dla wszystkich miłośników muzyki reggae - 65 rocznica urodzin Roberta Nesty Marleyai 21 rocznica śmierci Kinga Tubbyego to dwa święta, które uczcić chcemy razem z wami specjalną muzyczną ucztą.

Mamy wielką przyjemność zaprezentować Wam kolejną, lecz jakże wyjątkową edycję Reggae Champions. 8 godzin muzyki a najlepszym stylu dla wszystkich fanów klasycznego reggae jak i nowego jamajskiego i polskiego dancehallu.
Nie zapominamy takżę o fanach hip-hopu, którego tym razem będzie wyjątkowo dużo.
Największą atrakcją wieczoru będzie Rahim aka Straho, znany przede wszystkim z legendarnego hip-hopowego składu Paktofonika. Z tej wyjątkowej okazji Rahim nawinie na podkładach reggae w klasycznej soundsystemowej konwencji z dzwiękami syren, mnóstwem pullupów i całą masą ognia !
Kolejną gwiazdą wieczoru będzie Grizzlee doskonale znany z najpopularniejszego w Polsce reggae/dancehallowego składu Eastwest Rockers. Grizzlee uraczy was zarówno utworami z repertuaru Eastwest, jak i zupełnie świeżymi numerami, które ukażą się wiosną na jego solowym mixtapie.
Ponadto zaprezentuje się nowy projekt soundsystemowy Say Yardee powstały z sosnowieckich składów Say Something oraz Yardee.
Prócz dwu selektorów (Dr Love i Mariano) oraz akustyka (Młody), w Say Yardee usłyszeć można dwoje wokalistów - znanych z Natural Mystic Gabi i Keen Kinka.
Swoje wokalne umiejętności zaprezentują także dobrze wam znani z krakowskich imprez nawijacze Machajus, Szpaku i Breff. O muzyczne zaplecze zadbają krakowscy DJe - Kfjatek (Revolda Sound) i Jah Laptop (Eastwest Sound) oraz tajemniczy gość specjalny.

-------------------------------------------------------

Krakow // Klub Krzysztofory
ul. Szczepańska 2
Data: 06.02.2010
Start: 22.00
Wjazd:
15 pln - przedsprzedaz (w klubie)
20 pln - w dniu imprezy


-------------------------------------------------------

info o artystach:

RAHIM
Karierę rozpoczął w 1995r. wraz z zespołem 3-X-Klan, z którym zadebitował na “Księdze tajemniczej” Kalibra44, a w 97r. wydał album “Dom pełen drzwi”. Następnie uczestniczył w spontanicznych projektach eRKa i MZD.
W 1998r. połączł swe siły z Magikiem (ex. K44) oraz Fokusem (ex. Kwadrat Skład) i po 2 latach światło dzienne ujrzał ich album “Kinematografia” sygnowany nazwą Paktofonika.
Album ten zdobył wiele wyróżnień i nagród, a najważniejsze to: Złota Płyta, Fryderyk, As Empiku, Magazynek oraz nominacja do Paszportu Polityki!
Rok po premierze pierwszego LP Paktofoniki zajął się współprodukcją Pijanych Powietrzem, czego efekt to “Zawieszeni w czasie i przestrzeni”, który otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii hip-hop/rap.
Następnie podjął się wyprodukowania ostatniej płyty PeeFKi o tytule “Archiwum Kinematografii”, co czynił równolegle z tworzeniem swego producenckiego debiutu pod nazwą “Experyment: PSYHO”. Obie płyty trafiły na rynek w 2002r. Rok później wraz z Fokusem zagrali ostatni koncert Paktofoniki w katowickim „Spodku”, gdzie zgromadzili ponad 5.000 publiczność. Rozwiązanie zespołu spowodowało automatyczne przekształcenie się w Pokahontaz. Okres 2003-2005 spędził na koncertach w kraju, Europie i w USA.
W 2004r. otworzył wraz z Miuosh’em studio nagrań MaxFloStudio, będące kontynuacją domowego miejsca nagrywek Paktofoniki.
Dnia 2 kwietnia 2005r. światło dzienne ujrzał album „Receptura” sygnowany nazwą Pokahontaz, którego producentem wykonawczym był właśnie Straho. Krążek ten od dnia premiery opanował listy sprzedaży i przez kilka miesięcy z nich nie schodził.
Rah w przerwach między koncertami PKHZ, zajmował się produkcją debiutanckiego składu Projektor. Dokładnie rok po premierze „Receptury”, do sklepów trafia album „Miraż” w 95% wyprodukowany przez Straho i wydany nakładem nowopowstałej wytwórni MaxFloRec.
Jesienią 2007r. wychodzą na świat 2 albumy sygnowane jego ksywą. Pierwszy to kolaboracja z liderem Kanału Audytywnego – L.U.C i ich album o nazwie “Homoxymoronomatura”, nominowany do nagrody Fryderyk 2008. Drugi to kolejny albym producencki p.t. “DynamoL”, na którym pojawili się zaprzyjaźnieni MC’s Rahima.
Wiosną 2008r. komponuje kilka utworów na soundtrack do nowego filmu Magdy Piekorz p.t. “Senność”. Za ten rok zostaje uhonorowany nagrodą Mikołowianin Roku.
Obecnie zajmuje się prowadzeniem wydawnictwa i promowaniem młodych talentów. Aktualnie pracuje nad swoim solowym album. O sczegółach powstawania tego albumu możecie przeczytać na stronie www.straho.com.

GRIZZLEE:

Wokalista sound systemu EastWest Rockers oraz zespołu Managga. Na scenie reggae od 1997, kiedy to wraz z Grzelą założył pierwszy zespół o nazwie Africonnect. Rozpad Africonnect to zarazem początek historii EastWest Rockers, kiedy to Grizzlee spotyka w Ostródzie kube1200. Chwilę później pojawia się Cheeba, Bzq oraz Jah_Laptop i w takim składzie grają pierwsze imprezy w Opolu i okolicach. Po pierwszych występach na dużych festiwalach przyszedł czas na "Polski Ogień", składankę najlepszych nawijaczy w kraju wyprodukowaną przez znakomitego producenta Pionear'a z wytwórni Germaican. W międzyczasie, po spotkaniu Grizzliego i Ras Luty następuje połączenie sił EWR & Ras Luta czego efektem jest debiutancka płyta EastWest Rockers - "Ciężkie Czasy" wydana w 2006. W 2007 roku Grizzlee wraz ze znakomitymi muzykami Tumbao, na czele z Gienią wchodzą do studia by zarejestrować krążek "Czaj Czaj" zespołu Managga. Obie płyty zostały wydane nakładem Karrot komando. Niedługo później zaczyna koncertować z Jamalem jako 3 wokalista składu.
Po wielu miesiącach tułaczki koncertowej zaczyna się praca nad drugą płytą Jamala. Równolegle
z ukazaniem się płyty "Urban Discoteque" następuje moment rozpoczęcia prac nad drugim albumem EastWest Rockers - "Jedyna Broń", która ukazała się 20 grudnia 2008. Zaraz po wydaniu tej płyty Grizulla opuszcza zespół Jamal, by poświecić się pracy z EWR oraz komponowaniu materiału na swój solowy album. Pierwsze kompozycje wskazują na odejście Grizzliego od reggae w stronę bardziej eksperymentalnych brzmień. Obecnie zajmuje się prowadzeniem wydawnictwa i promowaniem młodych talentów, a w wolnym czasie pracuje nad pierwszym solowym albumem oraz mixtapem, który ukaże się wiosną 2010.

www.eastwestrockers.com

SAY YARDEE:

Say Yardee to projekt złożony z osób grających „na codzień” w sosnowieckich sound systemach: Say Something oraz Yardee - z kombinacji tych nazw powstała nowa.
Wszystko zaczęło się przed ich wspólnym koncertem 5 grudnia 2009 roku, kiedy to na próbach okazało się, że głosy Gabi oraz Kinka bardzo się uzupełniają. Również sama impreza wypadła rewelacyjnie, więc postanowiono kontynuować współpracę. Stworzony został wspólny materiał, który wraz z selekcją w stylu reggae, ska, rocksteady, digital dancehall prezentowany jest na imprezach.

w skład projektu wchodzą:

Gabi (Gabriela Budzianowska)
- wokalistka zespołu Natural Mystic, Yardee Soundystem oraz Ziggie Piggie. Od wielu lat na scenie reggae.
Jej głos usłyszeć można na płytach:
Natural Mystic - "Quasi-Milieu" (2007)
Ziggie Piggie - “Old Songs” (2009)
Keen Kinek (Marcin Kin) - wokalista Say Something Sound oraz od niedawna również Natural Mystic. Bardzo młody i utalentowany student filozofii. Zaskoczył i zafascynował już wielu swoją bogatą gamą możliwości wokalnych. Jego trzeba usłyszeć!
Dr Love (Michał Przyblik) - od zawsze zafascynowany muzyką, od wielu lat aktywny organizator muzycznych imprez i koncertów. Od kwietnia 2003 roku jako Yardee Da Squad podbija alternatywną scenę muzyczną, potwierdza swoje zdolności selektorskie zarówno na imprezach klubowych jak i plenerowych. Współwłaściciel firmy nagłośnieniowej AddSound.
Mariano (Mariusz Piotrowicz) - młody selektor, dj i założyciel sosnowieckiego Say Something. Bardzo skromny.
Młody (Grzegorz Balewski) - akustyk, współwłaściciel firmy nagłośnieniowej AddSound. Odpowiedzialny za dobre nagłośnienie i brzmienie całości.

KFIATEK
- Na scenie soudsystemowej aktywny od 2005 roku, który obecnie udziela sie w kolektywie o nazwie Revolda Sound, gdzie stara sie promować przede wszystkim muzyczne korzenie reggae - rocksteady, ska, roots jak i najnowsze produkcje nurtu dancehall, hip-hop oraz culture reggae. Na swoich imprezach gra każdą odmianę muzyki tanecznej z Karaibów. Głównym kryterium przy doborze płyt, które puszcza jest ich taneczność. Kfjatek selecta miał przyjemność wystąpić na jednej scenie z wieloma artystami, zarówno z Polski jak i zagranicy ,min Tippa Irie,YT,Roots Survial. Wystąpił na jednej imprezie z niemalże cala czołówka polskiej sceny sound systemowej np. RubPulse,Tisztelet,SingleDread, Love Sen-c Music,East West Rockers Mo!Bay Sound,Yardee Da Squad,Libero BroJah i wielu innych, których nie sposób wymienić. Kfjatek grał też na głównych polskich festiwalach min.Ostroda Reggae Festival, Wiosna Reggae, Reggae Pod Strzecha itd.

SZPAK - mc i producent. Pierwsze kroki stawiał w składzie Prelogika razem z TDK. Po dwóch latach zmagań w 2002 pojawiła się ich pierwsza i jak się okazało ostatnia płyta zatytułowana „Myślenia technika”. Ten nielegal, jak i dwa następne solowe projekty „No i po co?” (2003) oraz „Ile jeszcze?”(2005) rozeszły się głównie po znajomych. Do trzeciego podejścia została już zaproszona większa grupa przyjaciół i znajomych, co po półrocznej batalii zaowocowało płytą "DLA MIASTA"(2007). Hip Hop stal się tylko punktem wyjścia. W numerach przewija się dożo funku, reggae i jazzu. Jego fascynacje funkiem można również usłyszeć na ostatnim projekcie "FUNKPLANETA DLA WOLNYCH LUDZI"(2007). Przez te lata Szpaka można było usłyszeć na koncertach w rodzinnym Krakowie, a przede wszystkim w Błędnym Kole na Reggae Night’s, gdzie działa w Bumpin’bass crew wraz z Gangragga, Zawiasem oraz DJ Kaczorem i Szymkiem.

MACHAJUS
- to krakowski MC, ktory juz od wielu lat trafia prosto do serc krakowskich bywalców imprez w stylu rasta. Założyciel krakowskiego Gang Ragga współpracuje również wokalnie z duetem selektorskim Bumpin Bass. Swoja miłość do muzyki i ludzi wyraża wysyłając w eter pozytywne wibracje w jamajskim kolorycie. Zarówno modernrootsowe tematy muzyczne, jak i elementy klasycznego Ska ,to dziedzina w której czuje sie zdecydowanie najlepiej. Dynamiczne flow i śpiewane teksty dodają tylko smaku i charakterystycznego stylu jego twórczości. Na przestrzeni lat brał udział w licznych przedsięwzięciach krajowej sceny reggae, współpracując lub występując u boku najlepszych soundsystemów i artystów tak z kraju i zagranicy.

BREFF - Raper, wokalista i producent muzyczny. Zaczynał w 1998 roku w hip hopowych zespołach Wueste i Bona Fide. Późniejszy okres działalności to współpraca z takimi ekipami jak W Wirze Zdarzeń, Fundamental i Druga Strona Lustra. W różnych konfiguracjach zagrał w kilkudziesięciu koncertach w kraju i za granicą. Od kilku lat działa sam. Efektem tej pracy jest m.in. solowa płyta "Antykwariat" (2007) oraz parę gościnnych udziałów na płytach przyjaciół. Obecnie pracuje nad epką utrzymaną w klimatach reggaowych.

JAHLAPTOP
- od początku istnienia związany z EatsWestRockers oraz jego młodszym bratem EastWestSound jako VJ/selektor/grafik/webamaster. Poza działalnościa w EWR pogrywa jako selektor z wieloma artystami polskiej sceny reggae. Na codzień mieszkaniec Krakowa, tam też czasem widywany w roli selektora na imprezach w krakowskich klubach, w których można usłyszeć muzykę reggae. Od 3 lat działa także w ramach ostatniego walczącego bastionu junglowych żołnierzy czyli RESPECTA.pl. Wraz z DJ Playamanem (Respecta) organizator cyklu Reggae Champions.
www.brokenmusic.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
playamanDołączył: 07 Paź 2003
Posty: 287

PostWysłany: 01-02-2010 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przypominam ze przedsprzedaz biletów na RC3 dostepna jest w Krzysztoforach i trwa max do piatku!!

peace
www.brokenmusic.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Tu też może być ciekawiePowered by phpBB 2.8a © 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i dalej, dalej... phpBB Group i reszta