hidden hidden hidden hidden

09-05-2009 | WARSAW BASS BATTLE : AD!HD vs Chorus | Discrete - Wawa

Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
bizibioDołączył: 12 Lut 2007
Posty: 45

PostWysłany: 05-05-2009 0:47    Temat postu: 09-05-2009 | WARSAW BASS BATTLE : AD!HD vs Chorus | Discrete Odpowiedz z cytatem

AD!HD napisał:
Z przyjemnością zapraszamy na trzecią odsłonę cyklu świeżych warszawskich drum'n'bassowych imprezek


Warsw Bass Battle 3 – Chorus vs AD!HD

9 maja w klubie Discrete odbędzie się trzecia odsłona Warsaw Bass Battle, czyli emocjonujące pojedynki DJskie pomiędzy najaktywniejszymi warszawskimi kolektywami szerzącymi swoją pasję do muzyki drum’n’bass.
Na poprzednich dwóch odsłonach inicjatorzy cyklu, kolektyw AD!HD, gościli Tensionkru oraz Bass Brigade.
W maju będziecie mogli usłyszeć wyśmienitą mieszankę drum’n’bass’owych brzmień serwowanych zarówno przez gospodarzy jak i kolejnych zaproszonych gości – koletyw Chorus.
Możecie spodziewać się ponownie dużej dozy niezapomnianych muzycznych wrażeń.Chorus
Chorus Crew to de facto paczka dobrych kumpli połączonych nie tylko węzłami przyjaźni, ale także w znacznym stopniu węzłami krwi. 5 lat temu, po zorganizowaniu drugiej imprezy pod nazwą Delirium Chorus, zdecydowali się na tę odrobinę formalizmu, jakim było nadanie grupie nazwy. Chcąc obdarzyć koneserów muzyki elektronicznej odrobiną urozmaicenia, urządzali imprezy nie tylko w klubach, ale również w innych nietypowych miejscach, jak squaty, opuszczone fabryki, polany czy lasy. Najbardziej znanym z cykli imprezowych były tzw. Cytadele, które odbywały się w warszawskim Forcie Legionów. Ich ostatnią dużą sprawką jest występ Aphrodite w warszawskim Basenie Artystycznym. Kolektyw rozpoczął od niedawna nowy cykl imprez Stój, bo środa.


AD!HD
Kolektyw DJski działający przede wszystkim na rodzimej, warszawskiej scenie. Poprzez organizację imprez, z pasją promują muzykę drum'n'bass oraz breakbeat. Skład kolektywu tworzą obecnie mi-ka, I/O oraz Name. Nazwa kolektywu zaczęła rozpowszechniać się w 2006, rok po pierwszych wspólnych, pierwszych krokach w organizacji imprez. AD!HD regularnie organizuje imprezy z udziałem polskich DJi i producentów, muzyków, a także artystów zagranicznych.
Obok szeregu jednorazowych wydarzeń muzycznych są organizatorami cyklu imprez noisessence (poświęconemu uznanym międzynarodowym producentom drum'n'bass), Drum'n'beat 44 (na którym przybliżane były sylwetki polskich Dji i producentów dnb i breakz), a także wraz z kolektywem Bass Brigade współorganizują sesję Djsko-instrumentalną Drummin Jammin, na którą do wspólnych improwizacji zapraszają muzyków z całego kraju. Wraz z zespołem Jabba Finasky realizują także ogólnopolski projekt Deathmatch Dark'n'Bass.


:: AR2 (CHORUS)

Ar2, dla przyjaciół po prostu Artur. VJ, promotor i wydawca w jednym. Współtworzy takie projekty jak Chorus, No Comment Records, Puenta. Aktywnie działał również w nieistniejącym już kolektywie Radix Community. Współpracował z wieloma stacjami telewizyjnymi, takimi jak Fashion TV czy MTV Networks. Powszedni natłok zajęć z chęcią odreagowuje w weekendy, ubarwiając rozmaitością ruchomych obrazów co niektóre imprezy. Jego wizualizacje zawierają charakterystyczną mieszankę ruchomej grafiki i video. Układy scalone, słupy wysokiego napięcia, micro i macro natura, ludzie, maszyny, brudy ulicy, a także kontrasty, takie jak szarość dnia w zestawieniu z kolorami życia, to tematyka charakterystyczna dla jego twórczości. Wysoka jakość wykonania, niecodzienne podejście - oto czego można się spodziewać na jego ekranie.


:: BTS (CHORUS)

Pierwszy kontakt z połamanymi dźwiękami miał miejsce w 2003 roku w piwnicy bielańskiej kamienicy, gdzie jego znajomi Cruq i Hoover mieli ustawiony sprzęt DJski. Choć przez długi czas BTS pozostawał obojętny wobec muzyki drum’n’bass, ostatecznie dał się zafascynować tym gatunkiem elektroniki dzięki utworom INSIDE MY SOUL Logistics’a, SOLARIS Chrisa Su i SCORNED Rawthanga. Z czasem jego kolekcja płyt urosła do konkretnych rozmiarów, a on wstąpił w szeregi kolektywu Chorus.
Swoją aktywność w organizowaniu imprez zainicjował podczas rocznego pobytu we Włoszech, gdzie poznał włoskiego DJa i organizatora imprez R.X z the Cogwheelz Project.
Wraz z R.X i VJem MRN organizował cykl eventów pod nazwą FRIDAY´s OK w OKclub w Aviano (Włochy), promujących takie style muzyczne jak drum’n’bass, breakbeat, minimal, dub i itp. W tym samym czasie, w WHITE RABBIT CLUB (Włochy), przyczynił się do stworzenia sali mianowanej the Sprawl, gdzie również nie poprzestawał wraz z kolegami na promowaniu jedynie drum’n’bass, ale i innych nurtów muzyki elektronicznej.
Produkcja muzyki zainteresował sie juz kilka lat temu, tworząc bity hip-hopowe i inne bliżej niezdefiniowane dziwactwa. Jednak brak własnego sprzętu nie pozwalał na zdecydowany postęp artystyczny. Dlatego też, dopiero od niedawna zajął sie regularnym szlifowaniem swojej twórczości, głównie na gruncie muzyki drum’n’bass.
W jego setach można usłyszeć utwory między innymi z takich wytworni jak Timeless, Subtitles, Fokuz, Advanced, Defcom, Hospital, Engine Music, Citrus, Obsessions czy Bass Reject, BSE rec.
Strona DJa -> www.virb.com/bts


:: PIOTRONIK (CHORUS)

Piotronik zainteresował się DJ’owaniem w wieku trzech lat, kiedy to włożył płytę taty The Police na gramofon i zaczął się nią bawić. Płyta odmówiła współpracy po kilku minutach.
15 lat później jako techniczny warszawskiego klubu Centralny Dom Qultury nabierając doświadczenia muzycznego, pracował przy takich gwiazdach światowych scen klubowych jak Afrika Bambaataa, Arrested Development, Dub Pistols, etc. Przez cały ten czas nie mógł się oprzeć chęci znalezienia się po drugiej stronie djki.
Wytrwałość i maniakalne kolekcjonowanie płyt winylowych ( nie cierpi CD) zaowocowały debiutem na wystawie rzemiosł artystycznych Ręką Dzieło’04 . Występował przed takimi gwiazdami jak Freestylers, Visionary Underground, Zion Train oraz współorganizował imprezy spod szyldu Chorus. Lubi praktycznie każdy gatunek muzyczny.
Jego torba zapełnia się stopniowo, poczynając od berlińskiej Elektroniki poprzez Breakbeat, ostatnio drum’n’bass, wreszcie Dubstep… końca nie widać

:: WILIAM(CHORUS)

Michał znany jako dj Wiliam działa w stołecznym kolektywie Chorus Crew.
Swoje gusta muzyczne kształtował zgłębiając znajomość szeroko pojętej elektroniki. Namiętnie wkładając słuchawki na uszy delektował się dźwiękami muzyki słuchanej w stacjach polskich i zagranicznych. Poznawał różne gatunki muzyczne, czerpiąc z nich inspiracje, jednakże najbardziej pochłaniały go minimale, chillout jak i mroczne klimaty drum’n’bass.
Styczność z różnymi gatunkami elektroniki przyczyniła się do upodobania różnorodności styli podczas mixowania – gra lekki, płynny oraz ciężki i połamany drum&bass. Na jego koncie znalazły się takie imprezy jak: Tańce Połamańce, Synkopa, Cytadela, Rękodzieło.


:: NAME (AD!HD)

Od najmłodszych lat interesował się muzyka. Pomimo tego odnalezienie gatunku, który wywołał w nim pełną fascynacje, zajęło jednak trochę czasu. Szkoła muzyczna szybko mu się znudziła. Trochę dłużej trwała nauka gry na gitarze elektrycznej, ale przy braku większego zaangażowania, po kilku latach, również i ten instrument został odrzucony. W życiu otarł się chyba o wszystkie możliwe gatunki muzyczne (o niektórych lepiej nie wspominać), ale dopiero dzięki drum’n’bass odkrył swoja prawdziwa pasję. Do tej fascynacji połamanymi beatami przyczynił się w dużej mierze jego dobry przyjaciel DJ Notion – Londyńczyk, mieszkający kilka lat w Polsce. On też sprowadzał dla Name'a pierwsze płyty odwiedzając od czasu do czasu rodzinne miasto. Od tamtej pory kolekcja czarnych płyt zdążyła osiągnąć znaczne rozmiary. Znaleźć w niej można utwory prawie każdej odmiany d'n'b, dobierane starannie pod katem dużej zawartości energii, której nie da się nie odczuć słuchając jego setów.
Strona DJa -> www.myspace.com/djname_pl

:: I/O (AD!HD)

I/O zaczynał kilka lat temu od grania drum’n’bass to tu, to tam. Pierwsze kroki stawiał za gramofonami warszawskiego klubu New Deep, gdzie w tym czasie swoje korzonki zaczynała zapuszczać ekipa znajomych, nazwana później AD!HD. Mnie więcej trzy lata temu zaczął kierować się w stronę energetycznych, przepełnionych basem breaków i do tej pory takie właśnie tempo i stylistyka najbardziej mu odpowiada. Ostatnio na jego sety składają się kawałki z bardzo różnych gatunków muzyki - poprzez house, electro, garage, dubstep, d'n'b oraz zawsze dominujący breakbeat w najróżniejszych formach. Jego zainteresowania oscylują wokół produkcji muzycznej, jazdy na rowerze, wódki z red bullem i takich tam różnych.
Strona DJa -> www.myspace.com/iopl

:: MI-KA (AD!HD)

DJka, reporterka internetowa i promotorka. Swoją fascynację drum'n'bass rozpoczęła około 1997 roku. Wówczas, urzeczona niezwykle energetycznymi brzmieniami w audycji radiowej postanowiła dogłębniej poznać ten gatunek muzyczny, który tak wiernie odzwierciedlał jej naturę. Przez lata obserwowała lokalną scenę drum'n'bass i odkrywała brzmienia połamanej muzyki. Szeroka znajomość międzynarodowej sceny produkcji, przerodzona w silną fascynację głębokim i mrocznym, syntetycznym basem, zaowocowała pragnieniem aktywnego uczestnictwa w tworzeniu kultury drum'n'bass. Rok 2004 stał się punktem przełomowym, to wtedy zaczęła swoją przygodę z miksowaniem, a rok później po raz pierwszy zagrała w klubie. Do chwili obecnej grała w największych warszawskich klubach, a także w wielu miastach w Polsce. Miała również przyjemność zagrać w Szwajcarii na cyklicznej imprezie o nazwie Drum and Bass Rotation, u boku Impulse (Corrupt Souls) i CybOrc. mi-ka należy do stołecznego kolektywu AD!HD, w którym wspólnie z kolegami organizuje szereg jednorazowych jak i cyklicznych imprez spod znaku drum'n'bass (noisessence, Drummin Jammin, Urban Groove czy projekt Deathmatch Dark'n'Bass). mi-ka należy również do Junglistic Sistaz, międzynarodowego projektu skupiającego kobiety miksujące, produkujące i promujące w prasie drum'n'bass. Lata spędzone na poznawaniu połamanej muzyki ukształtowały wiodący dla niej styl, który najlepiej określić można jako głębokie, syntetczne, przepełnione energią brzmienie - jednakże często podczas grania zaskakuje urozmaiceniem swojego stylu. Oprócz DJingu znana jest także jako reporterka internetowa. Niewątpliwie jako jedyna w Polsce przeprowadza wywiady z producentami i DJami światowej sceny drum'n'bass, które to realizuje w ramach współpracy z wortalem electronicmusic.pl. Od niedawna współtworzy pierwszy tercet DJski kobiet o nazwie Threesome Divas, do którego należą także Push oraz Roxxx.
Strona DJki -> www.myspace.com/dj_mika


Miejsce: klub Discrete, ul. Nowogrodzka 11
data: 09.05.2009
start: 21:30
wstęp: 10 zł z zaproszeniem do godziny 22:30, po godzinie 22:30 - 15 zł z zaproszeniem, 25 zł bez zaproszenia (bez względu na godzinę)
** wystarczy druknąć w domu i przyjść z wydrukiem


pozostałe linki:
www.myspace.com/adhdgroup
www.ad-hd.pl
www.discrete.pl


Zapraszamy na belet
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Tu też może być ciekawiePowered by phpBB 2.8a © 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 i dalej, dalej... phpBB Group i reszta