hidden hidden hidden hidden

11-11-2006 Luomo @Prozak

Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy
    Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
             Autor              Wiadomość
Janii

PostWysłany: 06-11-2006 18:28    Temat postu: 11-11-2006 Luomo @Prozak Odpowiedz z cytatem

Luomo

Gdzie: Prozak
Adres: Kraków Plac Dominikański 6
Kiedy: 2006-11-11 21.00
Kto gra: Luomo, Robert Busha, Jolly Roger
Cena biletów:
przedsprzedaż - 15zł
w dniu imprezy - 20zł
osoby posiadające karty klubowe - 10zł

w razie pytań pisz:
piter@prozak.pl

- LUOMO (Vladislav Delay)
- Robert Busha
- Jolly Roger

2 dancefloor: FUNK-O-MASS & PINOKIO

VLADISLAV DELAY (aka LUOMO, UUSITALO)
to współcześnie jeden z największych innowatorów światowej sceny elektronicznej. Pochodzący z Finlandii muzyk rozpoczynał swoją przygodę z dźwiękami od fascynacji jazzem, do której zresztą przyznaje się do dziś (perkusistę Philly Joe Jones’a z Miles Davis Quintet wciąż wymienia jako nieustającą inspirację). Później przyszła fascynacja dubem i muzyką afroamerykańską.
Od czasu, gdy zainteresowały go brzmienia elektroniczne, bez reszty oddał się pogłębianiu możliwości zaklętych w instrumentarii cyfrowej, stając się jedną z jej najbardziej innowacyjnych postaci. Zanim się to stało oddał się licznym podróżom dookoła Globu odwiedzając Brazylię, Kubę i Afrykę, by tam poszukiwać inspiracji do swej niepowtarzalnej twórczości. Po sprzedaniu perkusji i innych tradycyjnych intstrumentów oddaje się bez reszty fascynacji dźwiękami powstającymi w tym czasie w Berlinie (Basic Channel, Chain Reaction) i Kolonii (Thomas Brinkmann). Momentem zwrotnym w biografii Delay’a stanowią wydawnictwa firmowane przez niezwykle wpływowe i kultowe wytwórnie Chain Reaction, Mille Plateaux i Max.Ernst. Atmosferyczna, eksperymentalna, niesamowicie skupiona, pełna dubowych pogłosów, oryginalnej rytmiki, pozbawiona monumentalnych form charakterystycznych dla elektroniki, stała się forpocztą muzyki określanej mianem „clicks & cuts” lub bardziej przystępnie „mikro-elektroniką”. Płyty „Multila” (Chain Reaction), „entain”, „Anima” (obie Mille Plateaux), „Vapaa Murari” (jako Uusitalo dla Force Inc.) stały się kamieniem milowym w kształtowaniu nowych standardów współczesnej muzyki. Kolejnym przełomem okazało się Luomo - deep-House’owe wcielenie Delay’a. Wydana w 2000 r. płyta „Vocalcity” (Forcetracks) to jedno z największych wydarzeń przełomu wieków. Popowe wokale, disco-podbicie w korespondencji z niezwykle nowatorską formułą micro-House okazuje się niezwykle uniwersalne: podbija serca zarówno publiczności klubowej, stając się zarazem pozycją obowiązkową dla bardziej eksperymentalnie zorientowanych słychaczy. Wydana 3 lata poźniej „The Present Lover” potwierdza ten status i sporą popularność, jaką zyskał dzięki swemu bardziej „popowemu” alter ego. Delay jest postacią niezwykle tajemniczą, nieprzewidywalną, niemożliwą do łatwego zaszufladkowania, funkcjonującą z dala od poklasku branży muzycznej. Wciąż szuka nowych wyzwań i rozwija się jako artysta bardzo wszechstronny. Udowodnił to swymi ostatnimi produkcjami – bardzo trudną w odbiorze płytą „Demo(n) Tracks” wydaną przez należącą do niego wytwórnię Huume oraz ukazującą się właśnie wspólną płytą z AGF - wokalistką grupy Laub. Album „Explode” to niezwykła podróż w świat elektronicznego popu skojarzonego z odważną rytmiką wprost z nurtu „broken beats”. Kolejnym wyzwaniem będzie powstający właśnie album z udziałęm Delay’a, AGF i Craiga Armstronga, klasycznego muzyka i kompozytora, znanego z prac zarówno eksperymentalnych, jak i autora niezwykle popularnych i sprzedawanych w milionowych nakładach soundtracków do takich filmowych hitów jak „Mission: Impossible”, „Romeo i Julia” czy „Moulin Rouge” oraz współpracy z Massive Attack, U2 czy Madonną. To kolejny etap rozwoju jednej z najbardziej intrygujących postaci współczesnej muzyki.

---------------------------------------------------
W sumie nie wiem czemu tego info nikt tutaj nie wrzucił. Zostało zaledwie kilka dni. Przedsprzedaż juz ruszyła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
guarana resort

PostWysłany: 11-11-2006 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i tak bedzie tlum

a ja w domu kuje na kacu

a tak chcialam zeby mi vinyla podpisal......
www.myspace.com/szafagrajacapanstwaresort
www.myspace.com/myguarana
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Janii

PostWysłany: 12-11-2006 18:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

IMO Luomo - magik Musieli mu "zbudować" nową dj'ke, teraz już się nie dziwie dlaczego nie wszędzie można go zaprosić.
Wyjął 2 laptopy, pewnego rodzaju tuchpad, mixer wieloknałowy, jakis modulator dzwieków + dwa urządzenia, ktorych nawet nie jestem w stanie określić (małe z wieloma przyciskami niczym kalkulator). Jeśli ktoś bawił się z tyłu to stracił 50% (a może i więcej) jego wystepu. Ja osobiście nie moglem oderwać oczu od rąk. Jednym słowiem porządził (mimo początkowych problemów z nagłosnieniem)
Powrót do góry
niejaka

PostWysłany: 12-11-2006 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dla ucha : subtelnie, kojąco, uroczo ,
jednak tłum i męczące oświetlenie mnie później spłoszyły.
Powrót do góry
Janii

PostWysłany: 12-11-2006 19:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Światła z porzodu nie przeszkadzały gałkom ocznym (bardziej dym z dymiarki), wiec źle zajęłas pozycje strategiczną A jeśli mowa o tłoku to, bo wystepie Bukema w Prozaku mam bardziej liberalne podejscie do tego słowa. Dla mnie było całkiem luźno

ps. Zostałas czy jednak się przełamałas i wyszłaś z Zoom'u?
Powrót do góry
niejaka

PostWysłany: 12-11-2006 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aaaaaaa....no w końcu wyszłam...ale chyba jednak tyci tyci afteru zaliczyłam
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    bibainfo.pl Forum Strona Główna -> Imprezy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: